Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 lutego 2006

Nintendo oficjalnie prezentuje Dual Screen Lite oraz dodatkowe akcesoria
Nintendo oficjalnie prezentuje Dual Screen Lite oraz dodatkowe akcesoria

maciek_ssi, 15 lutego 2006, 15:21

Wielka bitwa w świecie handheldów trwa. Konkurenci w postaci Sony i Nintendo biją się o każdego klienta, stosując coraz to bardziej wyszukane metody. Jedną z nich jest produkowanie różnych akcesoriów i programów wzbogacających możliwości konsoli. Producent Dual Screena ostatnio jest w ofensywie i jak na razie nie zamierza się poddawać. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Nintendo, na której zaprezentowano oficjalnie DS Lite oraz inne, ciekawe nowości.

GRA NA MEDAL 2005 rozpoczęta

Redakcja GRYOnline.pl, 15 lutego 2006, 14:49

Kolejną edycję GRY NA MEDAL czas zacząć! Od dzisiaj przez najbliższy miesiąc każdy z Was będzie mógł wziąć udział w II odsłonie Plebiscytu na najpopularniejszą grę minionego roku, który GRY-OnLine organizuje wspólnie z czasopismami Komputer Świat GRY i PLAY. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i tym razem przygotowaliśmy dla Was pokaźną liczbę nagród ufundowanych przez sponsorów GRY NA MEDAL.

Branża porno przeciwko Grand Theft Auto

maciek_ssi, 15 lutego 2006, 14:08

Twórcy GTA: San Andreas nie mają łatwego życia. Po niezwykłych „przebojach” związanych z modem Hot Coffee, przyszła kolej na następne oskarżenie. Tym razem ze strony dwóch organizacji: jedna zajmuje się ochroną praw pewnej grupy społecznej, natomiast druga monitoruje media pod kątem szkodliwości dla rodzin i dzieci.

Zapowiedziano WarPath - dynamiczny FPS osadzony w sceneriach SF
Zapowiedziano WarPath - dynamiczny FPS osadzony w sceneriach SF

Elrond, 15 lutego 2006, 13:21

Przedstawiciele firmy wydawniczej Groove Games, m.in. Land Of The Dead: Road to Fiddler's Green czy World War II Combat: Road to Berlin, zapowiedzieli kolejną pozycję, która uzupełni jej portfolio. Będzie to WarPath, dynamiczny shooter pierwszoosobowy, z akcją osadzoną w sceneriach SF, tworzony przez Digital Extremes. Docelowe platformy gry to Xbox oraz PC a premierę przewidziano na wiosnę.

Ruszył pre-order i pre-load Red Orchestra: Ostfront 41-45
Ruszył pre-order i pre-load Red Orchestra: Ostfront 41-45

Krooliq, 15 lutego 2006, 13:16

Firmy Tripwire Interactive oraz Valve Software poinformowały, że ruszył już pre-order gry Red Orchestra: Ostfront 41-45 za pośrednictwem usługi Steam, czyli internetowego systemu dystrybucji.

Age of Empires: Age of Kings na Nintendo DS już jest
Age of Empires: Age of Kings na Nintendo DS już jest

Krooliq, 15 lutego 2006, 12:33

Firma Majesco poinformowała, że zgodnie z wcześniejszymi planami, wczoraj w amerykańskich sklepach zadebiutowała gra strategiczna, przygotowana z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo Dual Screen, nosząca tytuł Age of Empires: Age of Kings.

Znamy nazwisko nowej modelki, która wcieli się w rolę Lary Croft
Znamy nazwisko nowej modelki, która wcieli się w rolę Lary Croft

Krystian Smoszna, 15 lutego 2006, 12:29

Gdy gra Tomb Raider zyskała ogromną popularność na całym świecie, przedstawiciele firmy Eidos wpadli na pomysł, aby wszelkie działania promocyjne związane z wydaniem kolejnych odsłon cyklu, ubarwiać pojawianiem się modelki, mającej być odpowiednikiem wirtualnej Lary Croft. Od kilku lat z rolą tą utożsamiana była niesłusznie Angelina Jolie. Dziś poznaliśmy nazwisko modelki, która weźmie udział tylko i wyłącznie w promocji gier.

Zwolnienia w Activision - 150 osób straciło pracę

ComCo, 15 lutego 2006, 12:27

Niewiele ponad tydzień temu przedstawiciele korporacji Activision opublikowali raport finansowy, w którym informowali aż o 30% spadku zysków w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku (pomimo wzrostu obrotu o 20%). Taki rezultat musiał się oczywiście znacząco odbić na firmie, czego dowodem są ostatnie zwolnienia.

NCsoft i tajny projekt dla fanów rozgrywek wieloosobowych?

