Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2011, 08:34

autor: Kono

Electronic Arts planuje prawdziwy remake gry Syndicate?

Wszystko wskazuje na to, że firma Electronic Arts rozważa wyprodukowanie remake'u gry Syndicate z 1993 roku w wersji HD. Takie zamiary amerykańskiego koncernu sugeruje jedna z odpowiedzi w facebookowej ankiecie.

Wygląda na to, że firma Electronic Arts bada grunt pod prawdziwy remake gry Syndicate z 1993 roku. Sprawdzanie ewentualnej popularności takowego projektu przebiega dosyć otwarcie, bo ma formę ankiety na facebookowym profilu najnowszego Syndicate.

Pytanie w internetowej ankiecie brzmi następująco: „Czy graliście w oryginalnego Syndicate?”. Pierwsze dwie odpowiedzi nie są zbytnio zaskakujące: „Tak, to była świetna gra” i „Nie, ale zamierzam zagrać przed lutym 2012 roku [przed premierą nowej odsłony – dop. redakcji]”. Najbardziej interesująca jednak jest trzecia opcja, w której możemy zaznaczyć „Nie, planuję zagrać w Syndicate w wersji HD”.

Electronic Arts planuje prawdziwy remake gry Syndicate? - ilustracja #1

Czy oznacza to, że prawdziwy remake legendarnej gry z 1993 roku jest możliwy? Wygląda na to, że koncern Electronic Arts bierze takie rozwiązanie pod uwagę. Oczywiście samo „podciągnięcie” grafiki do standardów HD nie wchodzi raczej w grę. Amerykańska firma musiałaby dołożyć dużych starań, żeby remake Syndicate w HD zadowolił starych fanów, ale też zainteresował graczy młodszych stażem.

Warto zaznaczyć, że mówiąc o „Syndicate HD”, firma Electronic Arts z pewnością ma na myśli gry FPS, która pojawi się na PC i konsolach w lutym 2012 roku. Przedstawiciele amerykańskiego koncernu wielokrotnie podkreślali, że produkcja zespołu Starbreeze nie jest remake’iem hitu z 1993 roku i nazywanie jej Syndicate HD jest błędem.

Przypominamy, że Syndicate pojawi się w sklepach 24 lutego 2012 roku w Europie i trzy dni wcześniej w USA. Gra przygotowywana jest z myślą o Playstation 3, Xboksie 360 i PC. Wydawcą produkcji zespołu Starbreeze w naszym kraju jest firma Electronic Arts Polska.