Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2006, 10:40

autor: Jiker

Prezes Monolith Productions o kontynuacji F.E.A.R.

Ukazały się informację o sequelu hitowego produktu firmy Monolith Productions, czyli gry F.E.A.R. Co też ciekawego przekazała zachodnim mediom prezes wymienionej wyżej firmy, Samantha Ryan?

Ukazały się informacje o sequelu hitowego produktu firmy Monolith Productions, czyli gry F.E.A.R. Co też ciekawego przekazała zachodnim mediom prezes wymienionej wyżej firmy, Samantha Ryan?

Przed przejściem do najważniejszej części tej wiadomości spójrzmy jednak w przeszłość. Jak zapewne dobrze wiecie, pod koniec 2005 roku, po zakończeniu procesu produkcji gry F.E.A.R., Monolith Productions przerwał współpracę z dotychczasowym wydawcą swoich gier, koncernem Vivendi Universal Games i związał się z Warner Brothers Interactive Entertainment (a dokładniej – został wykupiony). Niestety, ostatnia z wymienionych firm nie dogadała wszystkich szczegółów z poprzednim „pracodawcą” Monolith Productions, czego efektem jest brak praw do korzystania z nazwy F.E.A.R.

Wszystkich stara się uspokajać prezes Monolith Productions, pani Samantha Ryan. Stwierdziła ona, że pomimo tego, iż kontynuacja nie będzie mieć w tytule charakterystycznego członu F.E.A.R, to gracze otrzymają pozycję, której akcja będzie się działa w znanym i kochanym przez fanów uniwersum. Dodała, że świat gry zostanie w znacznym stopniu rozbudowany, a najbardziej podobające się elementy uwydatnione i usprawnione. Zdradziła również fakt, że kontynuacja F.E.A.R. ukaże się zarówno na komputery osobiste, jak i konsole nowej generacji. Z tym, że posiadacze PC zagrają w nią najprawdopodobniej pierwsi. Ponadto pracownicy firmy postarają się o to, by wszelkie możliwości danej platformy – te unikalne i bardziej zwykłe – zostały wykorzystane, a tym samym pozwoliły przystosować daną wersję kontynuacji F.E.A.R. do możliwości posiadaczy odpowiedniego sprzętu.

Co ciekawe, krążąca w ostatnim czasie informacja, wypuszczona w świat przez magazyn Electronic Gaming Weekly, mówiąca o prawdopodobnej konwersji F.E.A.R. na konsolę Xbox 360, w świetle takich wiadomości okaże się najwidoczniej jedynie plotką. Choć do końca nie możemy być tego pewni i być może posiadacze 360-tki zagrają jeszcze w jeden z największych pecetowych hitów 2005 roku.

Na dzień dzisiejszy nie znamy żadnej, nawet enigmatycznej daty wydania gry. Nie wiadomo również, na jakich platformach ukaże się oraz jak będzie się przedstawiać główny wątek fabularny kontynuacji F.E.A.R (pojawiła się jedynie drobna informacja o tym, że w sequelu poznamy dalsze losy Almy, dziewczynki o paranormalnych właściwościach, która udanie straszyła nas w F.E.A.R.). Wszystkie te informacje powinniśmy poznać w najbliższym czasie.