Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 listopada 2006

Heroes of Might & Magic: Hammers of Fate w
Heroes of Might & Magic: Hammers of Fate w "złocie"

Metatron, 8 listopada 2006, 18:43

Heroes of Might & Magic: Hammers of Fate, wyczekiwany przez fanów dodatek do piątej części cieszącej się niezwykłą popularnością strategii turowej osiągnął fazę złotą i trafił do tłoczni. Światowa premiera odbędzie się czternastego listopada. Wersja polska zostanie wydana przez CD Projekt i ukaże się dziesięć dni później.

Poradnik: FEAR: Extraction Point

Redakcja GRYOnline.pl, 8 listopada 2006, 18:34

Witam wszystkich graczy w nieoficjalnym poradniku do gry FEAR: Extraction Point. Przygodę rozpoczynamy tu na krótką chwilę po wydarzeniach znanych nam z podstawowej wersji gry – kompleks Origin eksplodował, a zadaniem gracza będzie ucieczka przed wszelkiego rodzaju oprawcami. Dodam tylko, że w niektórych momentach rozgrywki nie będzie to wcale łatwe.

Namco Bandai będzie współpracować z Electronic Arts przy wydaniu gry Hellgate: London
Namco Bandai będzie współpracować z Electronic Arts przy wydaniu gry Hellgate: London

Metatron, 8 listopada 2006, 16:55

Electonic Arts, wydawca Hellgate: London, gry twórców bestsellerowego Diablo II, wszedł w porozumienie z Namco Bandai dotyczące współpracy przy promowaniu wspomnianego projektu w Europie i Ameryce Północnej.

Kolejne informacje na temat ściągania filmów i seriali z Xbox Live

Metatron, 8 listopada 2006, 16:42

Informowaliśmy was wczoraj o planowanym przez Microsoft wprowadzeniu do usługi Xbox Live możliwości ściągania pełnometrażowych filmów kinowych i seriali telewizyjnych. Wiadomo już, co będzie można pobrać. Czas na zapoznanie się z informacjami o tym, jak to zostanie zorganizowane.

Niemiecka wersja Armed Assault w „złocie”
Niemiecka wersja Armed Assault w „złocie”

Vercetti, 8 listopada 2006, 16:05

Według informacji, jakie podała wczoraj firma Morphicon, prace nad niemiecką wersją gry Armed Assault dobiegły końca, co równoznaczne jest z osiągnięciem przez produkt statusu „gold”. Strzelanka studia Bohemia Interactive zadebiutuje u naszych zachodnich sąsiadów w dniu 30 listopada.

Kolejne płatne "dodatki" do Need For Speed: Carbon

Jiker, 8 listopada 2006, 14:59

Wiadomość z kategorii „dla niecierpliwych”. Mianowicie, firma Electronic Arts udostępniła za pośrednictwem usługi Xbox Live trzy samochody przeznaczone dla gry Need For Speed: Carbon. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że każdy z nich może zostać odblokowany w trybie Kariery. Za darmo.

Magazyn Time i gadżet roku 2006
Magazyn Time i gadżet roku 2006

Elrond, 8 listopada 2006, 14:14

Dość ciekawą inicjatywą wykazali się redaktorzy serwisu Time, którzy w ankietach umieszczonych na stronach wspomnianego portalu zaproponowali odwiedzającym głosowanie na gadżet mijającego właśnie roku. A my piszemy o tym nie bez powodu, ponieważ wśród 8 branych pod uwagę urządzeń znajdują się również akcesoria związane z komputerami oraz grami.

Szykujcie się na kolekcjonerską edycję Red Orchestra: Ostfront 41-45
Szykujcie się na kolekcjonerską edycję Red Orchestra: Ostfront 41-45

eLKaeR, 8 listopada 2006, 13:55

Gra z gatunku FPS o nazwie Red Orchestra: Ostfront 41-45 dostępna jest już od dłuższego czasu zarówno za granicą, jak i w naszym kraju. Pozycja ta odniosła spory rynkowy sukces, więc jej twórcy postanowili przygotować specjalną edycję kolekcjonerską, która trafi na sklepowe półki w najbliższym czasie. Sugerowana cena detaliczna w Stanach Zjednoczonych wyniesie 19,99 USD, czyli około 60 PLN.

