Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Garfield (PC)

Garfield PC

Garfield to wyprodukowana przez studio deweloperskie Code Monkeys gra zręcznościowa z elementami przygodowymi, nawiązująca do motywów popularnego komiksu. Gracz pomaga tytułowemu kotu doprowadzić do porządku dom, który zdemolowany został przez niesfornego psiaka - Odiego.

Zręcznościowe | komiksy

PC Windows
Okładka Garfield (PC)

producent: HIP Interactive

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19listopada2004

10lutego2005

pudełko PL

Komputerowa adaptacja przygód Garfielda jednego z najsłynniejszych kotów na świecie i zarazem największego cwaniaka jakiego widział kreskówkowy świat. Podobnie jak liczne bajki i kinowa adaptacja, tytuł ten przeznaczony jest przede wszystkim dla najmłodszych. Nasi milusińscy zastają tytułowego sierściucha w bardzo kłopotliwym położeniu. Otóż Jon, jego pan, wyszedł pozostawiając cały dom oraz niesfornego psiaka Odiego pod jego opieką. Oczywiście nasz bohater zlekceważył powierzoną mu funkcję i najzwyczajniej w świecie zasnął. Gdy się obudził, zdał sobie sprawę z tego, że Odie totalnie zdemolował całą posiadłość, a do powrotu Jona zostało tylko kilka godzin. Gracze muszą pomóc Garfieldowi doprowadzić dom do należytego porządku zanim wróci Jon. W praktyce oznacza to poukładanie poszczególnych przedmiotów w każdym pokoju domu, a to z kolei przekłada się na wykonanie kilku mini-gierek i rozwiązanie szeregu zagadek logicznych. Należy zaznaczyć, iż wszytko, począwszy od postaci występujących w grze, jak i pomieszczeń oraz przedmiotów jest w 100% zgodne z tym, co mogliśmy zobaczyć w kinie czy w telewizji. Rzecz jasna gra pełna jest gagów i humoru, z którego słyną przygody z tytułowym kotem w roli głównej. Tytuł ten posiada estetyczną trójwymiarową, kreskówkową grafikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 431 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Wymagania sprzętowe Garfield

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • 600MB na HDD
  • 32MB akcelerator 3D
Garfield - recenzja gry
Garfield - recenzja gry

Recenzja 3 marca 2005, 09:32

Cała rozgrywka ogranicza się w zasadzie do łażenia po domu i szukania podobieństw pomiędzy zbieranymi przedmiotami, a oznaczonymi przez ich „duchy” miejscami, gdzie powinny się znaleźć. Trochę to nużące, a polecane nam przez developerów mini-gry niespecjalnie zadanie urozmaicają. Przez większość czasu jest po prostu nudno. Naszą misją jest ułożyć taką jedną, wielką układankę, której elementy stanowią gadżety porozrzucane po całym domu (kolejne pokoje otwierają się w miarę postępów w grze). Często także pojawia się pewne uczucie narastającej frustracji, gdyż nad wyraz łatwo jest czegoś nie zauważyć, przez co utykamy w miejscu i nijak nie możemy posunąć akcji dalej (tak, wiem, czar gier lat ‘90 – dajcie spokój z takimi porównaniami). Jeszcze gorzej jest gdy, o zgrozo, widzimy przedmiot, ale nie potrafimy „wycelować” w niego naszym superodkurzaczem – a wierzcie mi, momentami nie jest to proste, obsługa „daje radę”. Wypada też dodać, że jeśli liczycie na jakieś fajne, ciekawe efekty fizyczne związane z naszą „bronią”, muszę was zawieść. Operowanie odkurzaczem sprawia, jak już wiecie, więcej problemów, niż przyjemności. Engine nie dopuszcza na żadne szaleństwa wizualno-mechaniczne, wszystkie nasze operacje są z góry zaplanowane. Fajnym pomysłem jest możliwość otwierania szuflad i szafek za pomocą „ssania”, ale i tak patent ten został nie wyeksploatowany w zadowalającym stopniu.