Elrond, 15 lutego 2006, 11:36

Nazwa NCsoft znana jest chyba wszystkim miłośnikom rozgrywek w wielkich, sieciowych światach, znanych pod nazwą MMO. Guild Wars, Lineage II czy City of Heroes - to tylko niektóre tytuły NCsoftu, które codziennie przyciągają przed ekrany tysiące graczy. Okazuje się jednak, że firma może mieć propozycję również dla graczy, którzy nie lubią aż tak wielkiego "tłoku".

State of Emergency 2 w amerykańskich sklepach
State of Emergency 2 w amerykańskich sklepach

Krooliq, 15 lutego 2006, 11:25

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj do amerykańskich sklepów trafiła druga odsłona cyklu State of Emergency – o czym poinformował jej wydawca, firma SouthPeak Interactive.

Chiny zamykają kawiarenki internetowe przed nieletnimi

Thorwalian, 15 lutego 2006, 10:55

O niezwykłych faktach poinformował czytelników wczorajszy Wall Street Journal. Według popularnego amerykańskiego magazynu, władze chińskie uchwaliły nowe prawne regulacje, które w znaczący sposób uderzą m.in. w tamtejszych graczy.

Pięcioczęściowy zestaw MMO od Sony
Pięcioczęściowy zestaw MMO od Sony

Thorwalian, 15 lutego 2006, 10:35

Sony Online Entertainment w oficjalnym oświadczeniu prasowym zaanonsowało Station Access Collection - kompilację gier przeznaczonych stricte do rozrywki wieloosobowej. Zestaw zadebiutuje na amerykańskim rynku czternastego marca i sprzedawany będzie w cenie 39.99 USD.

Przedsiębiorcze Simy odwiedziły tłocznię
Przedsiębiorcze Simy odwiedziły tłocznię

Thorwalian, 15 lutego 2006, 09:54

Informacje, które napłynęły dzisiaj z siedziby koncernu Electronic Arts, z całą pewnością usatysfakcjonują wszystkich wypatrujących Open for Business - najnowszego dodatku do The Sims 2. Add-on uzyskał właśnie status "gold", czyli mówiąc innymi słowy trafił do tłoczni i już na dniach możemy się go spodziewać w sklepach.

Rhytmic Star zostanie wydane w Europie
Rhytmic Star zostanie wydane w Europie

Jiker, 15 lutego 2006, 09:34

Wszystkich miłośników gier rytmicznych, opartych na pomyśle zastosowanym po raz pierwszy w EyeToy: Groove, z pewnością ucieszy fakt, że firmy Ignition oraz Namco Bandai podjęły współpracę i w najbliższym czasie wydadzą na europejskim rynku grę Rhytmic Star.

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w sprzedaży na zachodzie
Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w sprzedaży na zachodzie

ComCo, 15 lutego 2006, 09:30

Drżyjcie burmistrzowie amerykańskich miast (i nie tylko). Jeśli tylko najnowsza produkcja korporacji Atari, tj. Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, wpłynie inspirująco na graczy, to na ulicach zaroi się od przeróżnych graffiti! Wracając jednak do meritum niniejszej wiadomości - opisywana gra wylądowała właśnie na półkach zachodnich sklepów.

Blitz Games potwierdza nazwę i logo nowej konsoli firmy Nintendo?

Krystian Smoszna, 15 lutego 2006, 09:28

We wczorajszym serwisie informacyjnym opublikowaliśmy wiadomość dotyczącą prac nad nową grą studia Blitz Games, która przeznaczona będzie na konsolę Revolution. Uważni czytelnicy, którzy odwiedzili oficjalną stronę twórców dopiero co zapowiedzianego programu, z pewnością zauważyli na niej nowe logo urządzenia firmy Nintendo.

Dwa tygodnie do drugiej Bitwy o Śródziemie
Dwa tygodnie do drugiej Bitwy o Śródziemie

ComCo, 15 lutego 2006, 08:54

Na ten moment od dawna czekali miłośnicy strategii czasu rzeczywistego oraz prozy J.R.R. Tolkiena. Przedstawiciele korporacji wydawniczej Electronic Arts poinformowali o zakończeniu prac nad grą The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II („złoty status”, płyta-matka wysłana do tłoczni). Śródziemie, gracze nadchodzą!

Empire Earth 2: The Art of Supremacy już na amerykańskim rynku
Empire Earth 2: The Art of Supremacy już na amerykańskim rynku

Krystian Smoszna, 15 lutego 2006, 08:38

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na rynku pojawił się wczoraj pierwszy, oficjalny dodatek do gry Empire Earth II. The Art of Supremacy (polski tytuł Władza Absolutna) – bo tak nazywa się ów produkt, zadebiutował na razie w Stanach Zjednoczonych.

Europa Universalis III w produkcji
Europa Universalis III w produkcji

Krystian Smoszna, 15 lutego 2006, 08:04

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wielbicieli gier z serii Europa Universalis. W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym, przedstawiciele firmy Paradox Interactive poinformowali, że trwają prace nad trzecią odsłoną popularnego cyklu.