Call of Duty 3 na półkach sklepowych

Elrond, 8 listopada 2006, 13:31

Przedstawiciele firmy Activision poinformowali, iż długo oczekiwana, trzecia cześć znakomitego cyklu Call of Duty, pojawiła się właśnie na półkach sklepowych. Mowa o wersjach przeznaczonych na konsole Xbox, Xbox 360 oraz PlayStation 2 oraz o terytorium USA – przyszli posiadacze PS3 oraz Wii otrzymają wersje przeznaczone dla swoich „sprzętów” w momencie ich premier. W Europie gra zadebiutuje 10 listopada.

PS3 bez Linuksa na pokładzie?

Jiker, 8 listopada 2006, 13:25

Serwis internetowy LinuxDevices.com poinformował, iż PLAYSTATION 3 trafi na rynek bez zainstalowanego na niej systemu Linux. Wiadomość ta stoi w opozycji do zapewnień Kena Kutaragiego, prezesa SCE, który zapewniał, iż konsola zostanie w niego wyposażona.

ESRB ujawnia kolejne gry wchodzące w skład Virtual Console

Jiker, 8 listopada 2006, 12:49

W ostatnim czasie dosyć często zdarza się, że organizacje zajmujące się przydzielaniem gier do poszczególnych kategorii wiekowych ujawniają ciekawe informacje związane z niezapowiedzianymi dotąd tytułami. Nie inaczej jest w przypadku amerykańskiej ESRB.

Fantastyczna Czwórka powróci na rynek elektronicznej rozrywki
Fantastyczna Czwórka powróci na rynek elektronicznej rozrywki

Krystian Smoszna, 8 listopada 2006, 11:43

Już w czerwcu przyszłego roku będziemy mogli uczestniczyć w nowych przygodach popularnej drużyny super-bohaterów – Fantastycznej Czwórki. Taką oto informację przekazał wczoraj światu koncern 2K Games, który pełni obowiązki wydawcy programu.

NBA 2K7 oraz NHL 2K7 wśród startowych tytułów PlayStation 3

Elrond, 8 listopada 2006, 11:31

Wiadomo już na pewno, iż do listy tytułów, które zadebiutują na rynku w tym samym dniu, co konsola PlayStation 3 (inaczej mówiąc gier „startowych”), dołączą produkty firmy 2K Sports (wydawniczego „ramienia” Take-Two) – NBA 2K7 oraz NHL 2K7. O fakcie tym poinformowali przedstawiciele wspomnianej korporacji.

Technologia PhysX w nowych grach firmy BioWare Corp.

Krystian Smoszna, 8 listopada 2006, 11:02

Przedstawiciele firmy BioWare Corp. poinformowali wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że opracowany przez nią silnik o nazwie Eclipse, zostanie wzbogacony o technologię PhysX, stworzony przez koncern AGEIA.

Czyżby 70GB HDD do XBOX-a 360
Czyżby 70GB HDD do XBOX-a 360

Khornel, 8 listopada 2006, 10:33

Jeden z czytelników serwisu Kotaku zrobił ciekawe zdjęcie 6 listopada 2006, podczas prasowego eventu dotyczącego premiery Gears of War na XBOX-a 360. Widać na nim dysk twardy, z wolnymi 70 gigabajtami pamięci. Od razu pojawiło się pytanie. Czyżby była to odpowiedź Microsoftu na 60GB HDD w PS3?

Powstaną gry na podstawie filmów National Geographic

Metatron, 8 listopada 2006, 10:22

Firma Destination Software Incorporated, znana dotąd głównie z tworzenia tytułów na GBA, weszła w porozumienie z National Geographic, na mocy którego będzie tworzyć gry oparte zarówno na już zrealizowanych, jak i nadchodzących produkcjach filmowych tego popularnego kanału przyrodniczego.

