Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Infected (PSP)
OkładkaInfected (PSP)

Infected PSP

Wyjątkowo brutalna gra akcji, w której stajemy do nierównej walki z całą masą zmutowanych kreatur. Do wykonania jest kilkanaście zróżnicowanych misji. Gra posiada również rozbudowany tryb multiplayer.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Infected Premiera PSP

15listopada2005

producent: Planet Moon Studios wydawca: Majesco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Infected to wyjątkowo dynamiczna i zarazem nadzwyczaj brutalna gra akcji. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina kinowy horror 28 dni później. Podstawowa różnica polega na tym, iż opisywana pozycja koncentruje naszą uwagę na bezpośrednich pojedynkach z zakażonymi ludźmi. Za produkcję omawianej gry odpowiedzialne jest znane i cenione na całym świecie studio developerskie Planet Moon, które w przeszłości opracowało takie hity jak Armed & Dangerous czy Giants: Obywatel Kabuto. Opisywana zręcznościówka stworzona została wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli firmy Sony.

Akcja omawianej gry osadzona została w Nowym Jorku. Aktualnie mają miejsce Święta Bożego Narodzenia, mieszkańcy ogromnej metropolii nie mają okazji jednak do tego, aby je obchodzić. Na ulicach Nowego Jorku wybucha ogromna epidemia, w wyniku której kolejne osoby zaczynają podlegać przerażającym mutacjom. Bohaterem gry jest jeden z nowojorskich funkcjonariuszy policji – niejaki Stevens. Mężczyzna zostaje wystawiony na działanie wirusa. Co ciekawe, pomimo mutacji nie traci kontroli nad swoim ciałem. Stevens, z pomocą pewnego naukowca, postanawia to wykorzystać, tak aby móc rozprawić się z szalejącymi po mieście potworami. Jak można się łatwo domyślić, w trakcie właściwej zabawy główny wątek zdecydowanie schodzi na dalszy plan. Właściwa zabawa koncentruje się bowiem na sprawnej eliminacji wrogo nastawionych kreatur.

Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z serii niezbyt rozbudowanych misji. Stevens stacza efektowne pojedynki ze zmutowanymi stworami, korzystając przy tym z jednej z kilkunastu dostępnych giwer. Oprócz tradycyjnych karabinów, pistoletów, czy shotgunów zadbano również o bardziej nietypowe narzędzia zagłady – różnoraką broń białą, a nawet piłę łańcuchową. Stevens może także organizować naloty powietrzne, co jest szczególnie przydatne w sytuacji konieczności wyeliminowania większej grupy potworów. Gra wypełniona jest czarnym humorem, co szczególnie widać na przykładzie niektórych scenek przerywnikowych z udziałem ocalałych mieszkańców miasta. Infected posiada rozbudowany multiplayer dla czterech osób. Autorzy gry zadbali o bogaty wachlarz trybów zabawy, wśród których nie zabrakło klasycznego Deathmatcha. Warto jednocześnie dodać, iż zwycięzca w ramach nagrody otrzymuje możliwość „zainfekowania” konsol pozostałych graczy swoim avatarem. Osoba ta otrzymuje również punkty, które są podliczane w ogólnym rankingu najlepszych postaci. Oprawa wizualna Infected prezentuje dość przeciętny poziom wykonania. Toczone na ekranie konsolki pojedynki są wyjątkowo krwawe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Infected

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Infected Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci