Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2011, 08:53

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Grand Theft Auto V z kilkoma bohaterami i akcją osadzoną w Los Angeles?

Serwis Kotaku zaprezentował najnowsze plotki na temat gry Grand Theft Auto V, powołując się na źródło „obeznane” z tym tytułem. Podobno w produkcji firmy Rockstar Games przeniesiemy się do Los Angeles i zagramy kilkoma bohaterami.

Wczorajsza zapowiedź gry Grand Theft Auto V zelektryzowała miliony fanów. Wprawdzie zabrakło w niej jakichkolwiek informacji na temat tytułu, ale serwisowi Kotaku nie przeszkodziło to w zdobyciu nieoficjalnych szczegółów na temat miejsca akcji i bohaterów. Ich źródłem jest osoba „obeznana” z nadchodzącą produkcją firmy Rockstar Games.

Według tych doniesień, tym razem przeniesiemy się do „jakiejś wersji Los Angeles”. Najprawdopodobniej chodzi więc o metropolię inspirowaną amerykańskim miastem, która pojawiła się w Grand Theft Auto: San Andreas w postaci Los Santos. To samo mówiły zresztą lipcowe plotki, więc być może jest w tej wiadomości sporo prawdy.

Grand Theft Auto V z kilkoma bohaterami i akcją osadzoną w Los Angeles? - ilustracja #1

W plotkach dostarczonych przez serwis Kotaku czytamy również, że w piątej odsłonie popularnej serii pojawi się kilku grywalnych bohaterów. Nieznana pozostaje ich liczba, ale niezależnie od niej byłaby to nowość w skali cyklu. Zabrakło także informacji, czy gracze będą mogli samodzielnie wybrać protagonistę, czy raczej będą oni zmieniani automatycznie w miarę rozwijania się fabuły.

Z pewnością więcej na temat gry Grand Theft Auto V będziemy mogli powiedzieć 2 listopada, gdy zadebiutuje pierwszy zwiastun tej produkcji. Data premiery pełnej wersji pozostaje nieznana, choć wcześniejsze plotki mówiły o końcówce 2012 roku i edycjach przeznaczonych na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety.

Grand Theft Auto V z kilkoma bohaterami i akcją osadzoną w Los Angeles? - ilustracja #2

UAKTUALNIENIE: Okazuje się, że w logo Grand Theft Auto V pojawiło się ciekawe nawiązanie do amerykańskiego banknotu z 1899 roku. Znak „V” został żywcem przeniesiony z ówczesnej pięciodolarówki. Fani serii spekulują, że wobec tego akcja „piątki” może rozgrywać się w Waszyngtonie (niektórzy twierdzą nawet, że na przełomie XIX i XX wieku). Są to jednak dość daleko idące przypuszczenia i być może nie należy przywiązywać do nich zbyt dużej wagi.