Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2009, 15:11

Wieści ze świata (BioShock 2, Borderlands, I Am Alive) 9/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: strona internetowa BioShock 2, demo Guitar Hero: Van Halen, Intel o Project Offset, data japońskiej premiery Yakuza 4 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: strona internetowa BioShock 2, demo Guitar Hero: Van Halen, Intel o Project Offset, data japońskiej premiery Yakuza 4 i inne. Zapraszamy do lektury.

BioShock 2

W sieci zadebiutowała strona internetowa poświęcona drugiej odsłonie cyklu BioShock. Znajdziecie na jej łamach sporo informacji na temat dzieła czterech studiów deweloperskich: 2K Marin, 2K Australia, Digital Extremes oraz 2K China. Nie zabrakło także nowych zrzutów ekranowych, a także filmów z rozgrywki (na stronie można znaleźć trzy nowe zwiastuny). BioShock 2 zostanie wydany 9 lutego 2010 roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Vaporware 2009

Serwis Wired wystartował z nową edycją konkursu Vaporware 2009, w którym redakcja wybiera najlepsze zapowiedziane produkty, które z różnych powodów nie zostały wprowadzone do sprzedaży w branym pod uwagę okresie (w tym wypadku w roku 2009). Po raz pierwszy od wielu lat gracze nie mogą niestety wpisać do swojego zgłoszenia gry Duke Nukem Forever. Najwidoczniej redakcja Wired uznała, że produkcja 3D Realms została ostatecznie pogrzebana wraz z niemal całkowitą likwidacją studia.

Team Fortress 2

Firma Valve udostępniła nową aktualizację do strzelaniny Team Fortress 2. Pełną listę poprawek znajdziecie na łamach serwisu Steam. Są wśród nich także bliżej nieokreślone nowości – zapoznajcie się ze spekulacjami społeczności.

Sledgehammer Games

Studio Sledgehammer Games, powołane do życia przed kilkoma tygodniami przez koncern Activision, pracuje już nad swoją pierwszą produkcją. Z informacji zawartych na łamach uruchomionej właśnie strony internetowej wynika, że najprawdopodobniej będzie to strzelanina na PC i konsole.

Borderlands

Na łamach serwisu PS3Trophies zamieszczone zostały nowe Trofea do gry Borderlands. Sugerują one, że gra doczeka się w niedalekiej przyszłości nowego dodatku DLC. Przypominamy, że pierwsze rozszerzenie do najnowszego dzieła studia Gearbox Software – czyli The Zombie Island of Dr. Ned – zadebiutowało w ramach Xbox Live i PlayStation Network przed dwoma tygodniami.

Dark Void

Capcom zrealizował kolejny punktu planu marketingowego Dark Void (PC, X360, PS3) – przygodowej gry akcji utrzymanej w klimacie sci-fi. Dokonano tego publikując w Internecie specjalna mini-grę Jetpack Attack. W Dark Void będziemy śledzić losy bohatera, który rozbija się w Trójkącie Bermudzkim i przenosi do alternatywnego świata (The Void), w którym kosmici terroryzują prymitywnych mieszkańców planety. Europejski debiut gry zaplanowany został na 22 stycznia 2010 roku.

Guitar Hero: Van Halen

W ofercie Xbox Live Marketplace zadebiutowała wersja demonstracyjna gry muzyczno-rytmicznej Guitar Hero: Van Halen. Demo umożliwia zagranie czterech utworów: Dope Nose Weezera, The End of Heartache Killswitch Engage, a także Eruption i Panamę Van Halen. Pełna wersja trafi do Europy 8 stycznia przyszłego roku (w USA w sprzedaży od 22 grudnia).

John Woo

Reżyser John Woo potwierdził na łamach Cinematical, że nadzorowana przez niego ekipa ma ciągle w planach wyprodukowanie filmowej adaptacji strzelaniny Stranglehold (wydanej we wrześniu 2007 roku na PC, X360 i PS3). Nie zdradził jednak przy tym żadnych szczegółów.

Project Offset

Firma Intel, właściciel studia Offset Software,poinformowała, że nowe informacje na temat Project Offset – FPS-a utrzymanego w konwencji fantasy – zostaną ujawnione na początku przyszłego roku. Przypominamy, że ostatnie wieści odnośnie tej ciekawie zapowiadającej się, pecetowej produkcji pochodzą z marca.

I Am Alive

Szanghajski oddział koncernu Ubisoft poszukuje pracownika na stanowisko projektanta rozgrywki wieloosobowej. Zachodnie redakcje spekulują, że najprawdopodobniej chodzi tu przyszłego członka zespołu odpowiedzialnego za niekonwencjalną grę akcji I Am Alive (PC, X360, PS3), w której wcielimy się w Adama Collinsa przemierzającego zrujnowane po klęsce żywiołowej Chicago. Bohater będzie musiał poradzić sobie z przeciwnościami losu, w tym z brutalnymi przedstawicielami tajnej organizacji rządowej. Gra powinna zostać wydana w okresie od kwietnia 2010 roku do marca 2011 roku.

Yakuza 4

Piąta odsłona cyklu YakuzaYakuza 4 na PlayStation 3 – zostanie wydana w Japonii 18 marca 2010 roku, poinformował magazyn Famitsu. W sieci pojawiło się również 40 nowych zrzutów ekranowych ukazujących grę w akcji. Z kolei wczoraj dowiedzieliśmy się, że w tym samym miesiącu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i w Europie trafi Yakuza 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dead to Rights: Retribution

Army of Two: The 40th Day

Need for Speed World Online

R.U.S.E.

Serious Sam HD: The First Encounter

Scribblenauts

Lead and Gold: Gangs of the Wild West

Jak and Daxter: Zaginiona Granica

Dawn of Heroes

ModNation Racers

Battlefield: Bad Company 2

Star Ocean: The Last Hope International

Perfect Dark

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Brink - gameplay #1 - wersja PL

Brink - gameplay #2 - wersja PL

Brink - gameplay #3 - wersja PL

Gramy w Mount & Blade: Ogniem i Mieczem Gramy!

Gramy w The Saboteur - spacer po Paryżu Gramy!

Mass Effect 2 - Inżynier - wersja PL

Just Cause 2 - popisy kaskaderskie – wersja PL

Mass Effect 2 - Samara - wersja PL

LEGO Harry Potter: Years 1-4

Star Trek Online - walka w kosmosie

Gwiazdkowe Zakupy - PSP video felieton

gry