Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 lutego 2006

The Sims trafi na konsole nowej generacji (ze wskazaniem na PS3) ?
The Sims trafi na konsole nowej generacji (ze wskazaniem na PS3) ?

ComCo, 27 lutego 2006, 21:10

The Sims to bez wątpienia najlepiej sprzedająca się marka w naszej branży. Wszystkie produkty z tej serii sprzedały się w ponad 58 milionach egzemplarzy na całym świecie, jednak szefowie Electronic Arts wciąż mogą narzekać na jedną sprawę. Pomimo tego, że Simsy zdominowały rynek PeCetów, to nie zaskarbiły sobie aż takiej popularności wśród posiadaczy konsol. Co odmieni tę sytuację?

EMPiK - Top Lista nr 8 (27/02/06)

Krooliq, 27 lutego 2006, 16:18

Jak bumerang powracamy z EMPiKOwą listą TOP 10, czyli zestawieniem najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 20.02.2006 do 26.02.2006 w 75 salonach tej sieci.

Współtwórca Halo potwierdza produkcję gry MMO dla Xboxa 360 oraz PS3

Elrond, 27 lutego 2006, 16:04

W zeszłym roku na rynku pojawiła się firma Spectrum MediaWorks, której misją jest połączenie rozrywki elektronicznej z przemysłem filmowym. W skład jej zarządu wchodzą m.in. Alexander Seropian, założyciel Bungie Software oraz współtwórca serii Halo, oraz Jim Banister, były wiceprezes New Media, oddziału Warner Brothers. Panowie zapowiedzieli pierwszy krok w kierunku realizacji swoich wizji.

Twórca serii Driver bogatszy o 4 miliony USD, płaci Atari

ComCo, 27 lutego 2006, 15:43

Dokładnie o 10:00 opublikowaliśmy dzisiaj wiadomość dotyczącą ugody zawartej między Atari oraz American Video Graphics. Na jej podstawie, ten pierwszy podmiot ma zapłacić drugiemu odszkodowanie w wysokości 300 tysięcy USD. To jednak nie koniec niespodziewanych wydatków Atari.

Jim Lee głównym artystą w grze MMO na podstawie komiksów DC Comics
Jim Lee głównym artystą w grze MMO na podstawie komiksów DC Comics

Krystian Smoszna, 27 lutego 2006, 14:35

W czerwcu ubiegłego roku świat obiegła informacja, że koncerny Sony Online Entertainment oraz Warner Bros. Interactive Entertainment podpisały umowę dotyczącą stworzenia gry MMO, w oparciu o bohaterów historyjek obrazkowych, wydawanych przez znaną, amerykańską firmę DC Comics. W miniony weekend okazało się, że w grze pojawią się prace rysownika Jima Lee oraz innych artystów z grupy WildStorm.

Twórcy cyklu True Crime myślą teraz wyłącznie o konsolach nowej generacji

eLKaeR, 27 lutego 2006, 14:32

Zanim jeszcze nadeszła era konsol pokroju PlayStation 2, Xbox i GameCube firma Luxoflux tworzyła gry (Star Wars: Demolition i seria Vigilante 8) z myślą o PlayStation, Dreamcast i Nintendo 64. Teraz członkowie wspomnianego studia developerskigo szykować będą wyłącznie pozycje dla PlayStation 3 i Xbox 360.

Konkurs Grand Theft Auto: San Andreas - gra za friko! zakończony
Konkurs Grand Theft Auto: San Andreas - gra za friko! zakończony

Solnica, 27 lutego 2006, 14:18

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Grand Theft Auto: San Andreas. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

SimBin przedłuża owocną współpracę z SRO
SimBin przedłuża owocną współpracę z SRO

ComCo, 27 lutego 2006, 13:52

Szefowie szwedzkiego zespołu developerskiego SimBin podpisali ostatnio kolejne porozumienie z SRO - organizacją stojącą za samochodowymi mistrzostwami FIA GT. Umowa dotyczyła przedłużenia licencji na tworzenie gier komputerowych opartych o wspomniane zawody aż do 2012 roku.

Pół żartem, pół serio, czyli growy ranking wiekowy rodem z Polski

Łosiu, 27 lutego 2006, 13:46

Temat ograniczeń wiekowych coraz częściej poruszany jest przez media i instytucje rządowe w naszym kraju. Nie podlega wątpliwości, iż jest to bardzo istotna kwesta, zwłaszcza w świetle ostatnio wydanych gier, pełnych brutalności i treści erotyczno-pornograficznych. Dlatego też z pewnością zainteresuje Was nowy ranking wiekowy EGAI, jak się okazuje, związany z naszym krajem.

