Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2018, 11:45

Burnout Paradise Remastered na PC ukaże się w przyszłym tygodniu

Studio Criterion Games poinformowało, że pecetowa wersja Burnout Paradise Remastered ukaże się 21 sierpnia bieżącego roku. Dostęp do odświeżonej edycji gry wyścigowej z 2008 roku mają już subskrybenci abonamentu Origin Access i Premier.

Posiadacze konsol PlayStation 4 oraz Xbox One mogą cieszyć się Burnout Paradise Remastered, czyli odświeżoną wersją popularnej gry wyścigowej z 2008 roku, już od marca. W końcu dołączają do nich właściciele pecetów. Odpowiedzialne za oryginał studio Criterion Games poinformowało na Twitterze, że remaster oficjalnie ukaże się na komputerach osobistych 21 sierpnia. Istnieje jednak opcja zagrania w niego już teraz. Wystarczy, że opłacimy abonament Origin Access (w tym przypadku otrzymamy dostęp do dziesięciogodzinnego triala) lub Premier.

Jeśli ktoś jest posiadaczem oryginalnego Burnout Paradise i zainteresował się remasterem, to czeka na niego mała niespodzianka. Będzie on mógł zakupić odświeżoną wersję na platformie Origin nie za pełną cenę 69,90 złotych, lecz ze zniżką 75%.

Niezależnie, czy to oryginał czy remaster, Burnout Paradise to wciąż bardzo dobra gra wyścigowa. - Pecetowa wersja Burnout Paradise Remastered ukaże się w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2018-08-17
Niezależnie, czy to oryginał czy remaster, Burnout Paradise to wciąż bardzo dobra gra wyścigowa.

Pierwsze informacje na temat Burnout Paradise Remastered pojawiły się w grudniu 2017 roku. W skład tej wersji wchodzą podstawowa gra oraz osiem dodatków DLC - Big Surf Island (po raz pierwszy na PC), Gliniarze i Bandyci, Wozy kultowe, Motocykle z Burnout, Zabawki z Burnout Paradise, Burnout Paradise Party, Boost Specials oraz Cagney. Może się ona również poszczycić „gruntownie odświeżoną grafiką”, przygotowaną przez studio Stellar Entertainment. Twórcy chwalą się między innymi wzbogaceniem jej o tekstury wysokiej jakości, dzięki którym gracze mogą podziwiać Paradise City w rozdzielczości 4K.

Media branżowe całkiem ciepło przyjęły konsolowe wersje Burnout Paradise Remastered, choć daleko im było do zachwytów. Zwrócili oni uwagę, że odświeżona wersja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które nie miały wcześniej styczności z oryginalną grą, gdyż weterani nie znajdą w remasterze niczego nowego. Rozczarował ich również stopień ulepszenia grafiki. Choć wygląda ona ładnie, nie powala na kolana i widać, że mamy do czynienia z produkcją sprzed przeszło dekady (odpowiednie porównania znajdziecie tutaj). Czy wydanie pecetowe sprawuje się pod tym względem choć trochę lepiej? Każdy może to sprawdzić wydając 15 złotych lub za darmo, jeśli ktoś dotąd nie skorzystał z bezpłatnego okresu próbnego Origin Access.

Na koniec warto zapoznać się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi Burnout Paradise Remastered. Oto one:

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. System operacyjny: Windows 7 64-bitowy, Windows 8.1 64-bitowy lub Windows 10 64-bitowy
  2. Procesor: Intel i3 2120 @ 3,3 GHz lub Phenom II X4 965 @ 3,40 GHz
  3. Karta grafiki: NVidia GT 450 lub ATI Radeon HD 5750
  4. Pamięć RAM: 4 GB
  5. DirectX: wersja 11
  6. Miejsce na dysku: 8 GB
  1. Oficjalna strona gry Burnout Paradise Remastered
  2. Recenzja gry Burnout Paradise Remastered – raj nieutracony