Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWiiNDSPS3X360PS2PSP
Okładka Pirates of the Caribbean: At World's End (PC)

Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata

Pirates of the Caribbean: At World's End

Przygodowa gra akcji, czerpiąca garściami z drugiej i trzeciej części filmowej trylogii Piratów z Karaibów.

Przygodowe | TPP | piraci | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka Pirates of the Caribbean: At World's End (PC)

data premiery gry:

22maj2007

PC PS2 PS3 X360 Wii PSP NDS

Pirates of the Caribbean: At World's End to kolejna pozycja w serii gier, inspirowanych filmowymi przygodami jednego z bardziej popularnych piratów. Rzecz jasna mowa o nikim innym, jak o legendarnym Kapitanie Jacku Sparrowie, w roli którego w pierwowzorze występuje Johnny Depp. W niniejszej produkcji, poza wspomnianym wilkiem morskim, użytkownik niejednokrotnie otrzymuje sposobność do wcielenia się w Willa Turnera i Elizabeth Swann.

Fabuła gry została oparta na wydarzeniach, mających miejsce w drugiej i trzeciej części wymienionej trylogii filmowej. Oczywiście w scenariuszu developerzy zawarli kluczowe momenty, znane z kinowego obrazu, jak chociażby walka Jacka z ogromnym Krakenem, w konsekwencji czego tonie Czarna Perła. Akcja ma miejsce w lokacjach, doskonale znanych z pierwowzoru, wśród których znajduje się Tortuga, wyspa skrywająca skrzynię z sercem Davy'ego Jonesa i dżungla, zamieszkiwana przez plemię kanibali. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach wymienionej serii, na użytkownika czeka masa przeciwników, z którymi należy rozprawić się niezwłocznie, szereg niebezpiecznych pułapek, subquestów i mini-gier (poker, kości, itp.) oraz interaktywnych scenek przerywnikowych, w których trzeba wciskać określone klawisze.

Podczas rozgrywki, w pewnych, określonycn miejscach istnieje możliwość zmiany prowadzonego bohatera (Jack, Will, Elizabeth oraz kapitan Barbossa). Ponadto, można oblokować ukryte postacie grywalne, co niejednokrotnie doprowadza do zabawnych sytuacji (np. dwie takie same osoby na ekranie). Warto również wspomnieć, że protagoniści dysponują zróżnicowanymi umiejętnościami, atakami specjalnymi i ciosami wykończeniowymi. W celu wzmocnienia natarcia na przeciwnika powinno się posłużyć przedmiotami, znalezionymi w pobliżu miejsca starcia (np. pistolet albo bomby). Potyczkom towarzyszy ścieżka dźwiękowa, zaczerpnięta z filmowego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 2119 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata

Klasyfikacja PEGI Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 2 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 lub lepsza)
 • 1.4 GB HDD
 • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata - recenzja gry
Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata - recenzja gry

Recenzja 29 maja 2007, 14:30

Nieco większym urozmaiceniem cieszą się pojedynki z bossami, których spotyka się mniej więcej w co drugiej lokacji. Także i tu warto jednak zwrócić uwagę na kilka uproszczeń. W dwóch początkowych misjach gry pojawiają się mianowicie bossowie, których można czy wręcz trzeba pokonywać innymi sposobami, a nie tylko zwykłą walką. Producentom najwyraźniej nie chciało się jednak wymyślać kolejnych ciekawych pojedynków, gdyż dalsze walki prezentują się już dość standardowo. Drobne plusiki należą się jedynie za towarzyszącą niektórym pojedynkom otoczkę. Jedna z walk rozgrywa się na przykład na pędzącym przez dżunglę ogromnym kole. Pod względem widowiskowości bitew z bossami, Piratów z Karaibów i takiego Devil May Cry’a 3 dzieli jednak przepaść jakościowa. Odchodząc od tematu walk, zadbano o kilka mini-gier, które nie są jednak niczym rewelacyjnym. Zabawy z cyklu ‘Jackanism’ tak na dobrą sprawę są interaktywnymi scenkami, których w przeciwieństwie do zwykłych wstawek nie można powtarzać. W misjach rozgrywanych w miastach czy innych skupiskach piratów można też przystępować do gier w kości, czy pokera. Wypadają one dość średnio, szczególnie biorąc pod uwagę to, że używając ukrytych kart ich wygrywanie staje się bajecznie proste.

PC
PS2
PS3
X360
Wii
PSP
NDS