Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCX360PSPPS2XBOX
Okładka World Championship Poker 2: Featuring Howard Lederer (PC)

World Championship Poker 2: Featuring Howard Lederer

World Championship Poker 2: Featuring Howard Lederer to pozycja, przeznaczona dla miłośników hazardu i firmowana nazwiskiem jednego z najlepszych pokerzystów na świecie.

Logiczne | hazardowe | karciane | poker

Okładka World Championship Poker 2: Featuring Howard Lederer (PC)

data premiery gry:

8lis2005

PC PS2 XBOX

12gru2005

PSP

10sie2007

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Championship Poker 2: Featuring Howard Lederer to pozycja, przeznaczona dla miłośników hazardu i firmowana nazwiskiem jednego z najlepszych pokerzystów na świecie. Tytuł jest już drugą próbą wirtualnej adaptacji gry karcianej, przeprowadzoną przez studio Crave Entertainment.

Pineapple, Texas Hold’em czy Five Card Draw to tylko kilka z 14 pokerowych odmian, jakie przygotowali dla nas programiści. Wszystkie typy rozgrywki różnią się od siebie paroma zasadami. Są one jednak na tyle proste, że każda osoba, która miała kiedykolwiek do czynienia z kartami, szybko przyswoi sobie reguły poszczególnych wariacji pokera.

Przed rozpoczęciem zabawy należy stworzyć własnego zawodnika lub wybrać jednego spośród dostępnych profesjonalistów. Dzięki zakupionej przez autorów licencji w World Championship Poker 2 możemy podziwiać całą czołówkę światowego rankingu, czyli m.in. Grega Raymera, Roberta Williamsona III, Paula Dardena, Annie Duke oraz Clonie Gowen. Co prawda ich komputerowe wizerunki odbiegają nieco od swych pierwowzorów, ale znanych rywali da się rozpoznać po typowych dla nich zagraniach. Dzięki zaawansowanej Sztucznej Inteligencji nasi przeciwnicy zachowują się w charakterystyczny dla siebie sposób, blefują, od czasu do czasu wtrącają z pozoru niepotrzebne zdanie i próbują uśpić naszą czujność. By dostosować umiejętności oponentów do własnych potrzeb, możemy wybierać spośród kilku poziomów trudności – od „Power Play”, przewidzianego dla osób początkujących, do „Real Deal”, dedykowanego starym wyjadaczom.

Akcję przedstawiono za pomocą trójwymiarowego silnika. Turnieje odbywają się w niewielkich, zróżnicowanych lokacjach. Wszystko możemy oglądać za pośrednictwem licznych kamer, w zależności od tego, czy chcemy podziwiać rozgrywkę z oczu swojego zawodnika, czy może wolimy obserwować rozwój sytuacji z dalszej odległości, widząc cały stół do pokera. Pewnego rodzaju smaczkiem jest również komentarz Matta Savage'a, słynnej gwiazdy hazardu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI World Championship Poker 2: Featuring Howard Lederer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe World Championship Poker 2: Featuring Howard Lederer

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox LIVE
  • Xbox LIVE Vision Camera
Pokerowe rozdanie na rynku europejskim
Pokerowe rozdanie na rynku europejskim

wiadomość15 grudnia 2006

Oxygen Games ogłosił europejską premierę gry World Championship Poker 2, która w Stanach Zjednoczonych dostępna jest już od dawien dawna. Mieszkańcy Starego Kontynentu będą mogli spłukać się z wirtualnych żetonów już 23 stycznia 2007.

Następna gratka dla entuzjastów pokera od pracowników firmy Crave Entertainment

wiadomość10 marca 2006

Hazard wciąga i to nie tylko w prawdziwym kasynie, lecz również w wirtualnej rzeczywistości. Właśnie dowiedzieliśmy się, że firma Crave Entertainment zamierza po raz kolejny uraczyć nas grą z serii World Championship Poker. Nowy produkt nosi nazwę World Championship Poker: Featuring Howard Lederer – All In, a powstaje wyłącznie z myślą o konsolach (konkretnie PS2, X360 i PSP).

Handleman przejmuje Crave Entertainment

wiadomość24 października 2005

Crave Entertainment Group, firma wydawnicza, która wprowadziła na rynek m.in. The Bible Game czy World Championship Poker 2 została przejęta przez korporację Handleman Company. Wygląda więc na to, iż Handleman bardzo poważnie rozważa wkroczenie na rynek rozrywki elektronicznej - do tej pory firma zajmowała się dystrybucją muzyki, filmów do użytku domowego oraz książek.

PC
PS2
XBOX
PSP
X360