Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2011, 09:15

autor: Marek "DogGhost" Oramus

EA rozważa wskrzeszenie swoich dawnych marek

Podczas targów gamescom przedstawiciel Electronic Arts stwierdził, że wydawca obecnie rozważa przywrócenie do życia kilku swoich klasycznych marek w tym m.in. serii Road Rash oraz Strike.

Dyrektor EA Games, Frank Gibeau, wypowiedział się w rozmowie z serwisem CVG na temat potencjalnego wznowienia starszych tytułów tego wydawcy.

Gibeau stwierdził, że biorąc pod uwagę obecną linię wydawniczą studia, obejmującą takie superprodukcje jak Battlefield 3 czy Mass Effect 3, EA potrzebuje naprawdę dobrego powodu, żeby rozważyć wskrzeszenie dawnej produkcji z ich katalogu. W tym wypadku nie wystarczy fakt, że od czasu jej premiery znacznie rozwinęła się technologia i z pewnością sama poprawiona oprawa graficzna spowodowałaby zainteresowanie produktem.

EA rozważa wskrzeszenie swoich dawnych marek - ilustracja #1

Nie oznacza to jednak, że EA nic nie robi w tym kierunku. „Obecnie przyglądamy się kilku starym markom pod kątem przerobienia ich i przywrócenia do życia”, poinformował Gibeau. „Przez te 25 lat zgromadziliśmy wiele dobrych produktów, a ja pracowałem przy takich tytułach jak wyścigi motocyklowe Road Rash czy seria Strike. W związku z tym jestem silnie związany z wieloma rzeczami, które zrobiliśmy w przeszłości.”

Najlepszym przykładem wznowienia trochę zapomnianej marki było nowe wcielenie serii Medal of Honor. Choć nie wszystkim przypadło ono do gustu, to trzeba przyznać, że EA faktycznie nie ograniczyło się do poprawy warstwy audiowizualnej, ale również przeniosło miejsce starć do współczesności, zmieniając w znacznym stopniu styl rozgrywki. W przypadku wspomnianych serii Road Rash i Strike, problemem EA jest właśnie znalezienie sposobu na stworzenie ich na nowo, przy jednoczesnym zachowaniu ducha oryginału.

EA rozważa wskrzeszenie swoich dawnych marek - ilustracja #2

Spośród klasycznych tytułów tego wydawcy najwięcej informacji krąży na temat wznowienia strategicznej gry akcji z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, Syndicate, w której walczyliśmy o wpływy na świecie, brutalnie rozprawiając się z konkurencją.