Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS1
Okładka Syndicate Wars (PC)

Syndicate Wars

Utrzymana w klimatach science fiction produkcja łącząca elementy gier akcji i strategii. Syndicate Wars od studia Bullfrog Productions pozwala wcielić się w dowódcę doskonale wyszkolonych futurystycznych żołnierzy.

Akcji | cyberpunk | science fiction | wojenne

Okładka Syndicate Wars (PC)

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

30paź1996

PC

31lip1997

PS1

Kontynuacja hitu z 1993 roku o tytule Syndicate, która łączy elementy gry akcji i strategii. Tytuł bazuje na identycznych założeniach i ponownie pozwala pokierować oddziałem cyberżołnierzy w szeregu niebezpiecznych misji.

Fabuła

Rok 2191. Syndykat EuroCorp, który w poprzedniej odsłonie cyklu zdobył władzę nad światem, prosperuje znakomicie. Pewnego dnia wprowadzony ład zostaje jednak zagrożony, gdy niespodziewanie pojawia się wirus Harbringer, który niweluje działanie stosowanej do tej pory przez władzę technologii kontrolowania umysłów obywateli. Wybucha powstanie, a niedługo później założony przez buntowników Kościół Nowej Epoki wypowiada otwartą wojnę EuroCorp. Rozpoczyna się walka, od której wyniku zależą losy świata.

Mechanika

Kamera prezentuje akcję w Syndicate Wars w rzucie izometrycznym, ale można swobodnie ją obracać. Gracz obejmuje kontrolę nad czteroosobowym oddziałem, który musi poprowadzić do konkretnego celu. Poszczególni żołnierze mogą być kierowani własnoręcznie lub działać zgodnie z określonymi wcześniej wytycznymi. Możliwości bojowe sztucznej inteligencji są rozwijane w trakcie gry, wraz z kolejnymi montowanymi wszczepami cybernetycznymi.

Przygotowane misje różnią się założeniami, ale większość opiera się na zadaniu zlikwidowania określonej osoby lub pojmania jej i dokonania prania mózgu, by zmieniła stronę konfliktu. Tytuł wymaga uważnego planowania działań, w czym pomaga nieograniczony widok na całą planszę od samego początku danego poziomu.

Syndicate Wars udanie łączy elementy gier akcji i strategii. Gracz nie tylko musi wykazywać się na polu walki, ale też zarządzać zasobami. Kluczowe jest dbanie o odpowiedni stan podwładnych, ich uzbrojenie i pancerz, a także należyte finansowanie pracujących naukowców, którzy zapewnią doskonalsze i bardziej śmiercionośne wyposażenie. Twórcy zadbali o szeroki wachlarz broni i gadżetów, wśród których znalazły się pistolety, karabiny, działka pulsacyjne, ale też granaty nuklearne czy ładunki wybuchowe. Te ostatnie są wykorzystywane do niszczenia napotkanych infrastruktur.

Tryby gry

W ramach podstawowego modułu kampanii autorzy przygotowali ponad pięćdziesiąt misji, w których można pokierować oddziałami jednej z dwóch stron wojny. Tytuł umożliwia również zabawę w trybie wieloosobowym, w którym gracze toczą zacięte pojedynki w czymś na wzór deatchmatchu, dbając jednocześnie o rozwój możliwości bojowych swoich wojaków za pomocą zlecanych badań i rozbudowy bazy.

Kwestie techniczne

Przygotowana przez Bullfrog produkcja utrzymana jest w mrocznym, bardzo sugestywnym klimacie science fiction, który znakomicie buduje też ścieżka dźwiękowa autorstwa Adriana Moore’a i Russella Shawa. Wszystkie areny i jednostki zostały przygotowane w 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 2 - 8  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Gry podobne do Syndicate Wars

Wymagania wiekowe Syndicate Wars

16+

Wymagania sprzętowe Syndicate Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
Remake Syndicate od studia Starbreeze oficjalnie zapowiedziany

wiadomość12 września 2011

Electronic Arts oficjalnie ogłosiło remake kultowej gry Syndicate. Tytuł będzie efektowną strzelaniną i pojawi się na początku 2012 roku w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wyciek informacji o nowej wersji gry Syndicate

wiadomość11 września 2011

Na platformie dystrybucji elektronicznej Origin pojawiły się informacje o nowej wersji Syndicate. Wygląda na to, że deweloperzy z studia Starbreeze bardzo odważnie podeszli do swojego zadania, fundując fanom serii gatunkową zmianę.

Project RedLime zostanie ujawniony na targach gamescom?

wiadomość11 sierpnia 2011

Project RedLime, czyli tajemnicza produkcja studia Starbreeze, może zostać ujawniona na targach gamescom. Takie plotki pojawiły się po wpisie jednego z pracowników dewelopera. Od wielu miesięcy mówi się o tym, że za tajemniczą nazwą prawdopodobnie kryje się odświeżona wersja serii Syndicate.

Wyciekł kolejny fragment scenariusza nowej wersji Syndicate

wiadomość26 maja 2011

O tym, że szwedzkie Starbreeze Studios pracuje nad nową wersją kultowej strategii Syndicate wiadomo od dawna. Mimo to, deweloperzy wciąż nie rozpieszczają nas informacjami na temat gry, która nawet nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana. Serwis Siliconera znalazł się jednak w posiadaniu fragmentów scenariusza.

Remake Syndicate będzie niczym GTA?

wiadomość3 maja 2011

Po kilkunastu latach od wydania Syndicate Wars w coraz jaśniejszych barwach rysuje się szansa na wskrzeszenie serii, która na stałe wpisała się w historię gier wideo. Fredrik Wester, szef firmy Paradox Interactive, wyjawił na łamach serwisu Kotaku, że tytuł, który na zlecenie koncernu Electronic Arts przygotowuje jedno ze szwedzkich studiów deweloperskich, będzie jednak bliższy serii Grand Theft Auto niż oryginalnemu Syndicate.

PC
PS1