Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS1
Okładka Road Rash (PC)

Road Rash

Nietypowe zręcznościowe wyścigi motocyklowe, w których o zwycięstwie decyduje nie tylko szybkość, ale też umiejętność skutecznego eliminowania rywali. Tytuł jest konwersją hitu, który ukazał się w 1991 roku na Segę Genesis.

Wyścigi | motocyklowe

Okładka Road Rash (PC)

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

12maj1995

PC

22gru1995

PS1
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowane przez Electronic Arts zręcznościowe wyścigi bez jakichkolwiek zasad, w których szaleni motocykliści rywalizują na drogach Stanów Zjednoczonych. Tytuł stanowi konwersję hitu z 1991 roku, z konsoli Sega Genesis i przynosi drobne usprawnienia w stosunku do oryginału.

Mechanika

Road Rash to zręcznościowa gra wyścigowa, w której równie istotne jest szybkie pokonywanie zakrętów, co eliminowanie konkurentów za pomocą celnie wymierzonych ciosów pięścią i bronią białą. Zmagania toczone są w szybkim tempie, a same motocykle poruszają się w mało realistyczny sposób, ale autorzy zadbali, by rozgrywka nie była zbyt prosta. Podczas rywalizacji gracze muszą obserwować poziom wytrzymałości swojego zawodnika, a także stan techniczny motocykla. Gdy ten pierwszy spadnie do zera, postać spadnie z pojazdu i straci wiele cennych sekund na powrót do zmagań. Zniszczenie jednośladu z kolei automatycznie kończy wyścig.

Za kolejne sukcesy w zawodach gracze zdobywają pieniądze, które mogą przeznaczyć na nowe maszyny o lepszych osiągach. Zarobione środki są też wykorzystywane do finansowania napraw oraz mandatów, jeśli motocykl zostanie zniszczony lub uczestnik wpadnie w ręce policji. Twórcy przygotowali w sumie piętnaście różniących się osiągami pojazdów, które zostały podzielone na trzy klasy. Każdym z nich można wyruszyć na jedną z dwudziestu pięć tras rozmieszczonych w różnych sceneriach i rejonach Stanów Zjednoczonych.

Tryby gry

Road Rash oferuje dwa moduły zabawy oraz opcję rywalizacji z żywym przeciwnikiem przez sieć lokalną lub na podzielonym ekranie. Podstawowym trybem jest Big Game, w którym celem jest zostanie królem amerykańskich szos. By to osiągnąć gracze muszą okazać się najlepsi na wszystkich torach, pokonując konkurentów w trzech kolejnych ligach. Dużo bardziej uproszczony, pozbawiony opcji zbierania pieniędzy i kupowania motocykli, jest The Thrash, gdzie osią zabawy jest radosna demolka i brutalna rywalizacja z konkurentami.

Kwestie techniczne

Produkcja od Electronic Arts jest trójwymiarową grą wyścigową. W porównaniu do oryginału z 1991 roku autorzy dodali ścieżkę dźwiękową, na której znalazły się m.in. mocne rockowe kawałki grupy Soundgarden. Odpowiedni klimat rywalizacji jednośladów budują również nowe wstawki FMV.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 201 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35 PLN

Wymagania wiekowe Road Rash

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Road Rash

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 90MHz
  • 16MB RAM
Autor Road Rash myśli o stworzeniu kontynuacji – możliwa akcja na Kickstarterze
Autor Road Rash myśli o stworzeniu kontynuacji – możliwa akcja na Kickstarterze

wiadomość14 marca 2013

Road Rash może powrócić w akcji na Kickstarterze – taki pomysł rozważa Dan Geisler, współtwórca serii. Deweloper przyznał, że wiele zależy od zainteresowania fanów oraz firmy Electronic Arts, która posiada licencję na markę.

Criterion zrobi kolejną grę z serii Burnout albo... Road Rash
Criterion zrobi kolejną grę z serii Burnout albo... Road Rash

wiadomość18 października 2012

Studio Criterion nie rezygnuje ze swojej flagowej marki Burnout i zamierza do niej wrócić. Producent zajmujący się obecnie serią Need For Speed chciałby też stworzyć nową odsłonę kultowego Road Rash.

EA rozważa wskrzeszenie swoich dawnych marek

wiadomość19 sierpnia 2011

Podczas targów gamescom przedstawiciel Electronic Arts stwierdził, że wydawca obecnie rozważa przywrócenie do życia kilku swoich klasycznych marek w tym m.in. serii Road Rash oraz Strike.

Electronic Arts zabiera się za stare marki?

wiadomość11 sierpnia 2009

W lipcu zastanawialiśmy się, czy Electronic Arts powróci do marek studia Bullfrog. Harvey Elliott z EA Bright Light mówił wtedy, że chętnie zabrałby się za takie projekty, bo dzieła firmy założonej przez Petera Molyneux były wybitne. Jeden z blogów zauważył właśnie wnioski patentowe złożone przez wydawcę i obejmujące nazwy Populous, Theme Park, Wing Commander oraz Road Rash.

Czy EA zamierza wskrzesić Road Rash?
Czy EA zamierza wskrzesić Road Rash?

wiadomość28 lutego 2008

Przed kilkoma dniami podawaliśmy Wam informację, że autorzy The Chronicles of Riddick, firma Starbreeze Studios podjęła współpracę z koncernem Electronic Arts, aby przywrócić do życia jeden z klasycznych tytułów tego wydawcy. Tajemniczy tytuł nosi kodową nazwę Project RedLime.

PC
PS1