Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Scribblenauts (NDS)
OkładkaScribblenauts (NDS)

Scribblenauts NDS

Scribblenauts to gra logiczna, w której ukończenie kolejnych poziomów zależy od naszej wyobraźni, a konkretnie od przedmiotów, które sobie do tego "zażyczymy".

Logiczne | 2D | elementy przygodowe | słowne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scribblenauts Premiera NDS

15września2009

producent: 5TH Cell wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Scribblenauts to nietypowa i bardzo oryginalna gra logiczna, stworzona przez firmę 5TH Cell, odpowiedzialną m.in. za Lock’s Quest czy Drawn to Life. Dość powiedzieć, iż rozgrywka w opisywaną grę ograniczoną jest praktycznie tylko naszą wyobraźnią.

Naszym zadaniem jest pomoc głównemu bohaterowi gry, Maxwellowi, w zebraniu gwiazdek obecnych na każdym z poziomów (a tych twórcy przygotowali ponad 100!). Osiągnąć cel możemy poprzez rozwiązanie kolejnych zadań, w tym natomiast pomaga nam … zwykły notatnik. To w nim właśnie piszemy nazwę przedmiotu, który w danej chwili potrzebujemy. Przedmiot ten materializuje się, a my możemy wykorzystać go tak jak to ma miejsce w świecie rzeczywistym. Przykładowo, gwiazdka znajduje się na drzewie – możemy zatem pójść na łatwiznę i zażyczyć sobie drabiny. Bardziej oryginalnym pomysł jest jednak „napisanie” bobra, który nadgryzie drzewo.

Dzięki takiemu podejściu do sprawy, Scribblenauts zapewnie praktycznie nieskończoną rozgrywkę, ponieważ każdy poziom możemy próbować ukończyć na różne sposoby (co ciekawe, wracając do raz ukończonych poziomów nie możemy jeszcze raz wykorzystać tych samych przedmiotów).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Scribblenauts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.