Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 lutego 2006

Myśli nieprzemyślane - Legenda tonie
Myśli nieprzemyślane - Legenda tonie

Redakcja GRYOnline.pl, 17 lutego 2006, 18:50

CEO Atari – Bruno Bonnell – poinformował dziś, że firma zamierza sprzedać pięć znajdujących się w jej posiadaniu studiów deweloperskich oraz uszczuplić obsadę swojego przedstawicielstwa w Stanach Zjednoczonych. Ups.

Scenarzysta Star Trek
Scenarzysta Star Trek "umoczy palce" w projekcie Maelstrom

Elrond, 17 lutego 2006, 15:58

Przedstawiciele firmy Codemasters poinformowali, iż do obsady zespołu zajmującego się tworzeniem gry Maelstrom dołączy pisarz nurtu S-F, James Swallow. Ten pan znany jest m.in. ze stworzenia scenariuszy do Star Trek: Voyager.

HUB albo nie HUB… I kolejna odsłona SOCOM oraz God of War w produkcji

Krooliq, 17 lutego 2006, 14:22

Wczoraj pisaliśmy o PlayStation HUB, czyli usłudze podobnej do Xbox Live, jaką najprawdopodobniej wprowadzi koncern Sony dla PlayStation 3 i PlayStation Portable. Dziś mamy dla Was kolejne spekulacje na ten temat i nie tylko...

Nearly Departed - przygodówka z czarnym humorem na horyzoncie
Nearly Departed - przygodówka z czarnym humorem na horyzoncie

Elrond, 17 lutego 2006, 14:19

Nearly Departed to ambitny projekt skierowany w stronę miłośników przygodówek. Ambitny, ponieważ jego lwią część tworzy jeden tylko osobnik, John Green, rysownik komiksów. Natomiast wsparcie od strony muzyki, efektów dźwiękowych oraz podkładów głosowych zapewnia firma Pinhead Games, która jest również jej wydawcą.

Wiemy więcej o Reprobates, czyli nowej grze twórców The Black Mirror i Nibiru
Wiemy więcej o Reprobates, czyli nowej grze twórców The Black Mirror i Nibiru

eLKaeR, 17 lutego 2006, 14:14

Od października ubiegłego roku w temacie nowego dzieła twórców The Black Mirror i Nibiru: Age of Secrets, noszącego tytuł Reprobates, panowała wymowna cisza. Postanowiliśmy znów napisać o tym produkcie, przygotowywanym przez czeskie studio Future Games, ponieważ w Sieci pojawiły się świeże informacje (m.in. pierwsze zrzuty ekranowe).

Zerowy Star Heritage w produkcji
Zerowy Star Heritage w produkcji

Thorwalian, 17 lutego 2006, 13:14

Nie da się ukryć, że rosyjski przemysł gier przeżywa prawdziwy rozkwit. Weźmy na ten przykład przygodówkę Star Heritage 1: The Black Cobra, która już kilkakrotnie gościła na łamach naszego serwisu informacyjnego. Wprawdzie program od grudniowej premiery, nie opuścił jeszcze granic Rosji, ale nasi wschodni sąsiedzi mogą już szykować się na nową dawkę emocji.

Branża gier razy dwa w 2011 roku

ComCo, 17 lutego 2006, 13:11

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak będzie wyglądać branża elektronicznej rozrywki za kilka lat, to analitycy z firmy ABI Research postanowili udzielić odpowiedzi na Wasze pytanie. Według wspomnianych specjalistów, interesujący nasz wszystkich biznes będzie wart aż 65.9 miliarda USD w 2011 roku (w porównaniu do 32.6 miliardów USD w 2005).

Pierwsze dobrej jakości screenshoty z Tekken: Dark Resurrection
Pierwsze dobrej jakości screenshoty z Tekken: Dark Resurrection

eLKaeR, 17 lutego 2006, 13:05

Powołując się na renomowany japoński magazyn Famitsu zaprezentowaliśmy Wam wczoraj nieco informacji na temat nowej odsłony cyklu Tekken, przeznaczonej dla PSP. Dziś chcielibyśmy przedstawić garść oficjalnych danych tekstowych oraz pierwsze screenshoty o dobrej jakości.

Battlefield w roku 2142 - garść spekulacji

Thorwalian, 17 lutego 2006, 12:57

Wszystko wskazuje na to, że znana i ceniona przez graczy seria Battlefield doczeka się należytej kontynuacji. Dla wielbicieli tytułu sporym zaskoczeniem może być, że akcja nowego tworu Digital Illusions toczyć się będzie najprawdopodobniej w odległej przyszłości.

Far Cry Instincts Predator i Evolution pod koniec marca
Far Cry Instincts Predator i Evolution pod koniec marca

Thorwalian, 17 lutego 2006, 12:47

W ostatnim czasie koncern Ubisoft opublikował kilka ciekawych wiadomości, które z całą pewnością zainteresują wszystkich graczy z niecierpliwieniem wypatrujących Far Cry Instincts Predator (Xbox 360) lub Far Cry Instincts: Evolution (Xbox). Zdecydowanie najważniejszą jest, że wydawca i producent w jednym potwierdził swoje wcześniejsze deklaracje i gry na europejskim rynku zadebiutują 28 marca.

GTA i Tomb Raider największymi osiągnięciami Imperium Brytyjskiego? Ciąg dalszy.

Elrond, 17 lutego 2006, 11:57

Pod koniec stycznia informowaliśmy Was o interesującej inicjatywie, która ma miejsce na Wyspach Brytyjskich. Przypomnijmy, iż chodzi o konkurs, który wyłonić ma najlepszy, brytyjski projekt. A piszemy o tym, ponieważ wśród potencjalnych kandydatów do zdobycia laurów znajdują się serie Tomb Raider oraz Grand Theft Auto. Co więcej, są one coraz bliżej wygranej.

