Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2006, 13:59

autor: Krooliq

Byli developerzy World of Warcraft stworzą grę MMO na silniku Offset

Dziś firmy Red 5 Studios oraz Offset Software poinformowały, że podpisały umowę, na mocy której ta pierwsza firma wykorzysta silnik o nazwie Offset Engine w powstającej właśnie produkcji z gatunku MMO.

We wrześniu zeszłego roku poinformowaliśmy Was o tym, że kilku byłych pracowników firmy Blizzard Entertainment, odpowiedzialnych za stworzenie jednego z najpopularniejszych obecnie programów z gatunku MMORPG, czyli gry World of Warcraft, postanowiło założyć nowe, własne studio o nazwie Red 5 Studios. Od tamtej pory nie mieliśmy żadnych wiadomości o poczynaniach tych developerów. Dziś firmy Red 5 Studios oraz Offset Software poinformowały, że podpisały umowę, na mocy której ta pierwsza firma wykorzysta silnik o nazwie Offset Engine w powstającej właśnie produkcji z gatunku MMO.

Byli developerzy World of Warcraft stworzą grę MMO na silniku Offset - ilustracja #1

Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących nowego projektu, nawet jego tytułu. Wiadomo jedynie, że Red 5 Studio ma dokonać pierwszej prezentacji z użyciem silnika Offset w czasie tegorocznej konferencji Game Developers, która odbędzie się w dniach 20-24 marca w San Jose.

Jeśli chcecie zobaczyć Offset Engine w akcji, zapraszamy Was do naszego działu Pliki, gdzie znajdziecie filmy prezentujące grę akcji/ FPP pt. Project Offset, która pracuje na rzeczonym silniku.