Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 lutego 2006, 13:31

autor: Jiker

Shaun White rozpoczął współpracę z UbiSoftem

Francuski gigant UbiSoft ogłosił, iż podpisał ekskluzywną umowę z cudownym dzieckiem snowboardingu, Amerykaninem Shaunem Whitem. Umowa umożliwi UbiSoftowi stworzenie gry sportowej traktującej o snowboardingu, którą reklamować będzie wymieniony wyżej młodzian.

Wystarczył jeden, ogólnoświatowy sukces i tama podtrzymująca zbiornik z pieniędzmi została otwarta. Francuski gigant UbiSoft ogłosił, iż podpisał ekskluzywną umowę z cudownym dzieckiem snowboardingu, Amerykaninem Shaunem Whitem. Umowa umożliwi UbiSoftowi stworzenie gry sportowej traktującej o snowboardingu, którą reklamować będzie wymieniony wyżej młodzian.

Shaun White rozpoczął współpracę z UbiSoftem - ilustracja #1

Obie strony są niezwykle zadowolone z faktu podpisania umowy i prześcigają się we wzajemnym prawieniu komplementów. White stwierdził chociażby, że jest wielkim fanem gier stworzonych przez UbiSoft (wymienił przy tym serię Prince of Persia), oraz że jest niezwykle podekscytowany tym, że może połączyć to, co kocha w snowboardzie i grach video najbardziej, by w efekcie zadowolić potencjalnych klientów. Natomiast Christian Salomon, dyrektor od spraw licencji w UbiSoft, wyznał, iż pracownicy są wstrząśnięci (w pozytywnym znaczeniu słowa) możliwością współpracy z jednym z najlepszych sportowców uprawiających ekstremalne dyscypliny.

Przypomnijmy, że Shaun White jest żywą legendą snowboardingu. W dotychczasowej karierze „Flying Tomatoe” (latający pomidor – nazywany tak z powodu włosów, farbowanych często na rdzawo-czerwony kolor) zdobył już wiele różnorakich trofeów, z których najważniejszymi są tytuły sześciokrotnego złotego medalisty igrzysk X Games oraz zdobyty 12 lutego tego roku złoty medal w dyscyplinie half-pipe na odbywających się właśnie Igrzyskach Olimpijskich w Turynie. Olimpijski medal otrzymał za świetnie oceniony pierwszy z dwóch przejazdów, obfitujący w niezwykłe akrobacje – m.in. idealny McTwist oraz arcytrudny obrót o 1080 stopni (trzy pełne obroty wokół własnej osi).

Pierwsza gra sygnowana nazwiskiem i podobizną Shauna White’a ukaże się w 2007 roku. Nie wiadomo jeszcze na jakich platformach zostanie wydana.