Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2010, 15:54

Zapowiedź wznowienia Syndicate coraz bliżej

Firma Electronic Arts zarejestrowała w ubiegły piątek cztery znaki towarowe, odwołujące się bezpośrednio do marki Syndicate, czyli serii taktycznych gier akcji, autorstwa studia Bullfrog Productions. Zachodni dziennikarze są przekonani, że wznowienie kultowej marki ujrzy światło dzienne szybciej, niż nam się to wydaje.

Firma Electronic Arts złożyła w ubiegły piątek cztery wnioski o rejestrację znaków towarowych, odwołujących się bezpośrednio do marki Syndicate, czyli serii taktycznych gier akcji, autorstwa studia Bullfrog Productions. Zachodni dziennikarze są przekonani, że wznowienie kultowej marki ujrzy światło dzienne szybciej, niż nam się to wydaje.

Znaki towarowe odnoszą się bezpośrednio do produktów będących grami, a także innych, w tym m.in. gier sieciowych, planszowych, zabawek itp. Warto w tym momencie odnotować, że w kwietniu na rejestrację nazwy Syndicate zdecydowało się również Starbreeze, które według plotek już od dłuższego czasu opracowuje nową odsłonę cyklu.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że jest nią tajemniczy Project RedLime, nad którym prace w biurach szwedzkiego studia trwają od 2007 roku. Pozycja powstaje podobno z myślą o pecetach, Xboksie 360, a także Playstation 3. Na początku bieżącego roku gra wygrała rywalizację z nową adaptacją historii Jasona Bourne’a, doprowadzając do wstrzymania produkcji tej ostatniej.

Zapowiedź wznowienia Syndicate coraz bliżej - ilustracja #1

Syndicate (PC – 1993 rok).

Syndicate to taktyczna gra akcji, wydana w 1993 roku w wersji na komputery osobiste i Amigę (trafiła później na większość popularnych wówczas platform – m.in. Atari Jaguar, 3DO, SNES-a oraz Sega Genesis). Produkt przenosił nas do futurystycznego świata, w którym nieustanną walkę o kontrolę nad światem i ludnością prowadziły tajemnicze syndykaty. Dzieło Bullfrog Productions zostało wyposażone w wiele rozbudowanych opcji, przy pomocy których można było kontrolować towarzyszących nam żołnierzy. Niedługo po premierze Syndicate na rynek trafił dodatek o tytule Syndicate: American Revolt.

Druga część, Syndicate Wars zadebiutowała w 1996 roku i okazała się produkcją słabszą od pierwowzoru. W dalszym ciągu mieliśmy jednak do czynienia z tytułem potrafiącym wciągnąć na długie godziny. Jej testom mogli się już jednak oddać wyłącznie posiadacze pecetów i pierwszego PlayStation (aktualnie możliwe jest pobranie gry z PlayStation Network i uruchomienie jej na przenośnym PSP).