Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 listopada 2006

Europa Universalis III – znamy datę premiery
Europa Universalis III – znamy datę premiery

Vercetti, 9 listopada 2006, 18:05

Studio Paradox Interactive opublikowało dzisiaj oświadczenie prasowe, w którym poinformowało o dacie premiery swego najnowszego dziecka, zatytułowanego Europa Universalis III. Wspomniana strategia trafi na rynek na początku przyszłego roku.

Burning Crusade 16 stycznia w Europie i USA
Burning Crusade 16 stycznia w Europie i USA

Vercetti, 9 listopada 2006, 17:25

Spekulacje dobiegły końca. Ekipa Blizzard Entertainment ujawniła datę premiery gry The Burning Crusade, bedącej pierwszym oficjalnym dodatkiem do najpopularniejszego MMORPG świata – World of Warcraft. Produkt zadebiutuje na rynku 16 stycznia przyszłego roku, jednocześnie w Europie i USA.

Gry napędzają koncern Vivendi – prym wiedzie World of Warcraft

Elrond, 9 listopada 2006, 17:10

Francuski gigant rozrywki, korporacja Vivendi, podała do wiadomości swoje wyniki finansowe za kwartał zakończony 30 września. Ponownie, większość sprzedaży generowana jest nie przez np. oddział zajmujący się muzyką (w skład którego wchodzi m.in. Universal Music Group), ale przez gry komputerowe.

Elebits na Wii zalicza opóźnienie

Jiker, 9 listopada 2006, 17:01

Serwis internetowy IGN poinformował, że amerykańska premiera Elebits, będącej do tej pory jedyną pozycją startową firmy Konami przeznaczoną na konsolę Nintendo Wii, została opóźniona. Gra zostanie wydana w połowie grudnia.

Już 40 milionów PS2 w Europie
Już 40 milionów PS2 w Europie

Vercetti, 9 listopada 2006, 16:50

Sony Computer Entertainment Europe poinformowało, że najpopularniejsza obecnie stacjonarna konsola świata sprzedała się na Starym Kontynencie w liczbie 40 milionów egzemplarzy. Popularna „czarnulka” poprawiła tym samym wynik swojego poprzednika. PSOne znalazło w Europie „zaledwie” 39 mln nabywców.

Chcesz połączyć konsole PSP i PS3? Poczekasz do końca listopada

Jiker, 9 listopada 2006, 16:42

Koncern Sony poinformował, że przyszli posiadacze konsoli PLAYSTATION 3 (Japonia – pojutrze; Ameryka Płn. – już za 8 dni) pragnący podłączyć do niej przenośną PSP, będą musieli zaopatrzyć tę drugą w firmware w wersji 3.0.

Szczegóły dodatku do Titan Quest

Elrond, 9 listopada 2006, 15:01

Dosłownie kilka dni temu informowaliśmy Was o planach rozszerzenia do gry Titan Quest, a już dzisiaj możemy podać Wam więcej wiadomości związanych z tym tematem. Zarówno na oficjalnym forum Titan Quest jak i w świątecznym wydaniu PC Gamer Magazine można bowiem znaleźć pierwsze konkretne informacje o Immortal Throne (bo tak właśnie nazywa się wspomniany dodatek), który ukaże się na rynku na początku przyszłego roku.

Joystickiem pisane - To E3 or not to E3

Malacar, 9 listopada 2006, 14:15

Wiele się ostatnio mówi o ś.p. (a jak się okazuje – wcale nie) targach Electronic Entertainment Expo. Wrócą, nie wrócą, będą mniejsze, a może właśnie większe, nazywać się będą E3, GamePro a może IDG World Expo? Zamieszanie trwa.

Microsoft „bada” użytkowników Xboxa 360 pod kątem przyszłych funkcjonalności
Microsoft „bada” użytkowników Xboxa 360 pod kątem przyszłych funkcjonalności

Elrond, 9 listopada 2006, 13:41

Wybrani użytkownicy Xbox Live otrzymali od Microsoftu maile, w których poproszono ich o wzięcie udziału w dość nietypowym badaniu. Jego przedmiotem są bowiem akcesoria oraz funkcjonalności, które mogą, ale nie muszą pojawić się w konsoli Xbox 360.

