Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2011, 16:39

autor: Wiz

Disney Universe - nowa produkcja z bohaterami Disneya w roli głównej

Korporacja The Walt Disney Company ujawniła dziś plany wydania nowej gry osadzonej w świecie znanym z produkowanych przez nią bajek. Produkt zatytułowany Disney Universe dostępny będzie w wersjach na komputery PC oraz na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Nintendo Wii.

Korporacja The Walt Disney Company ujawniła dziś plany wydania nowej gry osadzonej w świecie znanym z produkowanych przez nią bajek. Produkt zatytułowany Disney Universe dostępny będzie w wersjach na komputery PC oraz na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Nintendo Wii.

W ostatnim czasie popularność gier nastawionych na rozgrywkę wieloosobową stale rośnie. Fakt ten postanowiła wykorzystać wytwórnia The Walt Disney Company, znana z produkcji wielu filmów dla dzieci i młodzieży. Już jesienią tego roku wszyscy miłośnicy takich przebojów jak Alicja w Krainie Czarów, Potwory i spółka czy Lilo i Stitch będą mogli wcielić się w swoich ulubionych bohaterów i wraz z innymi graczami przemierzać fantastyczny świat Disneya.

Nasza gra to olbrzymia skrzynia skarbów Disneya, pełna uwielbianych postaci, miejsc i doświadczeń, które zarówno gracze, jak i nasi pozostali fani z pewnością polubią. Dynamiczna i szalona rozgrywka, zwariowany humor oraz cała masa komicznych sytuacji czynią z Disney Universe doskonałą grę nastawioną na zabawę z rodziną i przyjaciółmi – zapewnia Adam Sussman, starszy wicedyrektor wydawniczy Disney Interactive Media Group.

W Disney Universe gracz będzie mógł przywdziać jeden z czterdziestu przygotowanych kostiumów upodabniających bohatera do wybranej postaci. W grze pojawią się zarówno wizerunki znane ze starszych produkcji Disneya, jaki i bohaterowie zupełnie nowych obrazów. Każdy z kostiumów zaoferuje odrębny zestaw umiejętności, które dodatkowo będzie można ulepszać w trakcie rozgrywki. Pod taką postacią gracz wraz z trzema przyjaciółmi będzie brał udział w licznych przygodach, toczył niebezpieczne walki i rozwiązywał dziesiątki przygotowanych przez twórców zagadek.

Obszar gry składać będzie się z sześciu odrębnych światów inspirowanych najpopularniejszymi filmami stworzonymi przez wytwórnię Disneya i studio Pixar. W każdym z nich do wykonania czeka wiele zadań, których fabuła oparta zostanie na historiach znanych z ekranów telewizyjnych i kinowych.

Już teraz wiadomo, że po premierze gry Disney ma zamiar wydawać płatne rozszerzenia wzbogacające zabawę. Dzięki nim gracze będą mogli m.in. poszerzyć świat gry o nowe lokacje lub wyposażyć swoją postać w nowe kostiumy.

Disney Universe adresowany jest głównie do najmłodszej odbiorców, choć z pewnością znajdzie także miłośników wśród starszych graczy. W końcu kto nie lubi bajek Disneya?