Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 lutego 2006

Midway wydawcą The Lord Of The Rings Online: Shadows Of Angmar w USA

Elrond, 24 lutego 2006, 20:43

O fakcie tym napomknęliśmy przy okazji wiadomości o wynikach finansowych firmy Midway, teraz natomiast możemy przedstawić oficjalną informację prasową. Firma Turbine Entertainment, przygotowująca się do wprowadzenia na rynek MMORPG osadzonego w świecie Władcy Pierścieni, The Lord Of The Rings Online: Shadows Of Angmar, podpisała z korporacją Midway umowę dotyczącą wydania gry na terenie USA.

Myśli nieprzemyślane - Wojny w Niemczech
Myśli nieprzemyślane - Wojny w Niemczech

Redakcja GRYOnline.pl, 24 lutego 2006, 18:32

"Będzie ćśśś! linia frontu i zwalczające się organizacje. Będą zarąbiaste, wytrzeszcz gał możliwy, lokacje świadczące o nietrywialnej wyobraźni projektantów".

Co zobaczymy w Itadaki Street Portable na PSP?

Elrond, 24 lutego 2006, 16:11

Najnowszy numer magazynu Famitsu zawiera pierwsze informacje na temat obecności w Itadaki Street Portable, grze przeznaczonej dla konsoli PlayStation Portable, elementów nawiązujących do serii Dragon Quest oraz Final Fantasy. I tak nowy członek serii gier planszowych firmowanych przez Square Enix oferować będzie zarówno postacie jak i mapy znane ze wspomnianych wcześniej gier.

Morphid Brood - Lemingi w nowym wcieleniu
Morphid Brood - Lemingi w nowym wcieleniu

Elrond, 24 lutego 2006, 14:47

Starsi gracze (a zapewne i niektórzy z młodszych) powinni pamiętać grę The Lemmings (oraz przeróżne jej wariacje), w której naszym zadaniem było poprowadzenie do wyjścia niezbyt inteligentnych, tytułowych zwierzątek, przy pomocy przeróżnych przeszkadzajek i przeszkód. Idea tej rozgrywki powróci w drugim kwartale tego roku pod postacią Morphid Brood.

DTP wierzy i zdradza
DTP wierzy i zdradza

Vercetti, 24 lutego 2006, 14:26

Niemiecki wydawca DTP zgodnie z programem „Anaconda Adventure Weeks", co tydzień zapowiada nową przygodówkę, planowaną na przełom 2006 i 2007 roku. W związku z tym firma opublikowała dzisiaj informacje o kolejnej grze adventure, zatytułowanej Belief & Betrayal.

Half-Life 2: Episode One samodzielnym dodatkiem
Half-Life 2: Episode One samodzielnym dodatkiem

Krystian Smoszna, 24 lutego 2006, 13:30

Ostatnio w temacie oficjalnych dodatków do gry Half-Life 2 panuje spore ożywienie. Najpierw dowiedzieliśmy się o zmianie nazwy pierwszego z nich, później o rozpoczętych już pracach nad drugim epizodem. Dziś mamy dla Was kolejne wieści dotyczące kwestii rozszerzeń hitu z 2004 roku, a to za sprawą serwisu Eurogamer, który postanowił zadać kilka pytań firmie Valve Software.

Yakuza, czyli Grand Theft Auto w japońskich klimatach
Yakuza, czyli Grand Theft Auto w japońskich klimatach

Krooliq, 24 lutego 2006, 13:07

Firma SEGA poinformowała właśnie, że zajmie się wydaniem anglojęzycznej wersji przygodowej gry akcji, której fabuła przeniesie nas w realia świata japońskiej organizacji przestępczej.

FIFA Street 2 z unikatowym soundtrackiem
FIFA Street 2 z unikatowym soundtrackiem

ComCo, 24 lutego 2006, 13:01

28 lutego konsolowe wydania FIFA Street 2 zadebiutują w Stanach Zjednoczonych, 3 marca trafią zaś do Europy (w tym Polski, dzięki rodzimemu oddziałowi korporacji Electronic Arts) - takie informacje przekazaliśmy przy okazji newsa o ukończeniu prac developerskich. Z kolei dzisiaj poznaliśmy szczegóły dotyczące ścieżki dźwiękowej opisywanej produkcji.

SiN Episodes w fazie beta
SiN Episodes w fazie beta

Krystian Smoszna, 24 lutego 2006, 12:40

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy z niecierpliwością oczekują premiery nowej gry z cyklu SiN. Główny projektant programu – Shawn Ketcherside z firmy Ritual Entertainment – poinformował wczoraj, że tytuł ten wszedł już w fazę beta-testów.