Będą nowe gry z serii Katamari?
Będą nowe gry z serii Katamari?

Metatron, 9 listopada 2006, 13:33

Katamari Damacy, oryginalna gra na PS2, która z pozoru wydawała się kolejną dziwną produkcją wymyśloną przez Japończyków, odniosła niespodziewany sukces nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale i poza jego granicami. Istnieje prawdopodobieństwo, że powstaną kolejne odsłony serii.

SEGA udostępnia nowe obrazki z gry Armored Core 4
SEGA udostępnia nowe obrazki z gry Armored Core 4

Metatron, 9 listopada 2006, 12:56

Armored Core 4 to kolejna odsłona popularnej serii traktującej o walkach potężnych robotów bojowych – mechów. Będzie to jednocześnie pierwsza część wydana tylko z myślą o konsolach nowej generacji (Xbox 360 i PlayStation 3). SEGA udostępniła kolejne obrazki z nadchodzącej produkcji. Miłośnicy mechów powinni być wniebowzięci.

Twórca Dead or Alive oskarżony o molestowanie współpracowniczki
Twórca Dead or Alive oskarżony o molestowanie współpracowniczki

Metatron, 9 listopada 2006, 12:07

Tomonobu Itagaki z Team Ninja jest jedną z bardziej kontrowersyjnych postaci w branży gier video. Twórca takich hitów jak Dead or Alive i Ninja Gaiden słynie z niestandardowych zachowań i ekscentrycznego sposobu bycia. Obecnie do sądu trafił pozew byłej pracownicy Team Ninja, która oskarżyła Itagakiego o molestowanie seksualne.

Gry na PSOne za mniej niż 5 dolarów

Metatron, 9 listopada 2006, 11:59

Sporo osób czeka na wprowadzenie przez Sony do dystrybucji online gier wydanych pierwotnie na konsolę PlayStation. Wiadomo, że będą one mogły być uruchamiane na PSP, a w przyszłości także na PS3. Obecnie poznaliśmy nieoficjalną cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za pobranie danej gry.

Electronic Arts wyda drugą część Marvel Nemesis, a Activsion grę Spider-Man Trilogy

Krystian Smoszna, 9 listopada 2006, 10:44

Po przeanalizowaniu ostatnich wiadomości płynących z obozu Marvel Enterprises można dojść do słusznego wniosku, że udziały koncernu Activision w temacie tworzenia gier o komiksowych super-bohaterach zostały znacznie zmniejszone. Niedawno firma ta utraciła prawa do produkcji programu traktującego o przygodach Iron Mana, a także do nowej odsłony cyklu Fantastic 4...

Nvidia wprowadza nas w erę DirectX 10
Nvidia wprowadza nas w erę DirectX 10

Khornel, 9 listopada 2006, 10:21

Dwa dni temu w San Jose Nvidia oficjalnie zaprezentowała nowe karty graficzne oraz chipsety do płyt głównych. Owe układy, odpowiednio GeForce 8800 oraz nForce 680, trafiły już wczoraj do sprzedaży.

Dwa Światy mają zachodniego wydawcę
Dwa Światy mają zachodniego wydawcę

Kull, 9 listopada 2006, 10:07

Firma SouthPeak Interactive, europejski i zachodnioamerykański wydawca gier, oficjalnie podjęła się patronatu dwóch programów sygnowanych logiem TopWare Interactive. Jednym z tytułów jest utrzymana w klimatach fantasy gra z gatunku RPG - Two Worlds. Szczegółów dotyczących drugiego produktu na razie nie ujawniono.

