Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Project Offset (PC)

Project Offset PC

Gra akcji z widokiem FPP przeznaczona głównie do wieloosobowych potyczek sieciowych, jednakże posiadająca także tryb single player.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Project Offset (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra akcji z widokiem FPP przeznaczona głównie do wieloosobowych potyczek sieciowych, jednakże posiadająca także tryb single player. Autorzy osadzili jej akcję w świecie fantasy, gdzie walczą ze sobą dwie strony – jedna reprezentuje dobro, druga zło. W praktyce oznacza to, że w potyczkach stają w szranki dwa zespoły graczy, składające się nawet z 32 osób każdy. Dostępnych jest kilka klas postaci jakimi można sterować w boju: Człowiek wojownik, Elf łucznik i mistrz poruszaniu się cieniu, Krasnolud specjalizujący się w używaniu ładunków wybuchowych i naprawianiu uszkodzonych konstrukcji czy urządzeń, Czarodziej o destrukcyjnych czarach ofensywnych czy w końcu Uzdrowiciel. Każda z tych profesji pełni określoną rolę w drużynie, a współdziałanie ich wszystkich jest gwarancją wygranej. Bardzo ważnym aspektem gry są opcje zdobywania doświadczenia przez kontrolowane postacie oraz awans w ogólnych rankingach.

Autorzy przygotowali dla fanów zmagań w sieci kilka trybów rozgrywki, w tym cooperative, deathmatch lub też team based objective. Całość została tak opracowana, by wymusić na graczach współdziałanie ze sobą. W każdej potyczce gra stawia przed nami cele (priorytetowe i dodatkowe), jakie musimy osiągnąć w czasie walki, w tym typowe dla produktów tego typu: broń się lub atakuj bazę, jak i nieco bardziej oryginalne, jak: dostarcz gdzieś sprzęt oblężniczy, infiltruj zamek i zabij niewinnych, czy zdobądź zamkowe wieże obserwacyjne. Każde trzy lub cztery bitwy połączone są ze sobą w mini kampanię, dzięki czemu, wynik poprzedniego starcia ma bardzo duży wpływ na następną potyczkę. Co ciekawe bitwy te nie są ograniczone czasowo, dlatego też w skrajnych przypadkach mogą trwać nawet kilka godzin.

Podobnie jak w większości nowoczesnych gier akcji dedykowanych zabawie multiplayer, tak i tu znajdziemy szereg pojazdów jakie możemy, a niejednokrotnie musimy, wykorzystać w boju, począwszy od katapult czy rumaków bojowych, a na smokach, gigantycznych trollach i statkach bojowych wyposażonych w balisty kończąc. Project Offset został wyposażony w nowoczesny trójwymiarowy engine graficzny oraz dobry silnik fizyczny (wsparcie efektu „ragdoll”), dzięki czemu w czasie walki obserwujemy ulegające zniszczeniom elementy otoczenia, efektowne rozbłyski czarów itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 64  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Offset

12+

Wieści ze świata (Crackdown 2, Zeno Clash, R.U.S.E.) 8/07/10
Wieści ze świata (Crackdown 2, Zeno Clash, R.U.S.E.) 8/07/10

wiadomość8 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Worms 2: Armaggedon, Crackdown 2 i Vanquish, promocyjnej cenie Serious Sam HD: The Second Encounter, potencjalnej konwersji NBA Jam na X360 i PS3, nowej grze autorów Zeno Clash, a także restrukturyzacji w Real Time Worlds. Zapraszamy do lektury.

Intel kasuje Project Offset
Intel kasuje Project Offset

wiadomość2 lipca 2010

Mamy złe wieści dla tych z Was, którzy mieli chrapkę na Project Offset. Niestety okazało się, że pięć lat cierpliwego czekania na premierę poszło na marne. Gra została skasowana i tworzący ją zespół rozwiązany.

Nowy zwiastun Project Offset
Nowy zwiastun Project Offset

wiadomość22 lutego 2010

Niezależna produkcja Project Offset, zapowiedziana w 2005 roku, doczekała się nowego krótkiego zwiastuna, prezentującego niepokojącego ślepego olbrzyma. Nowe materiały i informacje na temat wciąż tajemniczej gry zostały obiecane przez firmę Intel w grudniu ubiegłego roku. Niestety wciąż nie wiemy w jakim stopniu jest ona ukończona i kiedy mogłaby zostać wydana.

Wieści ze świata (BioShock 2, Borderlands, I Am Alive) 9/12/09

wiadomość9 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: strona internetowa BioShock 2, demo Guitar Hero: Van Halen, Intel o Project Offset, data japońskiej premiery Yakuza 4 i inne. Zapraszamy do lektury.

Project Offset wciąż w produkcji
Project Offset wciąż w produkcji

wiadomość27 marca 2009

Informacje o grze Project Offset pojawiły się po raz pierwszy w 2006 roku. Tytuł ma być epicką grą FPP osadzoną w antycznej krainie, a jest robiony przez naprawdę zdolnych ludzi. Na tyle zdolnych, że w 2008 roku kupił ich Intel. Doniesień o postępach nad grą i silnikiem było przez ostatnie lata niewiele, ważne jest jednak to, że projekt ma się co najmniej dobrze.