Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2006, 10:54

autor: Krooliq

Premiera Tomb Raider: Legend w kwietniu

Tomb Raider: Legend, czyli siódma odsłona legendarnej serii przygodowych gier akcji z panią archeolog Larą Croft w roli głównej, zadebiutuje na zachodnich rynkach w kwietniu – taką informację opublikował właśnie koncern Eidos, wydawca tej produkcji.

Tomb Raider: Legend, czyli siódma odsłona legendarnej serii przygodowych gier akcji z panią archeolog Larą Croft w roli głównej, zadebiutuje na zachodnich rynkach w kwietniu – taką informację opublikował właśnie koncern Eidos, wydawca tej produkcji. Przypomnijmy, że program ukaże się w wersji PC oraz na konsole PlayStation 2, Xbox, Xbox 360 oraz PSP. W Polsce omawiany tytuł, dzięki firmie Cenega, pojawi się również w kwietniu, jednak na ich stronie można aktualnie znaleźć informacje tylko o wersji na PS2. Wersja PC chwilowo zniknęła z planu wydawniczego naszego dystrybutora, niemniej jednak powinna ukazać się w polskiej wersji językowej, w cenie 99,90 zł.

Dodajmy, że wraz z ogłoszeniem terminu premiery Tomb Raider: Legend, uaktualniono jej amerykańską stronę, na której to pojawiły się nowe screenshoty, arty, tapety oraz inne materiały.

Premiera Tomb Raider: Legend w kwietniu - ilustracja #1

Przypomnijmy, że po niewątpliwej klapie, jaką okazała się cześć poprzednia Tomb Raider: The Angel of Darkness, produkcję Tomb Raider: Legend powierzono zespołowi developerskiemu Crystal Dynamics, twórcom takich gier, jak: Legacy of Kain: Blood Omen 2, czy Legacy of Kain: Defiance.

Autorzy tej części zdecydowanie zrywają z koncepcją gry zaproponowaną w The Angel of Darkness. Wrócimy więc do eksploracji zapomnianych przez Boga katakumb, odkryjemy ukryte tam starożytnie tajemnice i ominiemy czyhające tam pułapki. Na tym jednak nie koniec. Lara odwiedzi różne egzotyczne miejsca, dżunglę i ośnieżone szczyty górskie. Trafi również do Qualalumpur w Malezji, gdzie skoczy z Petrona Towers, najwyższego budynku świata.

Więcej informacji na temat omawianej produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.