Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Gun Showdown (PSP)

Gun Showdown PSP

Gun Showdown jest odświeżoną edycją gry Gun, znanej wcześniej z wersji na inne platformy sprzętowe. Fabuła gry pozostała taka sama. W produkcji wcielamy się w postać rewolwerowca o imieniu Colton White, przemierzającego Dziki Zachód w poszukiwaniu morderców swego ojca.

Akcji | TPP | western | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Gun Showdown (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

10października2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gun Showdown na konsolę PSP jest odświeżoną edycją gry Gun, znanej wcześniej z wersji na inne platformy. Fabuła gry pozostała taka sama. W grze wcielamy się w postać rewolwerowca o imieniu Colton White, przemierzającego Dziki Zachód w poszukiwaniu morderców swego ojca. Naszym zadaniem jest odnalezienie bandytów i wymierzenie im sprawiedliwości. Sama rozgrywka jest identyczna w stosunku do tej z oryginału. Realia westernów, zaszczepione w sposób gry znany doskonale np. z serii Grand Theft Auto, zaowocowały możliwością eksploracji rzeczywistości amerykańskich miasteczek z XIX wieku. Pełne dramaturgii pojedynki rewolwerowców i pościgi konne, w których gracz musi wykazać się umiejętnościami.

Wersja Gun Showdown na PSP wzbogaciła się o 5 nowych misji, które wypełniają białe plamy na życiorysie Coltona i wzbogacają fabułę, znaną z oryginalnej wersji Gun. Jedna z nich opowiada o walce Coltona po stronie Imperium przeciwko gangowi rebeliantów. W innej staje się protektorem bezbronnej rodziny, która ściągnęła na siebie gniew Hoodoo Browna oraz dokonuje spektakularnego napadu na bank. Ciekawym dodatkiem, stanowiącym nowość w wersji PSP, jest specjalny gwizdek, przy pomocy którego gracz może w każdej chwili wezwać swojego wierzchowca (zamiast szukać go po całym mieście jak w oryginalnym Gun). Pojawiają się również dwa nowe typy broni: noże do rzucania i prymitywne miny. Odpowiednio do możliwości PSP zostało nieznacznie zmodyfikowane sterowanie (brak dwóch drążków analogowych jak w PS2), ulepszono i ułatwiono namierzanie celu.

Kolejnym dodatkiem jest sześć mini-gier, podczas których możemy poćwiczyć strzelanie. Na przykład w Hold the Fort musimy przy pomocy działka odpierać grupy wrogów, nacierające na wzgórze, którego mamy bronić, a w Suppress the Outlaws wcielamy się w rolę szeryfa, zdobywającego punkty za zabijanie i chwytanie bandytów panoszących się po miasteczku. Autorzy postarali się również o bogaty wybór opcji gry wieloosobowej. Łącznie w rozgrywce może brać udział do sześciu osób jednocześnie. Gracz ma możliwość zabawy z przyjaciółmi w takich trybach jak deathmatch, team deathmatch, last man standing i Golden Cross (podobne do klasycznego capture the flag). Zmodyfikowane mapy w trybie multiplayer zostały wzbogacone o takie smaczki, jak na przykład kryjówki dla "snajperów". Jeśli graczom znudzi się wzajemne ostrzeliwanie, mogą wspólnie rozegrać partyjkę pokera rodem z Dzikiego Zachodu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gun Showdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gun Showdown

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Magruder's Ghost kolejną grą z cyklu GUN?
Magruder's Ghost kolejną grą z cyklu GUN?

wiadomość13 września 2007

W wersji demonstracyjnej gry Tony Hawk’s Proving Ground, która wczoraj ujrzała światło dzienne, uważni maniacy jazdy na wirtualnej deskorolce dokonali interesującego odkrycia w postaci plakatu reklamującego program GUN. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak oba produkty zostały przygotowane przez to samo studio, gdyby nie jeden szczegół...

Kieszonkowa wersja Gun nazywać się ma Gun Showdown i będzie wyraźnie wzbogacona
Kieszonkowa wersja Gun nazywać się ma Gun Showdown i będzie wyraźnie wzbogacona

wiadomość11 kwietnia 2006

Posiadacze komputerów PC oraz konsol stacjonarnych (PlayStation 2, Xbox, GameCube i Xbox 360) grają już w „Grand Theft Auto na Dzikim Zachodzie”, czyli w dzieło ludzi z Neversoft Entertainment o nazwie Gun. Mobilną wersję tej pozycji otrzymają również użytkownicy PlayStation Portable, aczkolwiek kieszonkowa edycja ma się nieco różnić od pierwowzoru.

Indianie bojkotują grę Gun
Indianie bojkotują grę Gun

wiadomość2 lutego 2006

Grand Theft Auto na Dzikim Zachodzie, czyli gra Gun firmy Neversoft Entertainment ma małe kłopoty z Indianami. Potomkowie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej są bardzo niezadowoleni z tego, w jaki sposób przedstawiono ich wirtualnych pobratymców w programie i nawołują do jego bojkotu.

Sequele True Crime oraz Gun nadal możliwe?

wiadomość12 stycznia 2006

Po informacji dotyczącej słabszych niż się spodziewano wyników sprzedaży gier w grudniu zeszłego roku, którą przedstawiciele firmy Activision przekazali swoim udziałowcom, zapewne wiele osób zastanawiało się, co poszło nie tak? Przecież ta duża firma wydawnicza wypuściła na rynek 4 tytuły przeznaczone na Xboxa 360, w tym bestsellerową Call of Duty 2.

Gun trafił do sklepów
Gun trafił do sklepów

wiadomość9 listopada 2005

Koncern Activision poinformował, że wirtualny western w konwencji przywodzącej na myśl serię Grand Theft Auto, czyli najnowsze dzieło studia Neversoft Entertainment o nazwie Gun zadebiutowało już w zachodnich sklepach.