Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PS3
Okładka Burnout Crash! (X360)

Burnout Crash!

Zwariowana minigra samochodowa, stanowiąca poboczną odsłonę zapoczątkowanej w 2001 roku serii wyścigowej studia Criterion Games. Burnout Crash! to produkcja skupiająca się w całości na odwzorowaniu idei tytułowego trybu Crash, będącego jednym ze znaków rozpoznawczych cyklu.

Wyścigi | samochodowe | Kinect

Okładka Burnout Crash! (X360)

data premiery gry:

20wrz2011

X360 PS3

Burnout Crash! jest kolejną odsłoną zręcznościowej serii wyścigowej, w której pędziliśmy na złamanie karku, ścigaliśmy się z przeciwnikami i rozbijaliśmy ich pojazdy. Najnowsza część w całości skupia się na odwzorowaniu idei trybu Crash, debiutującego w Burnout 2: Point of Impact. Za stworzenie produkcji tradycyjnie odpowiada studio Criterion Games.

Rozgrywka sprowadza się do wywołania jak największych karamboli na skrzyżowaniach zatłoczonych ulic. Oceniana jest inwencja i pomysłowość poszczególnych kraks, a gra na bieżąco ocenia stopień zniszczeń, przyznając nam za nie odpowiednią ilość punktów. Kluczem jest wywołanie jak największych reakcji łańcuchowych, aby nabić odpowiedni mnożnik, który znacznie podwyższa osiągnięty rezultat. W sumie twórcy oddali nam do dyspozycji trzy tryby rozgrywki i osiemnaście skrzyżowań.

W przeciwieństwie do poprzedniczek, w tej odsłonie akcję obserwujemy z lotu ptaka, co dość mocno zmienia charaktery zabawy. Wszystko dlatego, że nie możemy dokładnie zobaczyć, co znajduje się daleko przed nami i jazda w dużej mierze opiera się na refleksie. Ponieważ esencją rozgrywki jest bicie rekordów i rywalizacja na tym polu z innymi graczami, deweloper zawarł w niej system Autolog. Jest to patent doskonale znany m.in. fanom Need for Speed: Hot Pursuit. Zbiera on informacje na temat naszych wyników i zestawia je z dokonaniami znajomych.

Jak przystało na tytuł rozprowadzany drogą cyfrowej dystrybucji, oprawa prezentuje się dość skromnie w porównaniu do pudełkowych wydań cyklu. Mamy do czynienia z kolorową, nieco przerysowaną grafiką. W czasie kraksy widzimy wiele wybuchów i pojawiających się na ekranie liczb symbolizujących rosnący wynik punktowy.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 2,3 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,4 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Burnout Crash!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Burnout Crash!

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Kraksa twórców Burnouta - recenzja gry Burnout Crash!
Kraksa twórców Burnouta - recenzja gry Burnout Crash!

Recenzja 30 września 2011, 12:18

A zatem – powyższy opis brzmi interesująco, na ekranie zawsze dużo się dzieje, więc czemu się czepiam? Z kilku powodów.

X360
PS3