Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2006, 10:09

autor: Jiker

Japońska premiera PS3 - nieoficjalne wyniki sprzedaży

Japońska premiera PS3 już za nami. Przyszedł więc czas na pierwsze zestawienia obejmujące sprzedaż konsoli oraz gier jej dedykowanych.

Japońska premiera PS3 już za nami. Przyszedł więc czas na pierwsze zestawienia obejmujące sprzedaż konsoli oraz gier jej dedykowanych.

Enterbrain, japoński wydawca m.in. magazynu Famitsu, poinformował, że Sony zdołało sprzedać w ciągu ostatniego weekendu 88.400 PLAYSTATION 3 (co jest liczbą większą niż zakładane od jakiegoś czasu 80 tyś). Z tego 54.600 osób zdecydowało się na wersję bogatszą o 60GB dysk twardy (cena: ok. 508 dolarów), a 33.800 na tańszą i nieznacznie uboższą, wyposażoną w dysk o pojemności 20GB (ok. 420 dolarów). Póki co sklepy nie miały do czynienia ze zwrotami konsol, mogącymi wynikać z różnego rodzaju awarii. Jednymi ze znanych już problemów są te związane ze wsteczną kompatybilnością konsoli.

Najlepiej sprzedającą się pozycją startową został Ridge Racer 7, którego nabyło 30.300 szczęśliwych posiadaczy PS3. Tuż za nim uplasował się Mobile Suit Gundam: Target in Sight, który osiągnął wynik 30.000 sprzedanych egzemplarzy. Dopiero na trzecim miejscu sklasyfikowano strzelaninę Resistance: Fall of Man, na którą zdecydowało się 15.700 graczy. Należy przy okazji wspomnieć, że są to jedynie wyniki z pierwszych dwóch dni sprzedaży.

Enterbrain pokusił się również o porównanie premiery PS3 z japońskim startem Xboksa 360. Konsola Microsoftu znalazła w dwa dni po swoim wejściu na rynek Kraju Kwitnącej Wiśni 62.135 nabywców. Najlepiej sprzedającą się pozycją był z kolei… Ridge Racer 6. Skusiło się na niego 29.981 Japończyków. Trzeba jednakże w tym miejscu zaznaczyć, że w dniu zero Microsoft dostarczył na tamtejszy rynek 100.000 360-tek. Sony natomiast wyprzedało w sobotę i niedzielę wszystkie konsole, które wysłało do sklepów.

Japońską wersję PLAYSTATION 3 można również nabyć w Europie, informuje serwis GameIndustry. Wszystko dzięki jednemu z brytyjskich importerów, który postanowił, wbrew zakazom Sony, ściągnąć na nasz kontynent pewną liczbę konsol wraz z grami startowymi. Taki oto zestaw można nabyć za jedyne 1500 funtów (ok. 8500 złotych). Ktoś chętny?