Wyniki finansowe Midway i przewidywana data wydania Unreal Tournament 2007

Elrond, 24 lutego 2006, 11:47

Firma Midway przedstawiła wczoraj wyniki finansowe za miniony kwartał roku fiskalnego. Mimo, iż w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, dochody spadły o 9%, zarząd firmy jest w optymistycznym nastroju i przewiduje wzrost w przyszłym roku. Z raportu dowiedzieć się również można, co chyba bardziej interesuje graczy, iż premierę Unreal Torunament 2007 przewidziano na zimę 2007.

Black nie trafi na Xbox 360, zrobi to dopiero (ewentualny) sequel
Black nie trafi na Xbox 360, zrobi to dopiero (ewentualny) sequel

ComCo, 24 lutego 2006, 11:38

W ostatnich dniach ciężko nie zauważyć wszechobecnych reklam nowej, konsolowej (PlayStation 2 oraz Xbox) strzelanki pierwszoosobowej, pt. Black. Dzisiaj odbyła się premiera gry w Polsce, na łamach naszego serwisu pojawiła się zaś jej pełnowartościowa recenzja. Developerzy z firmy Criterion Studios postanowili również uciąć spekulacje dotyczące jeszcze jednego tematu.

Taito Legends 2 w marcu
Taito Legends 2 w marcu

Thorwalian, 24 lutego 2006, 11:28

Po sukcesie jaki w ubiegłym roku odniosła kompilacja klasycznych gier Taito Legends, nie było dla nas zaskoczeniem, że twórcy zdecydowali się wydać część drugą. Od zapowiedzi minęło kilka miesięcy i wreszcie firma Empire Interactive poinformowała o dacie premiery nowego zestawu, który już niebawem trafi do Europy.

E3 2006 bez nowego Fallouta
E3 2006 bez nowego Fallouta

Vercetti, 24 lutego 2006, 10:26

W ubiegłym roku jedynym śladem obecności Fallouta 3 na targach Electronic Entertainment Expo były plakaty reklamowe, zaprojektowane przez Bethesdę Softworks. Zanosi się na to, że na E3 2006 wcale nie będzie lepiej. Tak przynajmniej wynika z wywiadu, jakiego serwisowi GamingSteve.com udzielił niedawno pracownik studia, Pete Hines.

Mistrzostwa świata w Guild Wars dobiegły końca
Mistrzostwa świata w Guild Wars dobiegły końca

ComCo, 24 lutego 2006, 10:13

Gracze z koreańskiego klanu The Last Pride (EvIL) zdobyli tytuły mistrzów świata w międzynarodowym turnieju Guild Wars. Wspomniana drużyna pokonała na swej drodze klany z Europy i Ameryki Północnej. Zwycięstwo było warte 50 tysięcy USD (do podziału oczywiście), zaś w ramach redaktorskiego obowiązku dodam, że finał imprezy odbył się w Taipei (Tajwan).

Star Wars: Empire at War - polska premiera

Michał Bobrowski, 24 lutego 2006, 10:11

Na rodzime półki sklepowe dotarł najnowszy produkt programistów z Petroglyph osadzony w klimatach Star Wars. Mowa oczywiście o grze strategicznej Star Wars: Empire at War.

Electronic Arts planuje kolejne gry z cyklu Ojciec Chrzestny
Electronic Arts planuje kolejne gry z cyklu Ojciec Chrzestny

Krystian Smoszna, 24 lutego 2006, 10:10

Jest już niemal pewne, że koncern Electronic Arts stworzy więcej gier na podstawie marki The Godfather (Ojciec Chrzestny). Producenci chcąc pójść w ślady Francisa Forda Coppoli i przygotować kolejne odsłony cyklu, jedną lub dwie.

Capcom wierzy w UMD i zapowiada wprowadzenie do sprzedażu kilku anime

Jiker, 24 lutego 2006, 10:02

Pomimo ogólnoświatowych problemów z UMD, Capcom twardo obstaje przy swoim i zamierza wydać w oparciu o wspomniany nośnik danych odcinkowe anime oparte na seriach Street Fighter II oraz Darkstalkers (znane również jako Night Warriors) oraz filmy rozwijające niektóre z wątków fabularnych poznanych za sprawą serialowych tworów (wydanych wcześniej na DVD).

Klasyczne przygodówki Sierry wracają na rynek
Klasyczne przygodówki Sierry wracają na rynek

Krystian Smoszna, 24 lutego 2006, 08:55

Dokładnie za miesiąc na amerykańskim rynku zadebiutują cztery zestawy klasycznych gier przygodowych, które w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych wyprodukowała firma Sierra On-Line. Kompilacje, które prawdopodobnie przygotował koncern Vivendi Universal Games, dostępne będą za pośrednictwem sieci sklepów Amazon oraz Target.