Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Genji: Days of the Blade (PS3)
OkładkaGenji: Days of the Blade (PS3)

Genji: Days of the Blade PS3

Genji: Days of the Blade kontynuacją wydanej w 2005 roku gry Genji. Akcja osadzona jest w realiach historycznej Japonii i dzieje się trzy lata po wydarzeniach z poprzedniej części.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Genji: Days of the Blade Premiera PS3

13listopada2006

pudełko PL

23marca2007

producent: Game Republic wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Genji: Days of the Blade

Heavenly Sword

Ninja Gaiden Sigma

Folklore

Genji 2 jest przygotowaną z myślą o PS3 kontynuacją gry, wydanej w 2005 roku na Playstation 2. Akcja osadzona jest w realiach historycznej Japonii (czas świetności samurajów) i dzieje się trzy lata po wydarzeniach z poprzedniej części (możemy spotkać takie postaci, jak Yoshitsune i Benkei). Sama rozgrywka polega na przedzieraniu się przez kolejne zastępy przeciwników i rozprawianiu się z nimi przy wykorzystaniu umiejętności sztuk walki.

Fani "jedynki" mogą czuć się usatysfakcjonowani. Autorzy postawili na kontynuację sprawdzonego pomysłu i przystosowanie go do wymogów konsol nowej generacji. Główne elementy rozgrywki nie uległy zmianie.

Do naszej dyspozycji oddane zostały cztery postaci, różniące się stylem walki i wyposażeniem. W trakcie gry mamy możliwość płynnego przełączania się między nimi za pośrednictwem d-pada. Dzięki temu możemy rozpoczętą przez jednego wojownika kombinację ciosów zakończyć w wykonaniu innego bohatera.

Poza podstawowymi uderzeniami, które możemy łączyć w potężne combosy, dysponujemy również specjalnymi ciosami nazywanymi w grze atakami Kamui. Możemy je wykonać dopiero po uprzednim naładowaniu specjalnego wskaźnika. Dzięki nim jesteśmy w stanie w mgnieniu oka rozprawić się z wieloma napastnikami, o ile uda nam się w odpowiednim tempie wciskać przyciski.

Genji 2 jest grą przeszło dwa razy dłuższą od poprzedniczki. Autorzy ulegając prośbom fanów zamieścili w niej również poziom trudności przeznaczony dla hardcore’owych graczy. Zamieszczona na nośniku BD ścieżka dźwiękowa pozwala nam dokonać wyboru pomiędzy japońską a angielską wersją językową.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Genji: Days of the Blade cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Genji: Days of the Blade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.