Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 listopada 2006

Poradnik: Tajne Akta: Tunguska

Redakcja GRYOnline.pl, 7 listopada 2006, 18:43

Witajcie w nieoficjalnym poradniku do gry pt. Tajne Akta: Tunguska. W poniższym tekście znajdziecie kompletny i drobiazgowy opis przejścia czekającej Was przygody, okraszony licznymi obrazkami.

Nintendo zdobyło 75% brytyjskiego rynku konsol przenośnych

Jiker, 7 listopada 2006, 18:42

David Yarnton, kierownik wykonawczy brytyjskiego oddziału Nintendo, oznajmił, że japońska firma zdobyła w ciągu ostatnich dwóch tygodni aż 75% brytyjskiego rynku konsol przenośnych.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Październik 2006

Redakcja GRYOnline.pl, 7 listopada 2006, 18:40

Dwudzieste drugie zestawienie najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier to przede wszystkim przepychanka na szczycie listy – NFS z drugiego miejsca na pierwsze, Gothic z trzeciego na drugie, FIFA z pierwszego na trzecie.

Małe szanse na wydanie angielskojęzycznej wersji Mother 3

Jiker, 7 listopada 2006, 18:09

O Mother 3, pozycji należącej do gatunku RPG, było głośno na początku roku, kiedy to odbyła się jej japońska premiera (dokładnie 20 kwietnia). Gra, należąca do jednej z najpopularniejszych serii w Kraju Kwitnącej Wiśni, z miejsca stała się wielkim przebojem i ożywiła w sposób znaczny tamtejszą sytuację zapomnianej już konsoli Game Boy Advance.

Podłącz swojego starego pada do konsoli Sony PS3

Jiker, 7 listopada 2006, 17:24

Ciekawego odkrycia dokonali redaktorzy serwisu IGN. Mianowicie, zakupili oni specjalną przejściówkę USB (firmy Radio Shack) pozwalającą na podłączenie do komputera PC Dual Shocka 2, czyli kontrolera dołączanego do konsoli PS2, a następnie… podpięli ją do swojego testowego egzemplarza PS3. Efekty są nadzwyczaj interesujące.

Guitar Hero II już dostępne!

Jiker, 7 listopada 2006, 16:53

Jak poinformowała firma RedOctane, gra Guitar Hero II trafiła właśnie do amerykańskich sklepów. Kontynuację jednej z najpopularniejszych pozycji muzycznych można nabyć w dwóch wersjach: pozbawionej kontrolera (49.99 dolarów) oraz w zestawie z imitacją gitary Gibson SG (79.99 dolarów).

Potwierdzono pierwsze europejskie tytuły startowe przeznaczone dla PS3

Jiker, 7 listopada 2006, 16:23

Firma Activision poinformowała, iż w momencie europejskiej premiery konsoli PLAYSTATION 3 wprowadzi na ów rynek trzy pozycje. Ich tytuły właśnie zostały ujawnione.

Gears of War w amerykańskich sklepach
Gears of War w amerykańskich sklepach

Vercetti, 7 listopada 2006, 16:07

W napisanym specjalnie na dzisiejszą okazję oświadczeniu prasowym Microsoft podał do wiadomości, że jedna z najbardziej oczekiwanych gier akcji tego roku trafiła właśnie do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Tak przynajmniej brzmi wersja oficjalna.

Buena Vista Games wesprze Nintendo
Buena Vista Games wesprze Nintendo

Vercetti, 7 listopada 2006, 15:12

Należąca do koncernu Walt Disney Company korporacja Buena Vista Games ogłosiła dzisiaj, że już wkrótce otworzy nowe studio, zajmujące się produkcją gier konsolowych. Ów oddział skupi się na developingu tytułów wyłącznie dla dwóch platform – Dual Screena oraz Wii.

Zamówiony w preorderze Medieval II: Total War trafił do gracza na tydzień przed premierą
Zamówiony w preorderze Medieval II: Total War trafił do gracza na tydzień przed premierą

Metatron, 7 listopada 2006, 12:38

Pewien mieszkaniec Szwecji zapisał się na preorder gry strategicznej Medieval II: Total War. Wiedział, że musi uzbroić się w cierpliwość zanim dotrze do niego upragniona przesyłka. Wyobraźmy sobie zdziwienie, jakie towarzyszyło temu, gdy w zeszły piątek otrzymał paczkę ze znajdującą się w nim grą, która oficjalnie w Europie ukazać ma się dopiero 10 listopada.

