Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2011, 14:51

autor: Olek

Wyciekł kolejny fragment scenariusza nowej wersji Syndicate

O tym, że szwedzkie Starbreeze Studios pracuje nad nową wersją kultowej strategii Syndicate wiadomo od dawna. Mimo to, deweloperzy wciąż nie rozpieszczają nas informacjami na temat gry, która nawet nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana. Serwis Siliconera znalazł się jednak w posiadaniu fragmentów scenariusza.

O tym, że szwedzkie studio Starbreeze pracuje nad nową wersją kultowej strategii Syndicate wiadomo od dawna. Mimo to, deweloperzy wciąż nie rozpieszczają nas informacjami na temat gry, która nawet nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana. Serwis Siliconera znalazł się jednak w posiadaniu fragmentów scenariusza. Wygląda na to, że tym razem megakorporacja EuroCorp będzie chciała zmienić nasze wspomnienia.

Ekipa Starbreeze Studios chyba niezbyt pilnie strzeże skryptu nowego Syndicate. Dwa lata temu wycinek scenariusza pojawił się na twitterowym profilu Superannuation. Poznaliśmy wówczas DART (sztuczną inteligencję próbującą zgłębić naturę ludzi), a także nazwiska kilkorga bohaterów gry: Lily Drawn, Symonne Beales oraz agenta Kilo. Ujawnione przez redakcję serwisu Siliconera strzępy partii dialogowych pozwalają jednak sądzić, że twórcy zmienili nico pierwotną koncepcję.

Wyciekł kolejny fragment scenariusza nowej wersji Syndicate - ilustracja #1

W grze pojawi się m.in. dobrze znana fanom pierwowzoru megakorporacja EuroCorp. To właśnie ona ma produkować DART 6 – stworzony przez niejaką Drawl chip pozwalający zmieniać wspomnienia ludzi. Już sam fakt, że wynalazczyni wywodzi się z nizin społecznych może być interesujący. W rządzonym przez megakorporacje świecie przyszłości ludzkość wyraźnie podzielona jest bowiem na bogatych i biednych, a wśród tych ostatnich szerzą się takie zjawiska jak handel organami.

Warstwa fabularna wydaje się mocno rozbudowana. We fragmentach scenariusza pojawiają się informacje o korporacji Gulf Partner, której poczynania (jak np. blokada Kanału Panamskiego) windują ceny uranu. Do tego dochodzi jeszcze działalność ruchu oporu przeciw rządom megakorporacji, któremu przewodzić ma haker o pseudonimie Logos.

Przeciek ujawnia, że najprawdopodobniej w grze dostępne będą takie lokacje jak: Manhattan Complex, Uptown, DownZone, czy pływające miasto La Ballena. Z dosyć niejasnej, pierwszoosobowej narracji, która wygląda na wspomnienia głównego bohatera, wywnioskować można, że będzie on miał na imię Miles, choć to oczywiście tylko domniemania.

Fani serii Syndicate liczą, że pierwsze stuprocentowo pewne informacje na temat powstającej gry pojawią się w trakcie rozpoczynających się już za niespełna dwa tygodnie targów E3 w Los Angeles.