Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2011, 16:40

autor: Olek

Premiera gry Max Payne 3 w marcu przyszłego roku

Firma Rockstar Games ujawniła dziś termin premiery gry Max Payne 3. Długo wyczekiwana kontynuacja kultowego cyklu ukaże się w marcu przyszłego roku w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii Max Payne. Firma Rockstar Games poinformowała dziś oficjalnie, że premiera długo wyczekiwanej trzeciej części cyklu wyznaczona została na marzec przyszłego roku. Twórcy przekonują, że warto uzbroić się w cierpliwość, by poznać nowe oblicze tytułowego bohatera uwikłanego w mroczną, pogmatwaną historię. A gdyby komuś jeszcze było mało, deweloperzy zza oceanu planują wypuścić także zremasterowaną edycję pierwszej odsłony przygód Maksa w wersji na telefony komórkowe.

Pod koniec sierpnia na oficjalnej stronie internetowej Rockstara pojawił się anons, zwiastujący wysyp nowych informacji o grze Max Payne 3. Pierwszy konkret ujawniono dzisiaj. Niestety, potwierdziły się plotki o tym, że ekipa studia Rockstar Vancouver nie zdąży ukończyć swego dzieła w tym roku. Na rynkach amerykańskim i europejskim tytuł dostępny będzie w marcu przyszłego roku w wersjach na trzy platformy sprzętowe – konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputery PC.

Premiera gry Max Payne 3 w marcu przyszłego roku - ilustracja #1

Twórcy obiecują za to najwyższą jakość finalnego produktu, z którego równie zadowoleni będą fani serii, jak i gracze, którzy do tej pory nie mieli z nią styczności. Gra w pełni wykorzystywać ma możliwości nowej wersji silnika graficznego Rockstar Advanced Game Engine, co powinno przełożyć się na niespotykanej jakości efekty wizualne. Nie zabraknie też realistycznej fizyki strzelania z rozmaitego rodzaju broni palnej, inteligentnego systemu osłon oraz rzecz jasna znaku rozpoznawczego marki, czyli mechanizmu rozgrywki Bullet-Time. Prawdziwą nowością w cyklu będzie też nieobecny w poprzednich częściach tryb multiplayer.

Ciekawie zapowiada się także zremasterowana edycja wydanej przed 10 laty pierwszej odsłony cyklu Max Payne, która trafi na platformy mobilne (najprawdopodobniej pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android). Gra korzystać będzie z funkcjonalności usługi Rockstar Games Social Club.

Jak zwykle nowa informacja o Max Payne 3 opatrzona została obrazkami, które mają przekonać graczy, że warto czekać na kolejną porcję przygód Maksa. Więcej szczegółów o grze dowiecie się z lektury zapowiedzi.

  1. Zapowiedź - Max Payne 3 - przed premierą
Premiera gry Max Payne 3 w marcu przyszłego roku - ilustracja #2
Premiera gry Max Payne 3 w marcu przyszłego roku - ilustracja #3