Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2006, 09:30

autor: ComCo

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w sprzedaży na zachodzie

Drżyjcie burmistrzowie amerykańskich miast (i nie tylko). Jeśli tylko najnowsza produkcja korporacji Atari, tj. Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, wpłynie inspirująco na graczy, to na ulicach zaroi się od przeróżnych graffiti! Wracając jednak do meritum niniejszej wiadomości - opisywana gra wylądowała właśnie na półkach zachodnich sklepów.

Drżyjcie burmistrzowie amerykańskich miast (i nie tylko). Jeśli tylko najnowsza produkcja korporacji Atari, tj. Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, wpłynie inspirująco na graczy, to na ulicach zaroi się od przeróżnych graffiti, a liczba mandatów wypisywanych przez straż miejską za te malowidła niespodziewanie wzrośnie! Wracając jednak do meritum niniejszej wiadomości - opisywana gra wylądowała właśnie na półkach zachodnich sklepów.

Całość trafiła na rynek i już mamy pierwsze reakcje wszelkich obrońców prawa czy moralności. W Australii, organizacja Office of Film & Literature Classification Review Board (zajmująca się klasyfikacją produktów wypuszczanych na tamtejszy rynek) odmówiła przyznania grze odpowiedniego ratingu. W rzeczywistości oznacza to całkowite wykluczenie programu ze sprzedaży, gdyż australijskie prawo zabrania rozpowszechniania niesklasyfikowanych produktów.

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w sprzedaży na zachodzie - ilustracja #1

Jak wygląda sprawa premiery w Polsce? Za dystrybucję całości odpowiada firma LEM. W jej aktualnym planie wydawniczym interesujący nas program znajduje się w kategorii „Kolejne miesiące/Nieznane daty”, co oznacza, że konkretów brak. Ale bądźmy dobrej myśli.

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w sprzedaży na zachodzie - ilustracja #2

Getting Up: Contents Under Pressure dostępny jest w wersjach na trzy platformy sprzętowe: komputery PC oraz konsole PlayStation 2 i Xbox. Za produkcją stoi Marc Ecko - dość znany artysta i projektant, który na swoim koncie ma m.in. popularne wśród młodzieży marki odzieżowe. Program przenosi graczy do alternatywnej rzeczywistości, miasta New Radius, gdzie graffiti jest całkowicie zakazane, a osoby malujący je trafiają do więzienia. Podczas rozgrywki wejdziemy w buty niejakiego Trane'a - początkującego „artysty ulicznego”, który marzy o tym, by wejść na sam szczyt tejże profesji. Dwadzieścia poziomów, kilkadziesiąt tagów do namalowania na różnych budynkach (wagony metra, ściany, etc) - tego należy się spodziewać. Grę stworzyli pracownicy studia The Collective (twórcy Indiana Jones and the Emperor's Tomb czy Star Wars Episode III: Revenge of the Sith).

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w sprzedaży na zachodzie - ilustracja #3

Wszystkich zainteresowanych dokładniejszymi informacji na temat Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, zachęcamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi na łamach naszego serwisu: