Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Dead to Rights: Reckoning (PSP)

Dead to Rights: Reckoning PSP

Trójwymiarowa strzelanka TPP łącząca hollywoodzki styl przedstawiania z akcjami rodem z filmów z Hong Kongu. Jack Slate, główny bohater, wespół z nieodzownym towarzyszem, psem Shadowem, po raz kolejny urządzają krwawą jatkę na przeciwnikach.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Dead to Rights: Reckoning (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

28czerwca2005

3lutego2006

pudełko PL

Nieustraszony zły glina – Jack Slate – powraca w kolejnej grze TPP z jego udziałem, tym razem na PSP. Wyróżnikiem serii gier z jego udziałem jest połączenie akcji inspirowanych filmami z Hong Kongu oraz typowo hollywoodzkiego stylu ich przedstawienia.

Akcję napędza fabuła w tradycyjnej dla tej marki manierze, czyli powielająca schemat znany z wszelakiej maści filmów policyjnych. Konkretnie mamy za zadanie odbić z rąk bandziorów małą dziewczynkę, nie licząc się po drodze ze stratami w ludziach po stronie „tych złych”. Na ratunek nieletniej heroiny ramię w ramię z głównym bohaterem rusza także jego nieodzowny towarzysz K–9, czyli pies Shadow. Przyjdzie nam zresztą parę razy przejąć kontrolę nad nim w celu dostania się do w miejsca normalnie niedostępne dla człowieka.

Rozgrywka nastawiona głównie na akcję pozwala nam na lokowanie się na kilku oponentach w tym samym czasie. Broń odebrać możemy praktycznie każdemu przeciwnikowi, a odbywa się to za pomocą efektownych scenek rozbrojenia wybranego wroga, zakończonych z reguły jego gwałtowną śmiercią. Zastosowano w nich tradycyjnie tryb spowolnienia ekranu slow–motion. Także Shadow jest w stanie wyeliminować z gry wskazanego przez nas oprycha, pod warunkiem naładowania się uprzednio specjalnego paska określającego gotowość psa do akcji.

Dużą ilość walki i strzelania poprzetykano mini–gierkami polegającymi głównie na wciskaniu w odpowiednim momencie przycisków funkcyjnych. Gra obsługuje także bezprzewodową rozgrywkę multiplayer, gdzie możemy się zmierzyć ze znajomym w standardowym trybie Death Match.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179 PLN

Klasyfikacja PEGI Dead to Rights: Reckoning

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead to Rights: Reckoning

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Dead to Rights: Retribution zapowiedziane
Dead to Rights: Retribution zapowiedziane

wiadomość14 lutego 2009

Tydzień po doniesieniach z magazynu PlayStation: The Official Magazine firma Namco Bandai oficjalnie potwierdziła informacje – Jack Slate powraca w Dead to Rights: Retribution.

Namco wskrzesza markę Dead to Rights
Namco wskrzesza markę Dead to Rights

wiadomość8 lutego 2009

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów przygód Jacka Slate’a, bohatera serii gier pt. Dead to Rights. Jak donosi marcowe wydanie magazynu PlayStation: The Official Magazine, firma Namco planuje w niedalekiej przyszłości stworzyć nową odsłonę cyklu zapoczątkowanego w 2002 r.