Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 lutego 2006, 15:09

autor: Maciej "maciek_ssi" Bajorek

Kiedy zachodnia premiera Dual Screen Lite?

26 stycznia Nintendo oficjalnie podało do wiadomości, że planuje wypuszczenie na rynek zmodyfikowanej wersji konsoli Dual Screen. Nowy handheld charakteryzuje mniejszym rozmiarem w stosunku do starszego brata, a także nieco innym rozłożeniem przycisków. Jednak najbardziej interesująca kwestia pozostaje nadal nieujawniona – kiedy premiera na Zachodzie?

26 stycznia Nintendo oficjalnie podało do wiadomości, że planuje wypuszczenie na rynek zmodyfikowanej wersji konsoli Dual Screen. Nowy handheld charakteryzuje mniejszym rozmiarem w stosunku do starszego brata, a także nieco innym rozłożeniem przycisków. Podstawowym kolorem obudowy konsoli będzie biały, ale prawdopodobnie w sprzedaży pojawią się dwie nowe wersje w innych wariantach kolorystycznych. Jednak najbardziej interesująca kwestia pozostaje nadal nieujawniona – kiedy premiera na Zachodzie?

W ostatnich dniach pojawiło się kilka spekulacji dotyczących daty wypuszczenia na rynek nowej wersji Dual Screena. Japoński sklep internetowy Lik-Sang, na swoich stronach oferuje możliwość zamówienia konsoli przed premierą. Data jaka tam widnieje, to 2 marzec 2006, natomiast cena wynosi 169 dolarów (ok. 535 złotych). W sumie nie stoi na przeszkodzie zamówić stamtąd DS Lite, bowiem jak wiadomo konsola Nintendo nie posiada ograniczeń regionalnych.

Ciężko powiedzieć kiedy Dual Screen Lite pojawi się w Północnej Ameryce. Według serwisu Kotaku ma to nastąpić w połowie maja. Informacja ta pochodzi ze źródła zbliżonego do Nintendo, ale bez oficjalnego stanowiska ciężko dowiedzieć się czegokolwiek więcej. Można przypuszczać, że koncern postąpi podobnie, jak w przypadku GB Advance SP, kiedy to od premiery japońskiej do amerykańskiej minęło kilka tygodni. Co się tyczy Europy, to na razie nie ma nawet plotek związanych z premierą Dual Screen Lite w tym regionie.

Kiedy zachodnia premiera Dual Screen Lite? - ilustracja #1