Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2006, 09:25

autor: Krooliq

Znamy datę premiery gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że chęć udziału w beta-testach gry Dungeons & Dragons Online wyraziło już ponad 250 tysięcy użytkowników, a już dziś mamy kolejną wiadomość na temat tej produkcji. Firma Turbine Entertainment, producent gry, poinformowała, że amerykański debiut rynkowy programu nastąpi 28 lutego bieżącego roku.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że chęć udziału w beta-testach gry Dungeons & Dragons Online wyraziło już ponad 250 tysięcy użytkowników, a już dziś mamy kolejną wiadomość na temat tej produkcji. Firma Turbine Entertainment, producent gry, poinformowała, że amerykański debiut rynkowy programu nastąpi 28 lutego bieżącego roku. W Europie natomiast Dungeons & Dragons Online: Stormreach pojawi się w marcu, w następujących krajach: Wielka Brytania, Francja oraz Niemcy. O Polskim dystrybutorze na razie niestety nic nie słychać.

Znamy datę premiery gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach - ilustracja #1

Dungeons & Dragons Online: Stormreach to pierwszy, poważny MMORPG bazujący na słynnym module Dungeons & Dragons. Warto zaznaczyć, iż producenci gry mają już spore doświadczenie w tworzeniu gier tego typu. Są oni bowiem odpowiedzialni za stworzenie obu części Asheron's Call, a także Middle-Earth Online.

Gra opiera się na trzech głównych założeniach, które przez twórców są traktowane priorytetowo: combat (rozbudowany moduł walki), content (bogata i ciekawa zarazem zawartość) oraz community (liczna wspólnota graczy). Całość bazuje na najnowszej wersji modułu oznaczonej numerem 3.5. Cechą wyróżniającą grę jest odejście od wielkich światów, z których słyną inne gry RPG. W zamian za to są znacznie mniejsze kontynenty, które mieszczą co najwyżej kilkuset graczy. System walki przede wszystkim opiera się na współpracy pomiędzy grającymi i możliwościach wykreowanych przez nich postaci.

Więcej informacji na temat Dungeons & Dragons Online znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.