Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Syndicate (1993) (PC)
OkładkaSyndicate (1993) (PC)

Syndicate (1993) PC

Legendarna, bardzo dynamiczna mieszanka akcji i strategii osadzona w futurystycznych, cyberpunkowych realiach. Gracz staje na czele jednostki wykonawczej małego europejskiego syndykatu, który dąży do rozszerzenia swej władzy na całą Ziemię.

Strategiczne | EA Play

Syndicate (1993) Premiera PC

12czerwca1993

producent: Bullfrog Productions wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Syndicate (1993)

System Shock 2

Deus Ex

Gangsters: Organized Crime

Syndicate to legendarna, bardzo dynamiczna mieszanka akcji i strategii osadzona w futurystycznych, cyberpunkowych realiach. W przyszłości naszą planetą nie rządzą już państwa, lecz potężne mega-korporacje (syndykaty). Gracz staje na czele jednostki wykonawczej małego europejskiego syndykatu, który dąży do rozszerzenia swej władzy na całą Ziemię. Na wykonanie czeka pięćdziesiąt misji umiejscowionych w centrach miast kontrolowanych przez inne syndykaty. Tytuł ten łączy w sobie elementy ekonomiczne, taktyczne, zarządzanie, planowanie i dynamiczną akcję. Gracz dysponuje określonymi środkami finansowymi, które może przeznaczyć na badania naukowe (nowe rodzaje broni, podzespołów, pancerzy oraz nano-wszczepów), zakup nowych rodzajów uzbrojenia, czy też wszczepienie agentom lepszych podzespołów, kończyn, korpusów, oczu, itp.

Grę rozpoczynamy posiadając jednie zwykłych ludzi, a dzięki ciągłemu rozwojowi kończymy dowodząc niezwykle śmiercionośnymi cyborgami. Można posiadać dużą liczbę agentów, każdy o własnych parametrach i współczynnikach, jednakże w misjach może równocześnie uczestniczyć jednie czterech z nich. Przed każdym zadaniem zapoznajemy się z celami które mamy osiągnąć, wybieramy agentów, uzbrajamy ich i wyposażamy, a później rozpoczyna się akcja. Cele misji są bardzo różnorodne, szereg z nich to po prostu „wyeliminuj wszystkich przeciwników”, niejednokrotnie musimy też eskortować VIP-ów, wysadzić określony obiekt czy wyeliminować określoną osobę.

Jak na rok 1993 była to gra niezwykle przełomowa, posiadała doskonałą oprawę audiowizualną, na uznanie zasługiwały także procedury sztucznej inteligencji. Miasta pełne były mieszkańców, którzy dynamicznie reagowali na nasze zachowanie, ludność cywilna uciekała z krzykiem, policja starała się unieszkodliwić agentów obracających pół miasta w perzynę, wrodzy agenci atakowali w sposób zorganizowany, itp.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 294 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Syndicate (1993): 12+

Syndicate (1993) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 386DX 33MHz
  • 4MB RAM