Pierwsze gry firmy Namco Bandai przeznaczone dla PS3 wkroczyły w
Pierwsze gry firmy Namco Bandai przeznaczone dla PS3 wkroczyły w "złotą" fazę

Jiker, 9 listopada 2006, 09:52

Korporacja Namco Bandai poinformowała, iż gry Mobile Suit Gundam: Crossfire oraz Ridge Racer 7, będące tytułami startowymi przeznaczonymi dla konsoli Sony PLAYSTATION 3, weszły w fazę „złota” i trafiły do tłoczni. Już za kilka dni – 17 listopada 2006 roku – zostaną umieszczone na amerykańskich półkach sklepowych.

Doczekamy się nowej, sieciowej wersji demonstracyjnej gry Lost Planet: Extreme Condition
Doczekamy się nowej, sieciowej wersji demonstracyjnej gry Lost Planet: Extreme Condition

Jiker, 9 listopada 2006, 09:24

Wygląda na to, że już niebawem wszyscy posiadacze podłączonego do sieci Xboksa 360 będą mogli zaopatrzyć się w nowe demo gry Lost Planet: Extreme Condition. W przeciwieństwie jednak do już wypuszczonej demonstracji, byłaby to wersja przeznaczona tylko i wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych.

Windows Vista w tłoczni

Krystian Smoszna, 9 listopada 2006, 09:12

Koncern Microsoft zakończył już prace nad swoim nowym systemem operacyjnym z serii Windows, który nosi nazwę Vista. Program wszedł w „złotą” fazę produkcji i został wysłany do tłoczni. Już wkrótce, bo 30 stycznia przyszłego roku, użytkownicy PeCetów będą mogli nabyć kolejne dzieło giganta z Redmond.

Zmiany w przygodówce, powstającej na kanwie komiksów z cyklu Diabolik
Zmiany w przygodówce, powstającej na kanwie komiksów z cyklu Diabolik

eLKaeR, 9 listopada 2006, 09:09

Niespełna miesiąc temu włoskie studio Artematica musiało odsunąć w przyszłość premierę pecetowej przygodówki o nazwie Belief & Betrayal. Natomiast dziś developerzy rodem z Półwyspu Apenińskiego dokonali zmian w swoim drugim projekcie z gatunku adventure. Na szczęście nie chodzi o opóźnienie terminu rynkowego debiutu, lecz o zmianę nazwy.

Konsola Xbox 360 zostanie zarobaczona
Konsola Xbox 360 zostanie zarobaczona

eLKaeR, 9 listopada 2006, 08:44

Trójwymiarowe odsłony cyklu Worms, wydawane ostatnimi czasy, uznawane są przez wielu graczy za niekanoniczne. Według tych osób normalnym środowiskiem dla "Robaków" jest bowiem przestrzeń 2D. Właśnie takich fanów staroszkolnej grafiki zainteresuje zapewne nowa odsłona serii Worms, dedykowana wyłącznie platformie Xbox 360.

Dwa tytuły startowe dla PlayStation 3 zaliczą opóźnienie?
Dwa tytuły startowe dla PlayStation 3 zaliczą opóźnienie?

Krystian Smoszna, 9 listopada 2006, 08:37

Amerykańskie sklepy internetowe GameStop oraz EBGames, uaktualniły daty wydania dwóch gier przeznaczonych na konsolę PlayStation 3 – The Elder Scrolls IV: Oblivion i F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon. Jeśli informacje te znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to liczba tzw. tytułów startowych dla nowego urządzenia koncernu Sony zostanie zmniejszona.

Już jutro demo Gothic 3
Już jutro demo Gothic 3

eLKaeR, 9 listopada 2006, 08:32

Możemy czuć się uprzywilejowani w stosunku do mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ponieważ w kraju George'a W. Busha pełna wersja gry Gothic 3 pojawi się dopiero w najbliższy poniedziałek, a w Polsce dostępna jest już od sześciu dni. Twórcy niniejszego produktu zapowiedzieli właśnie, że przed jego debiutem w USA wypuszczą na fale globalnego oceanu informatycznego demo.