Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2010, 10:48

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Przegląd gier MMO (05/01/2010)

Dzisiejszy artykuł rozpoczyna regularny cykl o grach Massive Multiplayer Online. Mimo, że gier MMO nie pojawia się zbyt wiele, przynajmniej w porównaniu do gier innych gatunków, to jednak materiałów na ich temat mamy coraz więcej.

Dzisiejszy artykuł rozpoczyna regularny cykl o grach Massive Multiplayer Online. Mimo, że gier MMO nie pojawia się zbyt wiele, przynajmniej w porównaniu do gier innych gatunków, to jednak materiałów na ich temat mamy coraz więcej.

Większym problemem nie jest już wyszukiwanie informacji, ale raczej ich sortowanie i wybranie tych, które będą się cieszyły największym zainteresowaniem. Dlatego też bardzo duży wpływ na publikację kolejnych artykułów będą miały komentarze. Do naszych planów nie należy skupianie się na informacjach szczegółowych. Interesuje nas szersze spojrzenie na tematykę MMO oraz nowości i zasadnicze zmiany jakie zachodzą w obrębie tego gatunku. Oczywiście, to Wy jako czytelnicy zweryfikujecie nasze podejście. Jeżeli będzie potrzeba publikowania informacji na temat poprawek czy modyfikacji w poszczególnych grach, to takich informacji również z radością dostarczymy.

Przegląd Massive Multiplaye Online, to zestawienie najnowszych wiadomości dotyczących wydanych gier jaki i tych, będących w fazie produkcji. W dzisiejszym wydaniu Star Wars i Imperialny Agent. Nowy scenariusz do Final Fantasy XI, wideo poradnik do EVE Online oraz ponowna „premiera” Face of Mankind. Zapraszamy do lektury oraz udziału w kształtowaniu tego cyklu poprzez komentarze.

Star Wars: Agent Imperialny

Przegląd gier MMO (05/01/2010) - ilustracja #1

Agent Imperialny

Imperialni Agenci zajmują się bałaganem jakiego potrafią narobić ci Lordowie Sith, którzy mają problem ze spojrzeniem na sprawy imperium z szerszej perspektywy niż własna. To właśnie agenci, działając w ukryciu, zapobiegają rozpadowi Imperium

BioWare opublikowało nowe informacje na temat Agenta Imperialnego. Klasy w grze Star Wars the Old Republic. Niekoniecznie możemy tu mówić o konkretnych informacjach, poznajemy jednak zasady funkcjonowania agentów w Imperium oraz filozofię jaka za tymi działaniami stoi. Kompletne dossier agenta możecie przeczytać pod tym adresem.

Agent Imperialny to oficer wywiadu polujący na wrogów, z których istnienia mało kto zdaje sobie w ogóle sprawę…

Guild Wars 2

Przegląd gier MMO (05/01/2010) - ilustracja #2


Deweloperzy Guild Wars 2 bardzo delikatnie dawkują informacje na temat swojej mocno wyczekiwanej produkcji. W najnowszej odsłonie mamy okazję udać się za kulisy i rzucić okiem na pracę aktorów podkładających głosy w grze. Film opublikowany pod tym adresem zawiera jednak znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Aktorzy opowiadają nie tylko o swojej pracy, ale głównie o filozofii jaka kryje się za poszczególnymi rasami. To aktorzy bowiem, w dużym stopniu, odpowiadają za osobowość przedstawianych postaci. Od nich zależy to, jak dalece wizja deweloperów znajdzie swoje odzwierciedlenie w odbiorze postaci przez graczy.

Mamy więc okazję poznać Logana - człowieka, Rytlacka z rasy Charr, Zojje – Asurkę oraz tajemniczą Caithe, pochodzącą z podobnej elfom rasy Sylvari.

Final Fantasy XI: Shantotto Ascension

Przegląd gier MMO (05/01/2010) - ilustracja #3

Ekscentryczna doctor Shantotto

Po niewyjaśnionym i nagłym zniknięciu do Windurst powraca ekscentryczna doktor Shantotto. Ci, którzy znali ją wcześniej są zszokowani jej skandalicznym zachowaniem, zupełnie nie przystającym do tego kim była wcześniej. W końcu dochodzi do tego, że Shantotto ogłasza się władczynią swojego nowego imperium. Gracze muszą wkroczyć na pełną przygód ścieżkę, by odkryć prawdę jaka kryje się za tą niezwykłą zmianą osobowości.

Tak zaczyna się nowa przygoda oferowana przez Square Enix za pośrednictwem PlayOnline. Final Fantsay XI: Shantotto Ascension jest trzecim z kolei po A Crystaline Prophecy i A Moogle Kupo d’Etat mini-dodatkiem wzbogacającym grę. Scenariusz Add-on, gdyż tak potocznie nazywane są tego typu dodatki, jest dostępny w cenie $9,99 USD. Strona oficjalna produkcji znajduje się pod tym adresem.

