Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2006, 13:18

autor: Karolina "Krooliq" Talaga

Druga odsłona Boiling Point w produkcji

W sierpniu zeszłego roku informowaliśmy Was, że rozpoczęto prace nad kolejną produkcją z cyklu Boiling Point. Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, czy nowy projekt będzie rozszerzeniem podstawowej wersji gry, czy pełnoprawną kontynuacją, wiadomość ta nie była również oficjalnie potwierdzone przez producenta programu. Dziś wiemy już nieco więcej na ten temat...

W sierpniu zeszłego roku informowaliśmy Was, że rozpoczęto prace nad kolejną produkcją z cyklu Boiling Point. Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, czy nowy projekt będzie rozszerzeniem podstawowej wersji gry, czy pełnoprawną kontynuacją, wiadomość ta nie była również oficjalnie potwierdzone przez producenta programu. Dziś wiemy już nieco więcej na ten temat - na stronie studia developerskiego Deep Shadows aktualnie możemy przeczytać, że ów zespół pracuje właśnie nad sequelem Boiling Point.

Na razie twórcy są bardzo tajemniczy i nie ujawnili żadnych szczegółów dotyczących omawianej kontynuacji, nawet jej tytułu. Wiadomo jedynie, że autorzy mają zamiar odtworzyć atmosferę Ameryki Łacińskiej, taką samą, jaką udało im się wykreować w pierwszej części serii. W tym celu dwaj panowie z zespołu developerskiego, scenarzysta oraz projektant map, wybrali się w podróż na Kubę, skąd wrócili z tysiącami zdjęć, z których będą czerpać inspirację podczas tworzenia drugiej odsłony Boiling Point.

Poniżej przedstawiamy kilka wspomnianych zdjęć z Kuby.

Druga odsłona Boiling Point w produkcji - ilustracja #1Druga odsłona Boiling Point w produkcji - ilustracja #2

Druga odsłona Boiling Point w produkcji - ilustracja #3Druga odsłona Boiling Point w produkcji - ilustracja #4

Przypomnijmy, że pierwsza część serii, Boiling Point: Road to Hell to trójwymiarowa gra akcji/FPP, której fabuła przenosi nas do malowniczej, południowoamerykańskiej dżungli, na teren fikcyjnego kraju Realia. Przybywamy do miejsca gdzie rządzi przemoc oraz kartele narkotykowe i nikt nie liczy się z ludzkim życiem. Prosta z początku akcja gry, z każdym kolejnym etapem zaczyna się komplikować. Oprócz zwykłej strzelanki FPS znajdujemy tu wiele elementów zaczerpniętych z RPG, w tym stopniowy wzrost doświadczenia głównego bohatera oraz rozwój dwudziestu specyficznych zdolności, typu umiejętność samodzielnego ulepszania czy naprawiania broni. W grze występuje sześć różnych ugrupowań (m.in. rząd kolumbijski, kartele narkotykowe, Indianie, bandyci i CIA) nastawionych do siebie antagonistycznie.

Więcej informacji na temat Boiling Point: Road to Hell znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.