Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Jungle Strike: The Sequel to Desert Strike (PC)
OkładkaJungle Strike: The Sequel to Desert Strike (PC)

Jungle Strike: The Sequel to Desert Strike PC

Jungle Strike: The Sequel to Desert Strike to gra zręcznościowa, w której wcielisz się w rolę pilota nowoczesnego śmigłowca, stworzonego do eksterminacji celów naziemnych.

Zręcznościowe | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jungle Strike: The Sequel to Desert Strike Premiera PC

12marca1995

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Gremlin Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jungle Strike: The Sequel to Desert Strike

Renegade Ops

Uprising 2: Lead and Destroy

Incoming Forces

Mała wysepka, zlokalizowana tuż obok wybrzeża południowoamerykańskiego kontynentu, staje się celem ataku nuklearnego. Tajemniczy sprawcy odpalają bombę atomową, która równa wszystko z ziemią. Szybko okazuje się, że za detonacją stoi Carlos Ortega, miejscowy baron narkotykowy, dysponujący komponentami niezbędnymi do budowy kolejnych ładunków jądrowych. Kupnem tych ostatnich zainteresowany jest Ibn Kilbaba, syn znanego terrorysty, który zginął podczas amerykańskiej operacji na Bliskim Wschodzie.

Kilbaba pragnie zemsty i zrobi wszystko, aby ukarać winnych śmierci swojego ojca. Mając w ręku potężny argument, szykuje się do zdetonowania ładunku w stolicy Stanów Zjednoczonych. Tylko jedna osoba jest w stanie uratować Waszyngton, a następnie obrócić w perzynę kryjówkę maniaka, ukrytą głęboko w dżungli. Jak już się zapewne domyślasz, to właśnie Tobie graczu przypadnie w udziale to zadanie...

Jungle Strike: The Sequel to Desert Strike to gra zręcznościowa, w której wcielisz się w rolę pilota nowoczesnego śmigłowca, stworzonego do eksterminacji celów naziemnych. Uzbrojony w karabin maszynowy, pociski Hydra oraz rakiety Hellfire, staniesz do walki z żołnierzami Kilbaby i wykonasz kilka skomplikowanych misji bojowych. Produkt firmy Electronic Arts jest bardzo podobny do swojego słynnego poprzednika, gry Desert Strike: Return to the Gulf. Niemal wszystkie elementy charakterystyczne dla pierwowzoru zostały zachowane w jego następcy. Akcję obserwujemy z perspektywy rzutu izometrycznego, likwidujemy kolejne cele, uwalniamy zakładników, a także troszczymy się o kontrolowanie poziomu paliwa i zbieramy rozrzuconą tu i ówdzie amunicję. Jedynymi zmianami są premierowe scenerie, możliwość lotu w nocy oraz nowe pojazdy (np. poduszkowiec), które pojawiają się w wybranych etapach. Warto podkreślić, że autorzy postarali się również o odpowiednio dłuższą rozgrywkę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jungle Strike: The Sequel to Desert Strike: 12+