Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Genji: Days of the Blade (PS3)

Genji: Days of the Blade PS3

Genji: Days of the Blade kontynuacją wydanej w 2005 roku gry Genji. Akcja osadzona jest w realiach historycznej Japonii i dzieje się trzy lata po wydarzeniach z poprzedniej części.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Genji: Days of the Blade (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

13listopada2006

23marca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Genji 2 jest przygotowaną z myślą o PS3 kontynuacją gry, wydanej w 2005 roku na Playstation 2. Akcja osadzona jest w realiach historycznej Japonii (czas świetności samurajów) i dzieje się trzy lata po wydarzeniach z poprzedniej części (możemy spotkać takie postaci, jak Yoshitsune i Benkei). Sama rozgrywka polega na przedzieraniu się przez kolejne zastępy przeciwników i rozprawianiu się z nimi przy wykorzystaniu umiejętności sztuk walki.

Fani "jedynki" mogą czuć się usatysfakcjonowani. Autorzy postawili na kontynuację sprawdzonego pomysłu i przystosowanie go do wymogów konsol nowej generacji. Główne elementy rozgrywki nie uległy zmianie.

Do naszej dyspozycji oddane zostały cztery postaci, różniące się stylem walki i wyposażeniem. W trakcie gry mamy możliwość płynnego przełączania się między nimi za pośrednictwem d-pada. Dzięki temu możemy rozpoczętą przez jednego wojownika kombinację ciosów zakończyć w wykonaniu innego bohatera.

Poza podstawowymi uderzeniami, które możemy łączyć w potężne combosy, dysponujemy również specjalnymi ciosami nazywanymi w grze atakami Kamui. Możemy je wykonać dopiero po uprzednim naładowaniu specjalnego wskaźnika. Dzięki nim jesteśmy w stanie w mgnieniu oka rozprawić się z wieloma napastnikami, o ile uda nam się w odpowiednim tempie wciskać przyciski.

Genji 2 jest grą przeszło dwa razy dłuższą od poprzedniczki. Autorzy ulegając prośbom fanów zamieścili w niej również poziom trudności przeznaczony dla hardcore’owych graczy. Zamieszczona na nośniku BD ścieżka dźwiękowa pozwala nam dokonać wyboru pomiędzy japońską a angielską wersją językową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Genji: Days of the Blade

Klasyfikacja PEGI Genji: Days of the Blade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Crysis 2, Kane & Lynch 2, Angry Birds) 16/06/11

wiadomość16 czerwca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyszłości marki Angry Birds, premierze nowego DLC do Crysis 2, końcu Game Republic, a także terminie premiery MMO w uniwersum Warhammer 40,000. Zapraszamy do lektury.

Game Republic opowiada o swoich nowych grach
Game Republic opowiada o swoich nowych grach

wiadomość4 października 2007

Na Tokio Game Show jednym z tytułów prezentowanych na PlayStation 3 był Toy Home – wyścigi małych samochodzików po różnego rodzaju pomieszczeniach w domu (skojarzenia z Micro Machines jak najbardziej na miejscu). Wtedy nie poznaliśmy jednak żadnych szczegółów na temat tej pozycji – nie wiedzieliśmy nawet, która firma odpowiedzialna jest za jej tworzenie.

WipeOut i Jet Moto już niebawem w PlayStation Store

wiadomość18 stycznia 2007

Serwis Gamasutra donosi, że przedstawiciele firmy Sony potwierdzili informacje o uzupełnieniu oferty PlayStation Store o kolejne popularne pozycje znane z konsoli PlayStation. Aktualizacja zostanie przeprowadzona w niedalekiej przyszłości i będzie związana z dodaniem takich tytułów, jak WipeOut oraz Jet Moto.

Japońska premiera PS3 - nieoficjalne wyniki sprzedaży

wiadomość14 listopada 2006

Japońska premiera PS3 już za nami. Przyszedł więc czas na pierwsze zestawienia obejmujące sprzedaż konsoli oraz gier jej dedykowanych.

Pierwsze recenzje anglojęzycznych wersji gier przeznaczonych dla konsoli PS3

wiadomość10 listopada 2006

Przed kilkoma dniami mogliście zapoznać się z pierwszymi recenzjami japońskich pozycji startowych, przeznaczonych na PS3. Zbliżająca się amerykańska premiera nowej konsoli Sony spowodowała, że największe zachodnie serwisy poświęcone wirtualnej rozrywce uzyskały możliwość przeprowadzenia testów anglojęzycznych wersji gier. Na pierwszy ogień poszły Genji: Days of the Blade oraz Tony Hawk Project 8.