Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneGBAPSPPS2XBOX
Okładka World Poker Tour (GBA)
OkładkaWorld Poker Tour (GBA)

World Poker Tour

World Poker Tour to rozbudowana wirtualna symulacja gry w pokera. Opisywany tytuł oparty jest na programie telewizyjnym The World Poker Tour, emitowanym przez zachodnią stację The Travel Channel.

Logiczne | hazardowe | karciane | poker

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Poker Tour Premiera

18paź2005

PS2 XBOX GBA

18kwi2006

PSP

producent: 2K Sports wydawca: 2K Sports Strona oficjalna

World Poker Tour to rozbudowana wirtualna symulacja gry w pokera. Opisywany tytuł oparty jest na programie telewizyjnym The World Poker Tour, emitowanym przez zachodnią stację The Travel Channel. Kluczem do zwycięstwa jest tutaj pokonanie wszystkich rywali, zasiadających razem z nami przy stole do gry.

Zmagania rozpoczynamy od stworzenia wizerunku prowadzonego zawodnika. Wybieramy m.in. jego twarz i budowę ciała (ponad pięćdziesiąt możliwości). Następnie decydujemy się na kilka z około pięciuset rodzajów ubrań (część dostępna od początku, reszta odblokowywana w miarę osiąganych postępów). Faktyczną rozgrywkę zaczynamy zaś ze skromnym tysiącem „zielonych” na koncie i staramy się wygrywać coraz to wyższe sumy. W tym celu można przykładowo udać się do wirtualnego kasyna, czy też zwyczajnie wybrać dowolną z czternastu odmian pokera i zagrać. Program posiada mnóstwo opcji, dostarczających nam przydanych informacji o rozgrywce (jak często rywale zwiększają stawkę, rezygnują ze zmagań etc.). Warto zaznaczyć, że w grze stoły limitowane są do maksymalnie sześciu grających jednocześnie zawodników, a nie dziesięciu czy jedenastu, jak to bywa w prawdziwych kasynach (co jest odstępstwem od profesjonalnych reguł).

World Poker Tour oferuje także tryb Kariery (rywalizacja w odmianie pokera zwanej Texas Hold'em). W tej opcji debiutujemy na zawodach amatorów, by z czasem dostać się do ligi zawodowców i zgarniać naprawdę olbrzymie pieniądze za wygraną. Następnie staramy się utrzymać w pierwszej szóstce najlepszych graczy - jeżeli zrealizujemy ten cel, to czeka nas już tylko udział w wielkim finale Bitwy Championów. Inną możliwością, niż Kariera jest stworzenie zupełnie własnej rozgrywki (ustalamy np. że gracze mają wymieniać się kartami). Wszystko zależy od pomysłowości grającego.

Podczas rozgrywki nie sposób nie zauważyć wirtualnych odpowiedników znanych, profesjonalnych zawodników (pojawiają się m.in. Phil „the Unabomer” Laak, Antonio Esfandiari, Erick Lindgren, Michael Mizrachi, Evelyn Ng, Lyle Berman, Sexton i Van Patten). Poszczególne partie rozgrywane są zaś w realistycznie odwzorowanych lokacjach w postaci np. kasyn niedaleko Los Angeles, klubu Aviation we Francji, czy Bay 101 niedaleko San Jose w Kalifornii.

Oprawa graficzna i sposób prezentowania rywalizacji przywodzi na myśl telewizyjny program The World Poker Tour. Interfejs jest również stylizowany na WPT, w tle zaś można usłyszeć wypowiedzi dwóch komentatorów znanych z TV, tj. Mike'a Sextona oraz Vince'a Van Pattena. W dostępnych rozdaniach treningowych pojawia się nawet Shana Hiatt, prowadząca powyższy program. W grze zaimplementowano tryb rozgrywki wieloosobowej (do sześciu graczy rywalizujących online w danej partii).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-6  

Klasyfikacja PEGI World Poker Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

World Poker Tour Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
PS2
XBOX
PSP
GBA