Star Wars: Empire At War – na Zachodzie już grają, Polacy czekają do 24 lutego
Star Wars: Empire At War – na Zachodzie już grają, Polacy czekają do 24 lutego

ComCo, 17 lutego 2006, 11:33

Przedstawiciele korporacji LucasArts oficjalnie potwierdzili fakt debiutu na półkach zachodnich sklepów strategii czasu rzeczywistego Star Wars: Empire At War. Miłośnicy RTS-ów z naszego kraju muszą poczekać na tę produkcję do 24 lutego bieżącego roku. Gra zostanie wydana w pełni zlokalizowanej wersji, nakładem firmy Licomp Empik Multimedia (płyta DVD, cena: 99.99 PLN).

Soundtrack z The Elder Scrolls III: Morrowind dostępny w Internecie
Soundtrack z The Elder Scrolls III: Morrowind dostępny w Internecie

Krystian Smoszna, 17 lutego 2006, 11:15

Wszyscy Ci, którzy dotąd nie słyszeli porywającej ścieżki dźwiękowej z gry The Elder Scrolls III: Morrowind, otrzymali doskonałą okazję do nadrobienia zaległości. W ostatnim wydaniu newslettera publikowanego przez firmę Bethesda Softworks, możemy przeczytać, że wszystkie utwory pochodzące z oficjalnego soundtracku, zadebiutowały przed kilkoma dniami w Internecie.

Chcesz zagrać w Freelancer 2 – podpisz petycję
Chcesz zagrać w Freelancer 2 – podpisz petycję

Krooliq, 17 lutego 2006, 11:13

Symulator kosmiczny o nazwie Freelancer, stworzony przez nieistniejący już zespół developerski Digital Anvil, swoją premierę miał w marcu 2003 roku. Okazuje się jednak, że produkcja ta utkwiła mocno w pamięci graczy, którzy teraz postanowili spróbować nakłonić koncern Microsoft do rozpoczęcia prac nad kontynuacją gry.

Reklamy w Counter-Strike jednak legalne?

Elrond, 17 lutego 2006, 10:52

W połowie stycznia na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać dwie informacje dotyczące reklam w grach, jednego z najszybciej rozwijających się segmentów rynku. Chodziło o zamieszczenie w grze Counter-Strike reklam barów sieci szybkiej obsługi, Subway, oraz o ... nielegalność tego procederu.

Demo The Outfit za dwa tygodnie w Sieci
Demo The Outfit za dwa tygodnie w Sieci

eLKaeR, 17 lutego 2006, 10:32

Taktyczna gra akcji pt. The Outfit, osadzona w realiach II Wojny Światowej, trafi na sklepowe półki w połowie przyszłego miesiąca. Tworzą ją autorzy Warhammer 40.000: Dawn of War, czyli pracownicy Relic Entertainment, planujący również wypuszczenie wersji demonstracyjnej swojego nowego produktu.

Samurai Warriors: State of War w
Samurai Warriors: State of War w "złocie"

Krystian Smoszna, 17 lutego 2006, 10:20

We wrześniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy, że firma KOEI planuje opublikować grę Samurai Warriors: State of War na konsolę PSP. Prace nad ekskluzywną edycją cyklu, który wcześniej znany był użytkownikom PlayStation 2, trwały kilka miesięcy. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zostały one już zakończone, a gra trafiła do tłoczni.

2 Days to Vegas niczym The Elder Scrolls IV: Oblivion
2 Days to Vegas niczym The Elder Scrolls IV: Oblivion

eLKaeR, 17 lutego 2006, 09:32

Kilka amerykańskich metropolii będziemy mieli okazję odwiedzić podczas grania w 2 Days to Vegas, czyli nowe dzieło firmy Steel Monkeys, przypominające pozycje spod znaku Grand Theft Auto. Developerzy szczególną uwagę poświęcają trójwymiarowej oprawie graficznej i właśnie dlatego postanowili wykorzystać w swoim produkcie technologię SpeedTreeRT (vide m.in. The Elder Scrolls IV: Oblivion).

Demo gry Commandos Strike Force jeszcze dzisiaj w sieci

Jiker, 17 lutego 2006, 08:40

Dla wszystkich osób, które przeczytawszy nasz beta-test uległy magii tytułu Commandos Strike Force, mamy bardzo dobrą wiadomość. Zgodnie z tym, co ogłosiła firma Eidos, wydawca wymienionej wyżej pozycji, już dzisiaj wszyscy miłośnicy serii oraz gier FPP w ogóle będą mogli przetestować dwupoziomowe demo prezentujące zmagania w trybie dla pojedynczego gracza.

Znamy datę premiery gry Blazing Angels: Squadrons of WWII
Znamy datę premiery gry Blazing Angels: Squadrons of WWII

Krystian Smoszna, 17 lutego 2006, 08:00

Reprezentująca gatunek strzelanin gra Blazing Angels: Squadrons of WWII, zostanie opublikowana pod koniec marca bieżącego roku – wynika z oświadczenia koncernu Ubisoft, który zajmuje się nie tylko wydaniem, ale również produkcją tego programu.

State of Emergency 2 trafi również do Europy
State of Emergency 2 trafi również do Europy

Krystian Smoszna, 17 lutego 2006, 07:58

Firma South Peak Interactive poinformowała wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że druga odsłona cyklu State of Emergency zostanie również wydana w Europie. Do tej pory program dedykowany konsoli PlayStation 2 pojawił się jedynie w Stanach Zjednoczonych.