Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2006, 11:47

autor: Elrond

Wyniki finansowe Midway i przewidywana data wydania Unreal Tournament 2007

Firma Midway przedstawiła wczoraj wyniki finansowe za miniony kwartał roku fiskalnego. Mimo, iż w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, dochody spadły o 9%, zarząd firmy jest w optymistycznym nastroju i przewiduje wzrost w przyszłym roku. Z raportu dowiedzieć się również można, co chyba bardziej interesuje graczy, iż premierę Unreal Torunament 2007 przewidziano na zimę 2007.

Firma Midway przedstawiła wczoraj wyniki finansowe za miniony kwartał roku fiskalnego. Mimo, iż w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, przychody spadły o 9%, zarząd firmy jest w optymistycznym nastroju i przewiduje wzrost w przyszłym roku. Z raportu dowiedzieć się również można, co chyba bardziej interesuje graczy, iż premierę Unreal Torunament 2007 przewidziano na zimę 2007 (okienko grudzień 2006 - marzec 2007). Czyli w najbardziej pesymistycznym wariancie przyjdzie nam na nią poczekać jeszcze ponad rok.

Wśród innych ciekawostek zawartych w raporcie znalazła się informacja o najlepiej sprzedającym się tytule Midway, w ostatnim kwartale roku. Okazała się nim gra Blitz: The League, która według danych NPD Funworld dotarła na 5 miejsce najlepiej sprzedających się gier na konsolę Xbox w październiku oraz na 2 miejsce w analogicznym zestawieniu gier na konsolę PS2 w listopadzie. Dodatkowo otrzymała ona tytuł Best Alternative Sports Game, nadany przez serwis branżowy GameSpot.com.

Koniec roku to także okres zacieśniania współpracy z innymi firmami. W tym tygodniu Midway podpisała umowę z Turbine dotyczącą wydania i dystrybucji The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar w USA oraz związała się z Tigon Studios Vina Diesela a także MTV i Paramount Pictures, czego owocem ma być gra oraz film fabularny - The Wheelman (pisaliśmy o tym wczoraj).