EVE Online

Przegląd gier MMO (05/01/2010) - ilustracja #4

Charakterystyczną cechą EVE Online jest spory wybór aktywności, którym gracz może poświęcać swój czas. Całe mnóstwo aspektów gry umyka przeciętnemu graczowi, często ze względu na brak czasu, a czasami w wyniku wysokiego stopnia komplikacji. Dlatego też deweloperzy z CCP zdecydowali się na publikację poradnika do gry opisującego obsługę... skanera. Jeśli ktoś uważa, że temat jest błahy polecam obejrzenie wspomnianej publikacji. Przypuszczam, że znajdzie się więcej niż kilku graczy EVE, którzy będą mogli dowiedzieć się czegoś nowego, natomiast ci, dla których EVE jest wielką niewiadomą będą mogli zorientować się jaki stopień komplikacji proponują nam deweloperzy z Islandii.

Face of Mankind – ponowna premiera

Przegląd gier MMO (05/01/2010) - ilustracja #5

O tej nietypowej premierze wspominaliśmy już w wieściach ze świata ale jako, że tutaj zajmujemy się właśnie MMO, postanowiliśmy poświęcić tej produkcji odrobinę więcej miejsca i czasu.

Od oficjalnej premiery Face of Mankind w 2006 roku minęły trzy lata. Początek nie należał jednak do udanych. Deweloperzy nie uniknęli błędów, a problemy techniczne praktycznie uniemożliwiały rozgrywkę. W normalnych warunkach oznaczałoby to koniec produkcji. Jednak twórcy gry Duplex Systems i Nexeon Technologies zdecydowali się na nietypowy ruch, który nie tylko ocalił projekt ale dał czas na jego rozwój i ulepszenie.

Kiedy okazało się, że produkcja nie cieszy się popularnością, a problemów technicznych nie da się rozwiązać szybkimi łatkami, gra wróciła do fazy beta. Dzięki temu deweloperzy mogli poświęcić kolejne lata na poprawę jakości rozgrywki i usunięcie błędów. Nie przypuszczam aby w 2006 roku twórcy zdawali sobie sprawę, że ten proces przeciągnie się prawie do 2010 roku.

29 grudnia 2009 gra oficjalnie wyszła z fazy beta. Gracze musieli zdecydować się na wykupienie płatnej wersji premium ($9.99 USD) lub też utratę pewnych przywilejów związanych z posiadaniem płatnego konta.

Face of Mankind przeszło długą i wyboistą drogę. Poprawki, nad którymi pracę rozpoczęto w 2006 przerodziły się w kompletną przebudowę infrastruktury. Oferując darmowy dostęp do gry udało się utrzymać część graczy, a regularne raporty, pojawiające się 2-3 razy w miesiącu były dowodem na to, że projekt żyje i miewa się nienajgorzej. FoM po trzech latach ponownie zasługuje na poświęcenie odrobiny uwagi i jest to produkt, którego dalsze losy będziemy dla Was śledzić.

Oficjalna strona gry znajduje się pod tym adresem i tam też można założyć darmowe konto. Jeżeli kogoś interesują różnice między kontami premium i trial może je przejrzeć tutaj.

Pozostałe

  1. Na stronie Jumpgate Evolution pojawiły się nowe screeny, można je obejrzeć tutaj.
  2. Mythic Entertainment opublikował w grudniu najnowszą łatkę do gry Warhammer Online: Age of Reckoning, pełną listę zmian możnaznaleźć tutaj.
  3. Blizzard nadal oczekuje na zdjęcia do mozaiki World of Warcraft. Wszyscy którzy chcieliby, żeby ich zdjęcie znalazło się w obrębie grafiki nadal mają na to szansę. O szczegółach można dowiedzieć się na tej stronie w zakładce Battlecry.
Przegląd gier MMO (05/01/2010) - ilustracja #6
  1. Dodatek Siege of Mirkwood do The Lord of the Rings Online został uznany przez serwis Ten Ton Hammer najlepszym rozszerzeniem do gry MMO w 2009 roku. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.
  2. W serwisie społecznościowym facebook pojawiła się strona apokaliptycznej gry MMO Fallen Earth.
  3. W grudniu na stronie Final Fantasy XIV pojawiły się nowe screeny z gry. Dodatkowo można również zobaczyć, krótki przewodnik po tworzeniu postaci. Square Enix zaprezentował odcienie skóry dla rasy Hyur oraz kilka wersji twarzy Roagedyna.
Przegląd gier MMO (05/01/2010) - ilustracja #7