Entuzjastyczne recenzje Gears of War

Jiker, 8 listopada 2006, 10:06

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje gry Gears of War, powstałej z myślą o Xboksie 360. Jak wypadła jedna z najbardziej oczekiwanych gier w historii wirtualnej rozrywki? Czy spełniła pokładane w niej nadzieje? Najwyraźniej tak.

Wild Earth ma wydawcę
Wild Earth ma wydawcę

Elrond, 8 listopada 2006, 10:02

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich graczy, którzy zwątpili w ukazanie się na rynku gry Wild Earth, zrealizowanej na podobieństwo safari. Jak zapewne pamiętacie, producent tego tytułu Super X Studios, zerwał współpracę z wydawcą, Digital Jesters. Od tego incydentu minął prawie rok i Wild Earth pozostawało w „zawieszeniu”. Aż do teraz.

Kolejna łata do Dark Messiah of Might and Magic w drodze
Kolejna łata do Dark Messiah of Might and Magic w drodze

Krystian Smoszna, 8 listopada 2006, 09:49

Użytkownicy gry Dark Messiah of Might and Magic mogli poczuć się zawiedzieni faktem, że autorzy programu przy okazji pierwszej łatki skupili się wyłącznie nad poprawieniem błędów związanych ze zmaganiami w sieci. Wczoraj okazało się, że wielbiciele samotnej rozgrywki nie zostaną jednak na lodzie, gdyż ludzie z Arkane Studios pracują już nad swoją edycją patcha.

Współtwórcy GT Legends i obu części GTR: FIA GT Racing Game mają licencję Ferrari

eLKaeR, 8 listopada 2006, 09:44

Dotychczas szerokie spektrum samochodów marki Ferrari mogliśmy podziwiać w niewielu grach – ostatnio w OutRun 2006: Coast 2 Coast. Spodziewajmy się jednak w przyszłości kolejnych wirtualnych wyścigów aut spod znaku czarnego konia, ponieważ niemiecka firma 10TACLE STUDIOS podpisała właśnie umowę z włoskim producentem sportowych bolidów.

Komputery PC nie będą mieć monopolu na grę Championship Manager 2007
Komputery PC nie będą mieć monopolu na grę Championship Manager 2007

eLKaeR, 8 listopada 2006, 08:08

Jeszcze tylko dwa dni i wreszcie doczekamy się polskiej premiery Championship Manager 2007. Gra będzie dostępna w formie zlokalizowanej (napisy) za cenę 79,90 PLN dzięki firmie Cenega Poland. Natomiast w pierwszym kwartale roku przyszłego na rynku pojawią się konsolowe edycje owego managera futbolowego ze stajni Eidos Interactive.

Nowy produkt spod znaku Grand Theft Auto dla PS2
Nowy produkt spod znaku Grand Theft Auto dla PS2

eLKaeR, 8 listopada 2006, 07:44

Już od roku posiadacze konsoli Xbox mają dostęp do trzech gier z serii Grand Theft Auto w ramach specjalnego pakietu o nazwie Grand Theft Auto: The Trilogy. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ludzie z firmy Rockstar Games postanowili przygotować taki zestaw również dla platformy PlayStation 2.

Zmiany na oficjalnej polskiej stronie Xboxa 360
Zmiany na oficjalnej polskiej stronie Xboxa 360

BK, 8 listopada 2006, 07:01

Do niedawna wszyscy odwiedzający oficjalną polską stronę internetową konsoli Xbox 360 mogli zobaczyć jedynie krótką reklamówkę i wielkie odliczanie do premiery sprzętu w naszym kraju. Jako że wydarzenie to mamy już za sobą, serwis zaczął się rozrastać, coraz bardziej przypominając swoje odpowiedniki z innych krajów.