Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2008, 09:26

autor: Łosiu

Tajemniczy Bahamut od Square Enix - odliczanie

Japońskie studio Square Enix, znane przede wszystkim z wspaniałej serii gier rpg – Final Fantasy, szykuje graczom kolejną niespodziankę. Jaką? Wszystko okaże się za cztery dni ...

Japoński Square Enix, znany przede wszystkim ze wspaniałej serii gier RPG – Final Fantasy, szykuje graczom kolejną niespodziankę. Jaką? Wszystko okaże się za cztery dni.

Firma upubliczniła w sieci tajemniczą stronę – www.bahamut.jp, będącą połączeniem systemu odliczania czasu, koncept artu przedstawiającego dwie kolosalne istoty oraz klimatycznej spokojnej muzyki typowej dla japońskich produkcji SE. Odliczanie ma zakończyć się w przeciągu 4 dni od momentu pisania tego artykułu, więc na dobrą sprawę całą resztę informacji możemy traktować jako spekulacje. Przynajmniej na razie. Jedyną bowiem wskazówką jaką dysponujemy jest adres strony, w którym widnieje nazwa – Bahamut.

Jak możemy przeczytać na łamach serwisu 1UP.com mógłby to być ukłon w stronę Bahamut Lagoon – rpg’a na konsolę Super Nintengo (tylko Japonia). Square Enix dość często wykorzystywało słowo bahamut w wielu swoich produkcjach, stąd potencjalne powiązania. Nic oczywiście nie wyklucza całkiem nowego tytułu. Taka wersja jest nie dość, że najbardziej atrakcyjna z punktu widzenia graczy, to jeszcze najbardziej prawdopodobna. Wspomniany contept art można interpretować w oparciu o mitologię Arabską, w której to Bahamut jawi się jako gigantyczna rybo-podobna istota, niosąca cały świat na swym grzbiecie. Znaczyłoby to, że możemy mieć nadzieje na nową grę zakorzenioną w bliskowschodniej kulturze.

Tajemniczy Bahamut od Square Enix - odliczanie - ilustracja #1

Z drugiej strony może to po prostu zwykły, chytry zabieg promocyjny skrywający za sobą kolejną część Final Fantasy. Niczego nie możemy być niestety pewni. Na obecną chwilę każda wysnuta nitka informacji może prowadzić do kłębka. Równie dobrze można powiedzieć, że mamy do czynienia z nowym MMO mającym zdetronizować World of Warcraft. Na marginesie, jeżeli już mowa o WoW należy wspomnieć też o dzisiejszej premierze najnowszego dodatku – Wrath of the Lich King.

gry