Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2011, 12:03

autor: Olek

Wyciek informacji o nowej wersji gry Syndicate

Na platformie dystrybucji elektronicznej Origin pojawiły się informacje o nowej wersji Syndicate. Wygląda na to, że deweloperzy z studia Starbreeze bardzo odważnie podeszli do swojego zadania, fundując fanom serii gatunkową zmianę.

Ekipa szwedzkiego studia Starbreeze nie ma talentu do pilnowania sekretów swoich produkcji. Co jakiś czas w sieci pojawiają się kolejne przecieki o Project Redlime, czyli remake'u kultowego Syndicate. Tym razem solidna porcja informacji wraz z obrazkami z gry wypłynęła poprzez należącą do koncernu Electronic Arts platformę dystrybucji elektronicznej Origin. Co ciekawe, twórcy zdecydowali się na zmianę gatunku. Powstająca gra nie będzie bowiem strategią, jak oryginał sprzed blisko 20 lat, ale pełną akcji pierwszoosobową strzelaniną.

Plany wskrzeszenia marki Syndicate sięgają 2004 roku. Od ponad 3 lat pracuje nad tym studio Starbreeze. Kolejne posunięcia deweloperów i wydawcy, którym jest koncern Electronic Arts (w ramach programu EA Partners), w tym chociażby rejestracja znaków towarowych, nie pozostawiały złudzeń, że tajemniczy Project Redlime to nowa wersja cieszącej się dużą popularnością gry autorstwa Bullfrog Productions.

Wyciek informacji o nowej wersji gry Syndicate - ilustracja #1

W ujawnionych dotąd strzępach scenariusza nowego Syndicate znalazły się m.in. informacje o sztucznej inteligencji DART oraz agencie Kilo, jednak dopiero w świetle przecieku z platformy dystrybucji elektronicznej Origin, nabierają one spójności. Okazuje się, że akcja powstającej gry osadzona będzie w roku 2069, kiedy to światem rządzą bezwzględne syndykaty, kontrolujące życie ludzi za pośrednictwem neurologicznych chipów. Gracze wcielą się w postać Milesa Kilo, prototypowego agenta korporacji Eurocorp.

Wyciek informacji o nowej wersji gry Syndicate - ilustracja #2

Za warstwę fabularną nowego Syndicate odpowiada brytyjski pisarz s-f Richard Morgan, autor m.in. cyklu powieściowego o przygodach Takeshiego Kovacsa (Modyfikowany Węgiel, Upadłe anioły i Zbudzone Furie), który w dorobku ma także scenariusz do drugiej części Crysisa. Jak przystało na wizję świata nieodległej przyszłości, w grze nie zabraknie futurystycznych broni, pancerzy i akcesoriów, w tym chociażby neuroimplantów, które pozwolą na przykład widzieć przez ściany albo spowolnić czas.

Wyciek informacji o nowej wersji gry Syndicate - ilustracja #3

Deweloperzy obiecują także tryb 4-osobowej kooperacji, w którym gracze będą walczyć o dominację nad światem dla swojej korporacji. Nawiązaniem do klasycznego Syndicate ma być z kolei 9 misji wzorowanych na oryginalnej grze.

Zagadką pozostaje termin premiery oraz platformy sprzętowe, na jakich ukaże się dzieło studia Starbreeze. Najprawdopodobniej dowiemy się tego już za kilka dni. Remake Syndicate dokładnie opisany zostanie w najbliższym numerze szwedzkiej edycji magazynu Gamereactor.

Wyciek informacji o nowej wersji gry Syndicate - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.