Seksowne bohaterki gier okiem grafika
Seksowne bohaterki gier okiem grafika

eLKaeR, 27 lutego 2006, 13:44

Zauważalną większość wśród entuzjastów elektronicznej rozrywki ciągle stanowią przedstawiciele płci męskiej i właśnie dlatego występujące w grach niewiasty zazwyczaj prezentują się wyjątkowo ponętnie. Seksowne białogłowy, rodem z kilku dalekowschodnich produktów, zainspirowały pewnego grafika do stworzenia interesującej internetowej galerii.

Zobacz, jak prezentuje się Unreal Tournament 2007
Zobacz, jak prezentuje się Unreal Tournament 2007

ComCo, 27 lutego 2006, 12:02

Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że Unreal Tournament 2007 najprawdopodobniej wyląduje na sklepowych półkach w zimie (możliwe terminy sięgają od grudnia 2006 do marca 2007 roku), a tymczasem developerzy z firmy Epic Games postanowili uraczyć nas zestawem nowych screenshotów, prezentujących możliwości graficzne opisywanego tytułu.

Nowa gra akcji, powstająca pod patronatem Johna Woo, również w wersji pecetowej

eLKaeR, 27 lutego 2006, 11:44

Dotąd wiedzieliśmy, że gra akcji Stranglehold, realizowana pod okiem słynnego reżysera nazwiskiem John Woo, powstaje z myślą o konsolach PS3 i X360. Teraz korporacja Midway ujawniła, iż szykowana jest też edycja pecetowa. Premiera wszystkich wersji nastąpić ma pod koniec bieżącego roku.

Następca PSP w produkcji?

Elrond, 27 lutego 2006, 11:37

Jak informuje serwis PSPWorld, powołując się na anonimowego informatora, Sony pracuje nad następcą konsoli przenośnej PSP, który miałby śmiało konkurować z debiutującą niedługo na rynku DualScreen Lite.

Atari wprowadza nowe ceny swoich produktów na polskim rynku

Krystian Smoszna, 27 lutego 2006, 11:30

Wszelkie obniżki cen oryginalnych programów na naszym rynku cieszą się zrozumiałym zainteresowaniem graczy, z tym większą przyjemnością pragniemy Was poinformować, że na taki miły krok zdecydowała się firma Atari.

Daty wydania God of War 2 oraz Gran Turismo 4 Online wciąż nieznane

ComCo, 27 lutego 2006, 10:02

W czwartek pisaliśmy o tym, że rynkowy debiut God of War 2 w Stanach Zjednoczonych nastąpi w lutym przyszłego roku. Owe rewelacje ujawnili redaktorzy zachodniego serwisu Eurogamer, którzy opierali się o zdobyte w nieznanych okolicznościach materiały marketingowe Sony. Oficjalni przedstawiciele korporacji szybko zweryfikowali jednak te informacje.

Ugoda Atari i American Video Graphics

Elrond, 27 lutego 2006, 10:00

Przedstawiciele firmy Atari poinformowali, iż doszło do zawarcia ugody z korporacją American Video Graphics. Przypomnijmy, iż w sierpniu 2004 AVG złożyła w sądzie pozew przeciwko takim tuzom branży elektronicznej jak wspomniane już Atari, Activision, Electronic Arts, LucasArts, Namco, w którym oskarżyła je o wypuszczenie na rynek gier naruszających jej prawa patentowe.

Dungeons & Dragons Online: Stormreach - premiera już jutro

Krooliq, 27 lutego 2006, 09:39

Już tylko godziny dzielą nas od premiery gry z gatunku MMOcRPG o nazwie Dungeons & Dragons Online: Stormreach, jutro bowiem program pojawi się w Stanach Zjednoczonych.

Sony wprowadzi dystrybucję gier online?
Sony wprowadzi dystrybucję gier online?

maciek_ssi, 27 lutego 2006, 09:33

W wywiadzie dla japońskiego portalu GameWatch, szef Sony Computer Entertainment Asia, Tetsuhiko Yasuda wspomniał, iż jest bardzo prawdopodobne, że Sony uruchomi usługę dystrybucji gier w trybie online. Oczywiście rzecz tyczy się konsoli PlayStation 3.

TOCA Race Driver 3 już jest
TOCA Race Driver 3 już jest

Krooliq, 27 lutego 2006, 08:46

Firma Codemasters poinformowała, że najnowsza odsłona znakomitej serii TOCA Race Driver, oznaczona numerem 3, zadebiutowała podczas minionego weekendu w zachodnich sklepach.