Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1PC
Okładka Road Rash (PS1)
OkładkaRoad Rash (PS1)

Road Rash

Nietypowe zręcznościowe wyścigi motocyklowe, w których o zwycięstwie decyduje nie tylko szybkość, ale też umiejętność skutecznego eliminowania rywali. Tytuł jest konwersją hitu, który ukazał się w 1991 roku na Segę Genesis.

Wyścigi | motocyklowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Road Rash Premiera

12maj1995

PC

22gru1995

PS1

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A.

Gry podobne do Road Rash

Jet Moto

WipEout 2097

Hi-Octane

Przygotowane przez Electronic Arts zręcznościowe wyścigi bez jakichkolwiek zasad, w których szaleni motocykliści rywalizują na drogach Stanów Zjednoczonych. Tytuł stanowi konwersję hitu z 1991 roku, z konsoli Sega Genesis i przynosi drobne usprawnienia w stosunku do oryginału.

Mechanika

Road Rash to zręcznościowa gra wyścigowa, w której równie istotne jest szybkie pokonywanie zakrętów, co eliminowanie konkurentów za pomocą celnie wymierzonych ciosów pięścią i bronią białą. Zmagania toczone są w szybkim tempie, a same motocykle poruszają się w mało realistyczny sposób, ale autorzy zadbali, by rozgrywka nie była zbyt prosta. Podczas rywalizacji gracze muszą obserwować poziom wytrzymałości swojego zawodnika, a także stan techniczny motocykla. Gdy ten pierwszy spadnie do zera, postać spadnie z pojazdu i straci wiele cennych sekund na powrót do zmagań. Zniszczenie jednośladu z kolei automatycznie kończy wyścig.

Za kolejne sukcesy w zawodach gracze zdobywają pieniądze, które mogą przeznaczyć na nowe maszyny o lepszych osiągach. Zarobione środki są też wykorzystywane do finansowania napraw oraz mandatów, jeśli motocykl zostanie zniszczony lub uczestnik wpadnie w ręce policji. Twórcy przygotowali w sumie piętnaście różniących się osiągami pojazdów, które zostały podzielone na trzy klasy. Każdym z nich można wyruszyć na jedną z dwudziestu pięć tras rozmieszczonych w różnych sceneriach i rejonach Stanów Zjednoczonych.

Tryby gry

Road Rash oferuje dwa moduły zabawy oraz opcję rywalizacji z żywym przeciwnikiem przez sieć lokalną lub na podzielonym ekranie. Podstawowym trybem jest Big Game, w którym celem jest zostanie królem amerykańskich szos. By to osiągnąć gracze muszą okazać się najlepsi na wszystkich torach, pokonując konkurentów w trzech kolejnych ligach. Dużo bardziej uproszczony, pozbawiony opcji zbierania pieniędzy i kupowania motocykli, jest The Thrash, gdzie osią zabawy jest radosna demolka i brutalna rywalizacja z konkurentami.

Kwestie techniczne

Produkcja od Electronic Arts jest trójwymiarową grą wyścigową. W porównaniu do oryginału z 1991 roku autorzy dodali ścieżkę dźwiękową, na której znalazły się m.in. mocne rockowe kawałki grupy Soundgarden. Odpowiedni klimat rywalizacji jednośladów budują również nowe wstawki FMV.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 201 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Road Rash: 18+

Road Rash Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 90MHz
  • 16MB RAM
PC
PS1