Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Final Fantasy XI: Chains of Promathia (PC)

Final Fantasy XI: Chains of Promathia PC

Chains of Promathia to pełnoprawny dodatek do rozbudowanej pozycji spod znaku MMORPG (Massive Multiplayer Online Role-Playing Game), pt. Final Fantasy XI.

To jest dodatek do gry Final Fantasy XI.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Final Fantasy XI: Chains of Promathia (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21września2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chains of Promathia to pełnoprawny dodatek do rozbudowanej pozycji spod znaku MMORPG (Massive Multiplayer Online Role-Playing Game), pt. Final Fantasy XI. Po zainstalowaniu opisywanego rozszerzenia, gracze otrzymają możliwość uczestniczenia w zupełnie nowym rozdziale historii wirtualnego świata Vana'diel. Wszystko związane jest z legendą tytułowego łańcucha, za pomocą którego uwięziony został jeden z bogów Vana'diel - Promathia. Przystępując do przygotowanego przez programistów z firmy Square Enix wątku fabularnego odkryjemy wiele tajemnic i usilnie skrywanych sekretów świata, w tym m.in. poznamy sposób jego powstania.

Do eksploracji pojawi się 40 unikatowych krain (góry, lasy, pustynie, oceany, rzeki, zamki, labirynty, etc. - w sumie daje to liczbę ponad 100 terenów), wśród których wypada wymienić najciekawsze:

 • Archipelag Tabnesia - szereg wysp z antycznymi ruinami
 • Moblupolis - metropolię założoną oraz zamieszkałą głównie przez rasę goblinów
 • Pso'Xja - rozbudowany kompleks podziemnych korytarzy, kontrolowany przez Tenshodo
 • Attohwa Chasm - obszar wyklęty, na którym dochodzi do licznych wybuchów gazów z wnętrza ziemi, chociaż rozwinęło się na nim wiele form życia
 • Uleguerand Range - wspaniała, górska lokacja; obszar położony najwyżej nad poziomem morza na kontynencie Quon
 • Tavnazian Safehold - kolejny podziemny kompleks, który w przeszłości służył armiom walczącym w okrutnych wojnach
 • Bibiki Bay - zatoka wysunięta najdalej na południowy-wschód na kontynencie Mindartia
 • Phomiuna Aqueducts - obszar przez wieki znany jako "Miasto wody", posiadający połączenie z mistycznym sanktuarium

Pomiędzy kolejnymi obszarami będziemy mogli poruszać się dzięki trzem różnym środkom transportu: łodziami, pojazdami powietrznymi lub przy wykorzystaniu zwierząt (nazywanymi Chocobos). Dodatkowo, na naszej wędrówce spotkamy nowych bohaterów niezależnych (NPCtów), od których otrzymamy cenne informacje i/lub rozmaite zadania do wykonania, zaś maksymalny poziom doświadczenia, jaki może osiągnąć prowadzona przez nas postać wzrósł do 75.

W opisywanym add-onie nie zaimplementowano żadnych nowych ras postaci, umiejętności czy profesji - wciąż obowiązuje zestaw znany z oryginalnego Final Fantasy XI. Aby jednak zrekompensować ten fakt wszystkim grającym, w Chains of Promathia pojawia się mnóstwo premierowych przedmiotów: począwszy od broni, zbroi oraz innego ekwipunku podręcznego (magiczne kryształy), a skończywszy na większych obiektach w stylu tratwy, służącej do przepraw czy morskich podróży.

Nie zapomniano także o usunięciu wykrytych błędów programistycznych - wraz z dodatkiem instalowane są bowiem wszystkie, dotychczasowe poprawki systemowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Gry podobne do Final Fantasy XI: Chains of Promathia

Wymagania wiekowe Final Fantasy XI: Chains of Promathia

12+

Wymagania sprzętowe Final Fantasy XI: Chains of Promathia

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.6 GHz
 • 256 MB RAM
 • karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
 • 6 GB HDD
 • Windows XP
Przegląd gier MMO (05/01/2010)
Przegląd gier MMO (05/01/2010)

wiadomość5 stycznia 2010

Dzisiejszy artykuł rozpoczyna regularny cykl o grach Massive Multiplayer Online. Mimo, że gier MMO nie pojawia się zbyt wiele, przynajmniej w porównaniu do gier innych gatunków, to jednak materiałów na ich temat mamy coraz więcej.

Tajemniczy Bahamut od Square Enix - odliczanie
Tajemniczy Bahamut od Square Enix - odliczanie

wiadomość13 listopada 2008

Japońskie studio Square Enix, znane przede wszystkim z wspaniałej serii gier rpg – Final Fantasy, szykuje graczom kolejną niespodziankę. Jaką? Wszystko okaże się za cztery dni ...

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 maja 2008)

wiadomość30 maja 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: 10 rocznica marki Tom Clancy’s, demo NASCARA 09, Football Manager z reklamami, 5 lat istnienia Wolfenstein: Enemy Territory, oficjalny serwis Collapse, darmowy Deus Ex, debiut Nintendo Channel. Życzymy miłej lektury.

Czym zajmie się Square Enix po Final Fantasy XI?

wiadomość28 listopada 2007

Najważniejszą informacją, jaką z redaktorami Gamasutry podzielili się autorzy gry, jest potwierdzenie wcześniejszych doniesień o postępujących pracach nad zupełnie nową grą MMO. Niestety ciągle nie zadecydowano o charakterze tej produkcji.

Czwarty dodatek do Final Fantasy XI już dostępny
Czwarty dodatek do Final Fantasy XI już dostępny

wiadomość27 listopada 2007

Firma Square Enix Ltd. ogłosiła, że najnowszy, czwarty już dodatek (Wings of Goddess) do jej sieciowego MMO – Final Fantasy XI – jest już dostępny w wersjach na komputery osobiste oraz Xboxa 360. Do jego uruchomienia wymagana jest oczywiście „podstawka”, czyli pełna wersja FF XI.