Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2011, 13:15

autor: Ender

Produkcja Max Payne 3 może kosztować ponad 100 milionów dolarów

Produkcja trzeciej części serii Max Payne może ostatecznie kosztować Rockstar ponad 100 milionów dolarów.

Rockstar musi pokładać ogromne nadzieje w trzeciej odsłonie serii Max Payne, której przyszłoroczna data premiery została oficjalnie potwierdzona kilka dni temu, ponieważ według serwisu industrygamers przewidywane koszty produkcji tytułu mogą sięgnąć sumy prawie 105 milionów dolarów, co zbliża budżet gry do nakładów znanych z hollywoodzkich superprodukcji. Oznacza to też, że aby włożone w tytuł pieniądze mogły się w ogóle zwrócić, musi ona trafić do przynajmniej czterech milionów nabywców.

To niebezpieczna gra ze strony lubiącego ryzyko dewelopera. Podobny finansowy „zakład” mogliśmy zaobserwować w przypadku Red Dead Redemption, w którego ogromny sukces, początkowo nie wierzyło zbyt wielu branżowych specjalistów. Czas pokazał, że Rockstar postawił na właściwego konia, ale dobra passa nie może trwać wiecznie. Firma, której taktyka polega na wpompowywaniu ogromnych sum w kolejne projekty, na razie osiąga same sukcesy, ale wystarczy, że nowy Max Payne nie będzie tak dobry jak przewidują gracze, a deweloper może mieć bardzo poważny problem.

Produkcja Max Payne 3 może kosztować ponad 100 milionów dolarów - ilustracja #1

Na razie, analitycy przewidują, że Rockstar także tym razem wywinie się z nieciekawej sytuacji i uda mu się zbilansować koszty, a nawet zarobić na nowej grze. Przypomnijmy, że poprzednie części Max Payne rozeszły się na wszystkich platformach w liczbie około 7 milionów egzemplarzy, z czego większość przypadała na pierwszą część cyklu. Trzecia część serii musi więc osiągnąć wynik zbliżony do jedynki, żeby okazać się dochodowym interesem i zadowolić udziałowców jej producenta.