Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2012, 09:18

Criterion zrobi kolejną grę z serii Burnout albo... Road Rash

Studio Criterion nie rezygnuje ze swojej flagowej marki Burnout i zamierza do niej wrócić. Producent zajmujący się obecnie serią Need For Speed chciałby też stworzyć nową odsłonę kultowego Road Rash.

Criterion zrobi kolejną grę z serii Burnout albo... Road Rush  - ilustracja #1
Criterion wróci do marki Burnout. Może też zrobić nową część Road Rash.

Criterion stworzy kolejną odsłonę Burnouta w pewnym momencie – zapewnił w rozmowie z The Guardian Craig Sullivan, jeden z czołowych pracowników studia. Zapytany o to, czym chciałby zająć się w przyszłości, Sullivan zapewnił, że wciąż jest sporo do zrobienia w temacie wyścigów. „Pracując przy Need For Speed mamy wiele dobrych pomysłów, które nie pasują do tej serii”, wyjaśnił deweloper. „Pomysły, które postaramy się podjąć w przypadku gry Burnout”.

Deweloper kojarzony przede wszystkim ze zręcznościowych wyścigów nie zamierza z nich rezygnować. Nawet więcej, Criterion wierzy, że gatunek nadal jest żywotny i można jeszcze go rozwinąć. Co ciekawe, studio rozważa także inne opcje. „Możemy też zrobić grę z serii Road Rash” – podał jako przykład Sullivan. Road Rash to marka należąca do Electronic Arts, której ostatnia odsłona pojawiła się dawno temu, ale i tak wciąż ma wielu zagorzałych fanów.

Criterion zrobi kolejną grę z serii Burnout albo... Road Rush  - ilustracja #2
Obecnie studio finalizuje prace nad Need For Speed: Most Wanted.

„Istnieje też opcja zrobienia gry bez pojazdów” – kontynuuje wątek Sullivan. Producent przypomniał, że Criterion ma na koncie konsolową strzelankę Black. Z tego względu, jak mówi deweloper, studio poradzi sobie także z „grą o tłuczeniu się nawzajem”. Mimo tego, Sullivan jest przekonany, że „Road Rash wydaje się dobrą propozycją dla Criterion”. Jak widać twórcy jednych z najlepszych zręcznościowych wyścigów tej generacji mają sporo pomysłów.

Strzelanka, nowa odsłona Burnouta lub powrót do klasycznego Road Rash – niezależnie od tego, co wybierze Criterion, pewne jest, że nadal będzie robił dobre gry. Criterion odpowiada za świetnego Burnout Paradise oraz powrót Need For Speed do formy (za sprawą odświeżenia formuły Hot Pursuit). Jedyną „skazą” w katalogu dewelopera jest średni Burnout Crash. Obecnie Criterion pracuje nad Need For Speed: Most Wanted, który pojawi się w listopadzie.

  1. Oficjalna strona studia Criterion