Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS2XBOXPSPGBA
Okładka World Poker Tour (XBOX)

World Poker Tour

World Poker Tour to rozbudowana wirtualna symulacja gry w pokera. Opisywany tytuł oparty jest na programie telewizyjnym The World Poker Tour, emitowanym przez zachodnią stację The Travel Channel.

Logiczne | hazardowe | karciane | poker

Okładka World Poker Tour (XBOX)

producent: 2K Sports

wydawca: 2K Sports

Strona oficjalna

data premiery gry:

18paź2005

PS2 XBOX GBA

18kwi2006

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Poker Tour to rozbudowana wirtualna symulacja gry w pokera. Opisywany tytuł oparty jest na programie telewizyjnym The World Poker Tour, emitowanym przez zachodnią stację The Travel Channel. Kluczem do zwycięstwa jest tutaj pokonanie wszystkich rywali, zasiadających razem z nami przy stole do gry.

Zmagania rozpoczynamy od stworzenia wizerunku prowadzonego zawodnika. Wybieramy m.in. jego twarz i budowę ciała (ponad pięćdziesiąt możliwości). Następnie decydujemy się na kilka z około pięciuset rodzajów ubrań (część dostępna od początku, reszta odblokowywana w miarę osiąganych postępów). Faktyczną rozgrywkę zaczynamy zaś ze skromnym tysiącem „zielonych” na koncie i staramy się wygrywać coraz to wyższe sumy. W tym celu można przykładowo udać się do wirtualnego kasyna, czy też zwyczajnie wybrać dowolną z czternastu odmian pokera i zagrać. Program posiada mnóstwo opcji, dostarczających nam przydanych informacji o rozgrywce (jak często rywale zwiększają stawkę, rezygnują ze zmagań etc.). Warto zaznaczyć, że w grze stoły limitowane są do maksymalnie sześciu grających jednocześnie zawodników, a nie dziesięciu czy jedenastu, jak to bywa w prawdziwych kasynach (co jest odstępstwem od profesjonalnych reguł).

World Poker Tour oferuje także tryb Kariery (rywalizacja w odmianie pokera zwanej Texas Hold'em). W tej opcji debiutujemy na zawodach amatorów, by z czasem dostać się do ligi zawodowców i zgarniać naprawdę olbrzymie pieniądze za wygraną. Następnie staramy się utrzymać w pierwszej szóstce najlepszych graczy - jeżeli zrealizujemy ten cel, to czeka nas już tylko udział w wielkim finale Bitwy Championów. Inną możliwością, niż Kariera jest stworzenie zupełnie własnej rozgrywki (ustalamy np. że gracze mają wymieniać się kartami). Wszystko zależy od pomysłowości grającego.

Podczas rozgrywki nie sposób nie zauważyć wirtualnych odpowiedników znanych, profesjonalnych zawodników (pojawiają się m.in. Phil „the Unabomer” Laak, Antonio Esfandiari, Erick Lindgren, Michael Mizrachi, Evelyn Ng, Lyle Berman, Sexton i Van Patten). Poszczególne partie rozgrywane są zaś w realistycznie odwzorowanych lokacjach w postaci np. kasyn niedaleko Los Angeles, klubu Aviation we Francji, czy Bay 101 niedaleko San Jose w Kalifornii.

Oprawa graficzna i sposób prezentowania rywalizacji przywodzi na myśl telewizyjny program The World Poker Tour. Interfejs jest również stylizowany na WPT, w tle zaś można usłyszeć wypowiedzi dwóch komentatorów znanych z TV, tj. Mike'a Sextona oraz Vince'a Van Pattena. W dostępnych rozdaniach treningowych pojawia się nawet Shana Hiatt, prowadząca powyższy program. W grze zaimplementowano tryb rozgrywki wieloosobowej (do sześciu graczy rywalizujących online w danej partii).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI World Poker Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe World Poker Tour

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
World Poker Tour również na PSP
World Poker Tour również na PSP

wiadomość18 stycznia 2006

Firma 2K Sports poinformowała, że zajmie się wydaniem gry World Poker Tour również w wersji na konsolę PlayStation Portable.

2K Sports przesuwa terminy wydania kilku swoich gier

wiadomość28 grudnia 2005

Niezbyt przyjemne wieści mamy dla wszystkich oczekujących produkcji spod znaku 2K Sports, grupy wchodzącej w skład koncernu Take Two Interactive. Jak się dzisiaj okazało, podjęta została decyzja o przesunięciu premiery kilku, szykowanych na Stary Kontynent tytułów.

PS2
XBOX
PSP
GBA