Sony "przedobrzyło" z wprowadzeniem Blu-ray do PS3 - przyznaje Phil Harrison

Metatron, 7 listopada 2006, 11:57

Phil Harrison, dyrektor wykonawczy Sony Computer Entertainment w wywiadzie udzielonym dla serwisu Eurogamer przyznał, że jego firma nieco „przedobrzyła”, implementując w nowej konsoli PS3 napęd Blu-ray.

El Matador ostatnim projektem Plastic Reality Technologies?

eLKaeR, 7 listopada 2006, 11:32

Czesi są mocni nie tylko w hokeju na lodzie, ale również m.in. w developingu gier, o czym najlepiej świadczy Mafia: The City of Lost Heaven. Odpowiedzialną za nią firmę Illusion Softworks zasilił ponoć właśnie szereg nowych pracowników, którzy dotychczas tworzyli trzon innego zespołu projektantów.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (07/11/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (07/11/06)

Krystian Smoszna, 7 listopada 2006, 11:14

Niedługo cieszyli się członkowie firmy Konami z sukcesu gry Pro Evolution Soccer 6 w Wielkiej Brytanii. Wyspiarze mają bowiem nowy obiekt kultu, a jest nim najnowsza odsłona cyklu Need for Speed, zatytułowana Carbon.

Będzie sequel Gears of War?
Będzie sequel Gears of War?

eLKaeR, 7 listopada 2006, 10:55

W niektórych amerykańskich sklepach dostępna jest już długo oczekiwana gra pt. Gears of War, dedykowana wyłącznie konsoli Xbox 360. Europejczycy muszą poczekać jeszcze dziesięć dni na premierę niniejszej pozycji – firma CD Projekt, odpowiedzialna za dystrybucję w Polsce, podaje sugerowaną cenę detaliczną w wysokości 259,90 PLN. Tymczasem ludzie z Epic Games wypowiedzieli się na temat sequela.

Pełnometrażowe filmy i seriale będą dostępne na Xbox Live

Metatron, 7 listopada 2006, 10:31

Już od jakiegoś czasu podejrzewano, że Microsoft planuje wprowadzić do elektronicznej dystrybucji za pomocą usługi Xbox Live pełne filmy i seriale telewizyjne. Wczoraj w oficjalnym oświadczeniu firma potwierdziła te pogłoski. Filmowa zawartość XBL będzie dostępna już od 22 listopada, niestety na razie tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Carmelo Anthony będzie promować NBA Street Homecourt
Carmelo Anthony będzie promować NBA Street Homecourt

eLKaeR, 7 listopada 2006, 10:23

Od tygodnia wiemy już, że najnowsza odsłona bestsellerowej serii NBA Street nosi podtytuł Homecourt. Natomiast dziś korporacja Electronic Arts poinformowała nas o nawiązaniu współpracy z profesjonalnym koszykarzem nazwiskiem Carmelo Anthony, mającym promować omawianą grę swoim wizerunkiem.

Medieval II: Total War w
Medieval II: Total War w "złocie"

Krystian Smoszna, 7 listopada 2006, 10:23

Zaledwie trzy dni dzielą nas od premiery nowej gry z cyklu Total War. Program wyprodukowany przez studio The Creative Assembly wszedł już w „złotą” fazę produkcji, o czym poinformowali wczoraj przedstawiciele wydawcy, firmy SEGA.

Ostatnia prosta Untold Legends: Dark Kingdom
Ostatnia prosta Untold Legends: Dark Kingdom

eLKaeR, 7 listopada 2006, 09:55

Informacje o ukończeniu procesu developingu gry i rozpoczęciu ostatnich przygotowań do rynkowej dystrybucji zawsze nas cieszą. Mamy więc przyjemność powiadomić Szanownych Czytelników, iż właśnie sfinalizowano produkcję Untold Legends: Dark Kingdom, aby gotowy produkt trafił na sklepowe półki w Stanach Zjednoczonych dokładnie za dziesięć dni.

RoboBlitz debiutuje na rynku
RoboBlitz debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 7 listopada 2006, 09:52

Niezależne, amerykańskie studio Naked Sky Entertainment wystosowało wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowało o premierze gry RoboBlitz. Produkt ten jest pierwszym programem komputerowym opublikowanym na rynku, korzystającym z trzeciej generacji silnika Unreal Engine.

Ciekawy bonus dla przedpremierowych nabywców Metal Gear Solid: Portable Ops
Ciekawy bonus dla przedpremierowych nabywców Metal Gear Solid: Portable Ops

eLKaeR, 7 listopada 2006, 08:55

Mieszkańcom Kraju Kwitnącej Wiśni pozazdrościć można specjalnych zestawów kolekcjonerskich z grą Metal Gear Solid: Portable Ops, o których pisaliśmy w ostatnim dniu ubiegłego miesiąca. Na szczęście również dla klientów zachodnich przewidziano pewien bonus z okazji zbliżającego się komercyjnego debiutu wspomnianej pozycji, dedykowanej wyłącznie konsoli PlayStation Portable.

