Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2006, 11:59

autor: Karolina "Krooliq" Talaga

Zapowiedziano nowe przygody z kotem Garfieldem w roli głównej

Garfield – jeden z najsłynniejszych, kreskówkowych kotów na świecie stanie się w niedalekiej przyszłości ponownie bohaterem gry wideo. Tym sympatycznym zwierzakiem zainteresowała się firma Game Factory Interactive LTD, która zajmie się wydaniem platformówki z Garfieldem w roli głównej.

Garfield – jeden z najsłynniejszych, kreskówkowych kotów na świecie stanie się w niedalekiej przyszłości ponownie bohaterem gry wideo. Tym sympatycznym zwierzakiem zainteresowała się firma Game Factory Interactive LTD, która zajmie się wydaniem platformówki z Garfieldem w roli głównej. Tytuł programu będzie brzmieć Garfield and his Nine Lives, ukaże się on w wersji na konsolę GameBoy Advance, a jego premiera jest zaplanowana na 28 kwietnia bieżącego roku.

Pewnego razu, tuż przed pójściem spać, Garfield wybiera się na jedną ze swoich ukochanych wyżerek. Tej nocy dopadają go konsekwencje wieczornego jedzenia: rudy kot musi przetrwać noc pełną przedziwnych snów. Przez te sny, w tym również koszmary, Garfield a wraz z nim gracze przeżyją 9 wyjątkowych przygód, opartych na 9 przysłowiowych życiach kota.

Oprócz samego tytułowego zwierzaka, w grze pojawią się inne, znane z komiksu postaci, tj. pan Garfielda – Jon, psiak Odie, Binky the Clown, Nermal, Arlene czy dokuczliwy kocur z sąsiedztwa – Brick.

Gra zaoferuje 9 ekscytujących poziomów do przejścia, kolorową, komiksową grafikę 2D oraz oczywiście sarkastyczny humor, charakterystyczny dla kota Garfielda.

Przypomnijmy, że Garfield and his Nine Lives nie jest pierwszą produkcją z jedną z najsłynniejszych komiksowych postaci w roli głównej. Wcześniej w cwanego sierściucha mogliśmy wcielić się w takich grach, jak: Garfield, Garfield: The Search for Pooky czy Twoje Komiksy: Garfield.

Więcej szczegółów na temat Garfield and his Nine Lives na razie nie ujawniono. Poniżej przedstawiamy pierwsze screenshoty.

Zapowiedziano nowe przygody z kotem Garfieldem w roli głównej - ilustracja #1
Zapowiedziano nowe przygody z kotem Garfieldem w roli głównej - ilustracja #2
Zapowiedziano nowe przygody z kotem Garfieldem w roli głównej - ilustracja #3
Zapowiedziano nowe przygody z kotem Garfieldem w roli głównej - ilustracja #4