Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 lutego 2006

Sierpień miesiącem premiery DualScreen Lite w Europie?

Elrond, 23 lutego 2006, 15:29

Im bliżej premiery DualScren Lite tym więcej plotek pojawia się w Internecie na jej temat. Tym razem najnowsze pogłoski dotyczą premiery konsoli w Europie. Jak donosi serwis ComputerAndVideoGames na stronach kilku niemieckich sprzedawców sprzętu jako moment pojawienia się DS Lite na rynku widnieje sierpień.

Vin Diesel w grze i filmie pt. The Wheelman

eLKaeR, 23 lutego 2006, 14:44

Vin Diesel jest już bardzo dobrze znany graczom, chociażby za sprawą wirtualnej adaptacji filmu pt. The Chronicles of Riddick (Kroniki Riddicka). Ten słynny aktor właśnie związał się jeszcze silniej z elektroniczną rozrywką, ponieważ założona przez niego firma Tigon Studios szykuje wspólnie z korporacją Midway produkty, mające dać początek nowej bestsellerowej marce.

8GB danych w PlayStation Portable

Elrond, 23 lutego 2006, 14:32

Wyścig "zbrojeń" konsoli przenośnych trwa. W październiku zeszłego roku w Wielkiej Brytanii pojawił się zewnętrzny dysk twardy o pojemności 4GB przeznaczony dla konsoli PSP. Na odpowiedź Nintendo nie trzeba było długo czekać - w lutym informowaliśmy o przygotowywaniu podobnego rozwiązania dla Dual Screen. Sony kontratakuje.

Jak wygląda i działa Xbox 360 Transfer Kit?
Jak wygląda i działa Xbox 360 Transfer Kit?

ComCo, 23 lutego 2006, 13:55

Na łamach zachodniego serwisu Maxconsole pojawiła się pierwsza informacja o zestawie transferowym do konsoli Xbox 360 oraz oprogramowaniu nazwanym Xchange 360, za przygotowanie których odpowiadają pracownicy firmy Datel (twórcy różnych zestawów o nazwie Action Replay z kodami i save'ami do gier konsolowych).

Wiemy czyim głosem przemówi Lara Croft

Vercetti, 23 lutego 2006, 13:43

Przez ostatnie tygodnie specjaliści z branży prześcigali się w typowaniu osoby, która podłoży głos pięknej pani archeolog w grze Tomb Raider: Legend. Spekulacje skupiały się głównie wokół 35-letniej aktorki Rachel Weisz, która niedawno prezentowała swe wdzięki w filmie „Constantine”. Okazuje się jednak, że powyższy trop jest całkowicie chybiony.

Charakterystyki przeciwników z ETROM: The Astral Essence do pobrania
Charakterystyki przeciwników z ETROM: The Astral Essence do pobrania

Elrond, 23 lutego 2006, 13:00

ETROM: The Astral Essence to epickie połączenie gry akcji z elementami RPG, przenoszące graczy w mroczną przyszłość, do świata z wszechobecnym neogotyckim klimatem. Świat ten pełen jest demonów, smoków, różnych ras i inteligentnych bytów, które nie zawsze są przyjaźnie nastawione do gracza. Aby więc umożliwić nam przetrwanie w tej rzeczywistości, twórcy gry przygotowali specjalny bestiariusz.

n-Space stawia na Nintendo Revolution
n-Space stawia na Nintendo Revolution

Thorwalian, 23 lutego 2006, 12:27

Rośnie liczba developerów, którzy wybiegając myślami w świetlistą przyszłość konsol nowej generacji, przenoszą część swojej produkcji na potrzeby Nintendo Revolution. Ostatnimi czasy był to przykładowo Tecmo, czy też Blitz Games, a teraz do tej grupy dołącza bliżej nieznany n-Space.

2000 dolarów za SDK do Revolution

Vercetti, 23 lutego 2006, 12:25

Wieści napływające ze studiów developerskich mówią, że Software Development Kit, czyli pakiet narzędzi dla twórców gier, dedykowanych konsoli Revolution, jest o kilka tysięcy dolarów tańszy, niż jego odpowiednik, przeznaczony na PSP. Co więcej, cena produktu jest atrakcyjniejsza również od wysokich kwot, jakie obecnie muszą uiszczać programiści, chcący pisać produkcje na X360 i PS3.

