Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Syndicate (1993) (PC)

Syndicate (1993) PC

Legendarna, bardzo dynamiczna mieszanka akcji i strategii osadzona w futurystycznych, cyberpunkowych realiach. Gracz staje na czele jednostki wykonawczej małego europejskiego syndykatu, który dąży do rozszerzenia swej władzy na całą Ziemię.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Syndicate (1993) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12czerwca1993

Syndicate to legendarna, bardzo dynamiczna mieszanka akcji i strategii osadzona w futurystycznych, cyberpunkowych realiach. W przyszłości naszą planetą nie rządzą już państwa, lecz potężne mega-korporacje (syndykaty). Gracz staje na czele jednostki wykonawczej małego europejskiego syndykatu, który dąży do rozszerzenia swej władzy na całą Ziemię. Na wykonanie czeka pięćdziesiąt misji umiejscowionych w centrach miast kontrolowanych przez inne syndykaty. Tytuł ten łączy w sobie elementy ekonomiczne, taktyczne, zarządzanie, planowanie i dynamiczną akcję. Gracz dysponuje określonymi środkami finansowymi, które może przeznaczyć na badania naukowe (nowe rodzaje broni, podzespołów, pancerzy oraz nano-wszczepów), zakup nowych rodzajów uzbrojenia, czy też wszczepienie agentom lepszych podzespołów, kończyn, korpusów, oczu, itp.

Grę rozpoczynamy posiadając jednie zwykłych ludzi, a dzięki ciągłemu rozwojowi kończymy dowodząc niezwykle śmiercionośnymi cyborgami. Można posiadać dużą liczbę agentów, każdy o własnych parametrach i współczynnikach, jednakże w misjach może równocześnie uczestniczyć jednie czterech z nich. Przed każdym zadaniem zapoznajemy się z celami które mamy osiągnąć, wybieramy agentów, uzbrajamy ich i wyposażamy, a później rozpoczyna się akcja. Cele misji są bardzo różnorodne, szereg z nich to po prostu „wyeliminuj wszystkich przeciwników”, niejednokrotnie musimy też eskortować VIP-ów, wysadzić określony obiekt czy wyeliminować określoną osobę.

Jak na rok 1993 była to gra niezwykle przełomowa, posiadała doskonałą oprawę audiowizualną, na uznanie zasługiwały także procedury sztucznej inteligencji. Miasta pełne były mieszkańców, którzy dynamicznie reagowali na nasze zachowanie, ludność cywilna uciekała z krzykiem, policja starała się unieszkodliwić agentów obracających pół miasta w perzynę, wrodzy agenci atakowali w sposób zorganizowany, itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 289 głosów czytelników.

Gry podobne do Syndicate (1993)

Wymagania wiekowe Syndicate (1993)

12+

Wymagania sprzętowe Syndicate (1993)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 386DX 33MHz
  • 4MB RAM

U.V. Impaler Ekspert 2 października 2011

Gry firmy Bullfrog Productions były jednymi z najlepszych tytułów, jakie ukazywały się w latach dziewięćdziesiątych na pecetach. Syndicate nie jest od tej reguły wyjątkiem, choć ponura opowieść o podbijaniu świata za pomocą nie znających litości agentów nie była pozbawiona uciążliwych wad.

7.5
Peter Molyneux o upadku studia Bullfrog i jego przejęciu przez Electronic Arts
Peter Molyneux o upadku studia Bullfrog i jego przejęciu przez Electronic Arts

wiadomość23 marca 2014

Założyciel legendarnego studia Bullfrog, Peter Molyneux, wypowiedział się na temat jego powolnego upadku po przejęciu przez koncern Electronic Arts. Niegdyś kipiący od pomysłów zespół, w którego katalogu znajdowały się gry takie jak Populous, Syndicate czy Dungeon Keeper, ostatecznie stracił swoją iskrę na początku lat 2000.

Electronic Arts planuje prawdziwy remake gry Syndicate?
Electronic Arts planuje prawdziwy remake gry Syndicate?

wiadomość26 października 2011

Wszystko wskazuje na to, że firma Electronic Arts rozważa wyprodukowanie remake'u gry Syndicate z 1993 roku w wersji HD. Takie zamiary amerykańskiego koncernu sugeruje jedna z odpowiedzi w facebookowej ankiecie.

Remake Syndicate od studia Starbreeze oficjalnie zapowiedziany

wiadomość12 września 2011

Electronic Arts oficjalnie ogłosiło remake kultowej gry Syndicate. Tytuł będzie efektowną strzelaniną i pojawi się na początku 2012 roku w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wyciek informacji o nowej wersji gry Syndicate

wiadomość11 września 2011

Na platformie dystrybucji elektronicznej Origin pojawiły się informacje o nowej wersji Syndicate. Wygląda na to, że deweloperzy z studia Starbreeze bardzo odważnie podeszli do swojego zadania, fundując fanom serii gatunkową zmianę.

EA rozważa wskrzeszenie swoich dawnych marek

wiadomość19 sierpnia 2011

Podczas targów gamescom przedstawiciel Electronic Arts stwierdził, że wydawca obecnie rozważa przywrócenie do życia kilku swoich klasycznych marek w tym m.in. serii Road Rash oraz Strike.