Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Infected (PSP)

Infected PSP

Wyjątkowo brutalna gra akcji, w której stajemy do nierównej walki z całą masą zmutowanych kreatur. Do wykonania jest kilkanaście zróżnicowanych misji. Gra posiada również rozbudowany tryb multiplayer.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Infected (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

15listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Infected to wyjątkowo dynamiczna i zarazem nadzwyczaj brutalna gra akcji. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina kinowy horror 28 dni później. Podstawowa różnica polega na tym, iż opisywana pozycja koncentruje naszą uwagę na bezpośrednich pojedynkach z zakażonymi ludźmi. Za produkcję omawianej gry odpowiedzialne jest znane i cenione na całym świecie studio developerskie Planet Moon, które w przeszłości opracowało takie hity jak Armed & Dangerous czy Giants: Obywatel Kabuto. Opisywana zręcznościówka stworzona została wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli firmy Sony.

Akcja omawianej gry osadzona została w Nowym Jorku. Aktualnie mają miejsce Święta Bożego Narodzenia, mieszkańcy ogromnej metropolii nie mają okazji jednak do tego, aby je obchodzić. Na ulicach Nowego Jorku wybucha ogromna epidemia, w wyniku której kolejne osoby zaczynają podlegać przerażającym mutacjom. Bohaterem gry jest jeden z nowojorskich funkcjonariuszy policji – niejaki Stevens. Mężczyzna zostaje wystawiony na działanie wirusa. Co ciekawe, pomimo mutacji nie traci kontroli nad swoim ciałem. Stevens, z pomocą pewnego naukowca, postanawia to wykorzystać, tak aby móc rozprawić się z szalejącymi po mieście potworami. Jak można się łatwo domyślić, w trakcie właściwej zabawy główny wątek zdecydowanie schodzi na dalszy plan. Właściwa zabawa koncentruje się bowiem na sprawnej eliminacji wrogo nastawionych kreatur.

Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z serii niezbyt rozbudowanych misji. Stevens stacza efektowne pojedynki ze zmutowanymi stworami, korzystając przy tym z jednej z kilkunastu dostępnych giwer. Oprócz tradycyjnych karabinów, pistoletów, czy shotgunów zadbano również o bardziej nietypowe narzędzia zagłady – różnoraką broń białą, a nawet piłę łańcuchową. Stevens może także organizować naloty powietrzne, co jest szczególnie przydatne w sytuacji konieczności wyeliminowania większej grupy potworów. Gra wypełniona jest czarnym humorem, co szczególnie widać na przykładzie niektórych scenek przerywnikowych z udziałem ocalałych mieszkańców miasta. Infected posiada rozbudowany multiplayer dla czterech osób. Autorzy gry zadbali o bogaty wachlarz trybów zabawy, wśród których nie zabrakło klasycznego Deathmatcha. Warto jednocześnie dodać, iż zwycięzca w ramach nagrody otrzymuje możliwość „zainfekowania” konsol pozostałych graczy swoim avatarem. Osoba ta otrzymuje również punkty, które są podliczane w ogólnym rankingu najlepszych postaci. Oprawa wizualna Infected prezentuje dość przeciętny poziom wykonania. Toczone na ekranie konsolki pojedynki są wyjątkowo krwawe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Infected

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Producenci gier Giants: Citizen Kabuto i Infected otwierają się na inne platformy do grania

wiadomość14 lutego 2007

Firmę Planet Moon Studios kojarzycie zapewne jako producenta takich gier, jak Giants: Citizen Kabuto czy też Armed & Dangerous. Od jakiegoś jednak czasu skupiała się ona na pracy nad kolejnymi produkcjami przeznaczonymi dla konsoli PSP, pomijając inne platformy.

Infekcja dotknie również BloodRayne
Infekcja dotknie również BloodRayne

wiadomość20 października 2005

Blisko dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o soundtracku do gry Infected, który w połowie wypełnią zespoły preferujące cięższe uderzenie. Jedną z zapowiedzianych kapel jest Slipknot, której członkowie pojawią się dodatkowo jako grywalni bohaterowie. Wczoraj okazało się, że w tej ostatniej kwestii firma Majesco szykuje jeszcze jedną niespodziankę.

Slipknot oraz inne kapele rockowe zainfekują konsolę PSP
Slipknot oraz inne kapele rockowe zainfekują konsolę PSP

wiadomość7 października 2005

Mocne uderzenie szykują nam autorzy gry Infected na konsolę PSP. Wydawca programu - firma Majesco – poinformował wczoraj o zawarciu kontaktu ze specjalizującą się w cięższych brzmieniach wytwórnią Roadrunner Records, która zgodziła się na użyczenie dziewięciu utworów muzycznych na potrzeby oficjalnego soundtracku.

Szczęki zacisną się z opóźnieniem, a mobilna gra Infected idzie w ich ślady
Szczęki zacisną się z opóźnieniem, a mobilna gra Infected idzie w ich ślady

wiadomość13 września 2005

Pod dość niewinnie brzmiącą łacińską nazwą Carcharodon carcharias kryje się największy rybi drapieżnik, żyjący na Ziemi, czyli po prostu żarłacz biały. Tego oceanicznego łowcę zwiemy także ludojadem, a reżyser Steven Spielberg uczynił go swoistym antybohaterem horroru pt. Jaws (Szczęki). Na kanwie pamiętnego filmu powstaje teraz gra, która jednak nie pojawi się w dotychczas zapowiadanym terminie.