Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 lutego 2006

Spekulacji na temat premiery PlayStation 3 ciąg dalszy

Jiker, 28 lutego 2006, 17:22

Zachodni serwis GameSpot.com donosi, że Sony poważnie zastanawia się nad opóźnieniem premiery swojej najnowszej stacjonarnej konsoli. Zgodnie z tym, co można znaleźć w powyższym serwisie, głównym powodem takowej decyzji miałyby być problemy z masową produkcją napędów Blu-ray.

Amerykańska premiera odtwarzaczy Blu-ray już 23 maja

Krystian Smoszna, 28 lutego 2006, 16:02

Wczoraj na łamach popularnego serwisu Variety pojawiła się informacja, w której podano datę premiery pierwszych odtwarzaczy Blu-ray, tych samych, które użyte zostaną w najnowszej konsoli firmy Sony – PlayStation 3. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, nowe napędy zadebiutują w Stanach Zjednoczonych 23 maja, czyli w niespełna dwa miesiąca po premierze odtwarzaczy wykorzystujących format HD DVD.

Nieco więcej o
Nieco więcej o "nowym" Acclaim

Elrond, 28 lutego 2006, 15:35

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy Was o powrocie na rynek, jednego, z byłych już, tuzów branży rozrywki elektronicznej. Teraz wiemy już nieco więcej na temat biznesowego modelu "nowego" Acclaim a także na temat projektów, którymi firma zajmie się w najbliższej przyszłości.

Ogłoszono nominowanych do nagród Game Developers Choice

Elrond, 28 lutego 2006, 12:32

Już po raz szósty Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Gier (International Game Developers Association) przymierza się do wręczenia prestiżowych nagród Game Developers Choice. Impreza finałowa odbędzie się 22 marca w San Jose a tymczasem ogłoszono nominacje do wspomnianych nagród. Poniżej przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem kategorie.

Nowa filmowa kolekcja The Godfather na DVD z materiałami bonusowymi na temat gry
Nowa filmowa kolekcja The Godfather na DVD z materiałami bonusowymi na temat gry

eLKaeR, 28 lutego 2006, 11:23

Za trzy tygodnie w Ameryce Północnej dostępna będzie już (tylko dla PC, PS2 i Xbox) gra akcji pt. The Godfather, czyli wirtualna wersja słynnego Ojca chrzestnego, doskonale znanego entuzjastom literatury i filmu. Wytwórnia Paramount Pictures zamierza przy okazji wypuścić specjalną edycję kolekcjonerskiego pakietu, obejmującego całą kinematograficzną trylogię autorstwa Francisa Forda Coppoli.

Nowy projekt Nintendo Dual Screen?

maciek_ssi, 28 lutego 2006, 11:01

Jak już dobrze wiemy, premiera Dual Screen Lite zaplanowana jest na czwartek. Z pewnością japońskie sklepy przeżyją najazd spragnionych nowych wrażeń. Trzeba przyznać, że Nintendo ambitnie rozwija swój produkt dzielnie walcząc z konkurencją. Na tym nie koniec. Według poniższych informacji potentat z Japonii nie zamierza na tym poprzestać.

Co zobaczymy w Mortal Kombat: Unchained?
Co zobaczymy w Mortal Kombat: Unchained?

eLKaeR, 28 lutego 2006, 10:32

Korporacja Midway nie była dotąd specjalnie chętna do ujawniania dokładnych informacji, dotyczących nowej gry z cyklu Mortal Kombat, dedykowanej kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Dziś wreszcie poznaliśmy garść szczegółów nt. nadchodzącego produktu, noszącego podtytuł Unchained.

Handheld Microsoftu zostanie pokazany światu 2 marca?
Handheld Microsoftu zostanie pokazany światu 2 marca?

Elrond, 28 lutego 2006, 10:30

Wygląda na to, iż pogłoski o tworzeniu przez Microsoft konsoli przenośnej stają się coraz mniej plotkami a coraz bardziej rzeczywistością. Wszystko wyjaśni się już 2 marca, bowiem wtedy właśnie gigant z Redmond pokaże światu "coś". Tak przynajmniej wynika z prezentacji umieszczonej pod adresem Origami Project.

Birth of America już dostępna
Birth of America już dostępna

Krooliq, 28 lutego 2006, 09:19

Firma AGEOD poinformowała, że strategia turowa, nosząca tytuł Birth of America, jest już dostępna do kupienia i pobrania przez elektroniczny system dystrybucji.

Top 10 gier w US (PC) (28/02/06)

Krystian Smoszna, 28 lutego 2006, 08:04

Przedstawiamy siódme notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 12 do 18 lutego.

Konkurs na fanowski plakat do filmu Silent Hill już zakończony
Konkurs na fanowski plakat do filmu Silent Hill już zakończony

Krystian Smoszna, 28 lutego 2006, 07:56

Zgodnie z obietnicą złożoną w drugiej połowie stycznia bieżącego roku, przedstawiciele wytwórni TriStar Pictures ogłosili wczoraj wyniki konkursu na nieoficjalny plakat do filmu Silent Hill. Zabawę, w której entuzjaści nadciągającego wielkimi krokami obrazu Christophe’a Gansa, mieli za zadanie przygotować własną pracę, wygrał Chuck Waite.

Znamy listę wszystkich utworów do gry SingStar Rocks!
Znamy listę wszystkich utworów do gry SingStar Rocks!

Krystian Smoszna, 28 lutego 2006, 07:45

Trzeciego lutego bieżącego roku poznaliście tytuły szesnastu utworów muzycznych, jakie firma Sony zamierza umieścić w najnowszej odsłonie popularnego cyklu SingStar, nazwanej SingStar Rocks! Dziś możemy zaprezentować Wam pełną listę wszystkich piosenek, które trafią do wspomnianego wyżej programu.

Moc efektów specjalnych w pierwszym dodatku do The Movies
Moc efektów specjalnych w pierwszym dodatku do The Movies

Krystian Smoszna, 28 lutego 2006, 07:38

Przy okazji zamieszania związanego z konsolową wersją The Movies (koncern Activision stwierdził, że wydawać gry nie będzie), członkowie Lionhead Studios oświadczyli, że trwają już prace nad pierwszym oficjalnym dodatkiem do gry. Nie trzeba było długo czekać, aż ludzie z branży podchwycą temat – jako pierwsi dokonali tego redaktorzy amerykańskiego magazynu PC Gamer.

Codemasters zaanonsował nową grę z cyklu Micro Machines
Codemasters zaanonsował nową grę z cyklu Micro Machines

Krystian Smoszna, 28 lutego 2006, 07:30

Firma Codemasters przygotowuje kolejną grę z serii Micro Machines – taka oto informacja pojawiła się w... oryginalnej instrukcji obsługi dołączonej do programu RF Online (Rising Force Online), który na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutował w ubiegły piątek.

Nowe zdjęcia z filmu Dead or Alive
Nowe zdjęcia z filmu Dead or Alive

Krystian Smoszna, 28 lutego 2006, 07:26

Na łamach serwisu Team Xbox pojawiły się wczoraj nowe zdjęcia z filmu Dead or Alive, opartego o popularną serię bijatyk, która po raz pierwszy zadebiutowała na rynku w 1996 roku (mowa tu o automatach coin-op, konwersja na konsole Saturn i PlayStation pojawiła się rok później).