Duży sukces komercyjny gry Final Fantasy XII w Stanach Zjednoczonych
Duży sukces komercyjny gry Final Fantasy XII w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 7 listopada 2006, 08:45

Zaledwie kilku dni potrzebowała dwunasta odsłona cyklu Final Fantasy, aby podbić Amerykę Północną. Przedstawiciele koncernu Square Enix poinformowali wczoraj, że program znalazł do tej pory półtora miliona nabywców, co jest fenomenalnym wynikiem, zwłaszcza, że zadebiutował on w ubiegły wtorek.

Co nowego na Xbox Live Marketplace

Metatron, 7 listopada 2006, 08:42

Xbox Live Marketplace ciągle się rozwija: nie ma tygodnia, w którym nie pojawiłaby się na nim nowa zawartość. Najświeższymi nabytkami są między innymi obrazki i theme z serialu Family Guy (w Polsce znanego jako Głowa Rodziny), nowa mapa do Saints Row i trailer FIFY 07.

Wii dostanie grę z serii Mario Party

eLKaeR, 7 listopada 2006, 08:23

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że zbliżający się wielkimi krokami debiut konsoli Wii oznacza w przyszłości wypuszczenie na tę platformę szeregu nowych gier z popularnych serii rodem z korporacji Nintendo. Tak będzie z m.in. cyklem Super Smash Bros. oraz Mario Party. O ile o Super Smash Bros. Brawl już wiedzieliśmy, to o następnej odsłonie MP poinformowano nas dopiero teraz.

Iron Man w rękach przedstawicieli firmy SEGA
Iron Man w rękach przedstawicieli firmy SEGA

Krystian Smoszna, 7 listopada 2006, 08:17

Gdy pod koniec lipca informowaliśmy Was o rozwoju projektu Iron Man, wiedzieliśmy, że tworzeniem gry nie zajmie się koncern Activision. Dziś poznaliśmy nazwę firmy, która dysponuje licencją, pozwalającą na produkcję tego programu. Jest nią SEGA.

Contra kontratakuje już jutro
Contra kontratakuje już jutro

eLKaeR, 7 listopada 2006, 08:08

Wielu naszych rodaków w swojej elektroniczno-rozrywkowej karierze zetknęło się z platformą Pegasus, będącą klonem konsoli Famicom ze stajni Nintendo. Jedną z najpopularniejszych pozycji dla tego systemu była gra pt. Contra, czyli nieskomplikowana strzelanina z gatunku "podążaj w jednym kierunku i niszcz wszystko na swojej drodze". Jutro pamiętna pozycja zadebiutuje w ramach Xbox Live Arcade.

Ogłoszono datę europejskiej premiery Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII
Ogłoszono datę europejskiej premiery Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII

Metatron, 7 listopada 2006, 08:06

Square Enix ogłosiło, że stworzona wyłącznie z myślą o PS2 gra Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII trafi na europejskie półki już siedemnastego listopada.

Znamy odtwórczynię głównej roli w filmie BloodRayne 2
Znamy odtwórczynię głównej roli w filmie BloodRayne 2

Krystian Smoszna, 7 listopada 2006, 07:39

Przedstawiciele amerykańskiej wytwórni Brightlight Pictures potwierdzili wczoraj, że trwają przygotowania do stworzenia drugiej odsłony filmowego cyklu BloodRayne – nawiązującego oczywiście do popularnych gier komputerowych, publikowanych na rynku elektronicznej rozrywki przez firmę Majesco Entertainment.

Zapowiedziano specjalne dodatki dla Zeldy w wersji na Wii
Zapowiedziano specjalne dodatki dla Zeldy w wersji na Wii

BK, 7 listopada 2006, 07:15

Przyszli nabywcy gry The Legend of Zelda: Twilight Princess mogą spodziewać się możliwości ściągnięcia specjalnych dodatków – poinformował George Harrison z Nintendo, w rozmowie z dziennikarzami serwisu GamePro.

THQ stworzy gry na podstawie filmu Ratatouille
THQ stworzy gry na podstawie filmu Ratatouille

BK, 7 listopada 2006, 06:46

Bohaterowie znani z kolejnego filmu animowanego wytwórni Pixar, zatytułowanego Ratatouille, pojawią się w grze wydanej przez firmę THQ. Zapowiedziana właśnie platformówka powinna trafić na półki sklepowe wiosną przyszłego roku.