Tycoon City: New York w sprzedaży

Thorwalian, 23 lutego 2006, 12:21

Tycoon City: New York, najnowsze dzieło brytyjskiego studia Deep Red Games nareszcie dostępne jest dla wszystkich zainteresowanych. Jak poinformował wydawca programu firma Atari, gra trafiła już do sprzedaży.

Nowe Rainbow Six na 360-tkę szóstego marca?

ComCo, 23 lutego 2006, 12:19

Takie „kampanie reklamowe” lubię. Konkretne, bez zakładania tajemniczych stron i kamuflowania nowych projektów, jak to w przypadku niektórych gier bywa. Pracownicy korporacji UbiSoft umieścili na oficjalnej witrynie cyklu taktycznych gier akcji Tom Clancy's Rainbow Six zegar odliczający czas do swojej kolejnej, wielkiej zapowiedzi. Czego należy się spodziewać?

Mother 3 - nowe screeny oraz prezentacja zestawu Mother 3 Deluxe Box

Jiker, 23 lutego 2006, 12:00

Kilkanaście godzin temu ujawnione zostały wygląd oraz zawartość specjalnego zestawu przygotowanego z myślą o graczach oczekujących Mother 3. Ponadto twórca serii, Shigesato Itoi, zaprezentował za pośrednictwem swojej strony internetowej kilka najnowszych screenshotów prezentujących grę.

Baseball w wydaniu ekstremalnym, czyli MLB SlugFest 2006

eLKaeR, 23 lutego 2006, 11:32

Zręcznościowa i nierzadko będąca na bakier z zasadami fair play konwencja rodem z pamiętnej gry NBA Jam przyświeca również twórcom serii MLB SlugFest. Korporacja Midway zapowiedziała właśnie kolejną część tego popularnego cyklu, traktującego o baseballu.

Przeżył upadek konsoli Gizmondo i wyszedł cało po roztrzaskaniu swojego Ferrari Enzo
Przeżył upadek konsoli Gizmondo i wyszedł cało po roztrzaskaniu swojego Ferrari Enzo

eLKaeR, 23 lutego 2006, 10:32

Na temat interesującej konsoli o nazwie Gizmondo można już właściwie mówić w czasie przeszłym po niedawnym ogłoszeniu bankructwa przez jej producenta. Niewiele brakowało, aby również do historii przeszedł jeden z dyrektorów (Stefan Eriksson) upadłej firmy, który uległ wypadkowi w swoim wartym mniej więcej milion dolarów samochodzie Ferrari Enzo.

Kilka słów o patchu v1.21 do Battlefield 2
Kilka słów o patchu v1.21 do Battlefield 2

ComCo, 23 lutego 2006, 10:09

Przedstawiciele korporacji Electronic Arts oraz zespołu developerskiego Digital Illusions opublikowali właśnie pierwsze informacje dotyczące kolejnej poprawki systemowej do Battlefield 2 - jednej z najpopularniejszych strzelanek pierwszoosobowych dostępnych na rynku.

Pierwsze obrazki z gry Star Trek Online
Pierwsze obrazki z gry Star Trek Online

Krystian Smoszna, 23 lutego 2006, 09:46

Na łamach serwisu GamersReports pojawiły się przedwczoraj pierwsze obrazki z gry Star Trek Online – produkcji MMO przygotowywanej przez studio Perpetual Entertainment.

Pathologic już w marcu w brytyjskich sklepach
Pathologic już w marcu w brytyjskich sklepach

Krystian Smoszna, 23 lutego 2006, 08:29

Firma GMX Media poinformowała wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że przymierza się do wydania gry Pathologic na rynku brytyjskim. Program pojawi się na Wyspach w marcu bieżącego roku.

Premiera God of War 2 za dwanaście miesięcy?
Premiera God of War 2 za dwanaście miesięcy?

Krystian Smoszna, 23 lutego 2006, 07:17

God of War 2 zadebiutuje na rynku amerykańskim w lutym przyszłego roku. Program przeznaczony na konsolę PlayStation 2 prawdopodobnie doczeka się konwersji na inne urządzenia firmy Sony (PSP i PlayStation 3), jak również edycji na telefony komórkowe oraz filmu. Takie rewelacje pojawiły się wczoraj na łamach serwisu Eurogamer.